Bliźnięta, które dzieli pięć tygodni

Micah i Madelyn to niezwykłe bliźnięta. Są wcześniakami, jednak urodziły się w zupełnie innym czasie. Micah przyszedł na świat w lutym, w 24. tygodniu ciąży. Lekarze zdecydowali, że Madelyn pozostanie w łonie matki aż do 29. tygodnia ciąży.

Niezwykłe wydarzenia miały miejsce w Jefferson City w Stanach Zjednoczonych. Kristen i Ian Millerowie oczekiwali na narodziny bliźniaków – dzieci miały przyjść na świat w czerwcu. Jednak w 22. tygodniu ciąży kobiecie odeszły wody i trafiła do szpitala. Lekarzom udało się opóźnić poród o dwa tygodnie. 24. tydzień ciąży uznaje się za najwcześniejszy możliwy termin, w którym wcześniak może bezpiecznie przeżyć poza organizmem matki.

Polecane wideo:

Chłopiec o imieniu Micah urodził się w walentynki i ważył niecałe 500 gramów. Specjaliści i rodzice stanęli przed trudnym wyborem i zdecydowali, że drugie dziecko pozostanie w brzuchu Kristen. Lekarze twierdzą, że dla tak małego dziecka, każdy dodatkowy dzień w łonie matki jest na wagę złota. Dzięki temu można zwiększyć szanse, że dziecko będzie zdrowe i bezpieczne.

Objawy przepowiadające poród

Pierwsze oznaki porodu to ból w dole brzucha, który promienieje na plecy. Jeśli masz taką możliwość skontaktuj się z położną i zapytaj kiedy masz jechać...

Opóźnione porody należą jednak do rzadkości. Dlaczego? Technika sprawdza się tylko w przypadku bliźniąt dwujajowych, które mają własne worki owodniowe i nie dzielą łożyska. Ważne jest również, aby skurcze porodowe ustały po narodzinach pierwszego noworodka.

Zaskakujący jest jednak fakt, że dziewczynka urodziła się dopiero pięć i pół tygodnia później. Zwykle poród drugiego bliźniaka następuje w ciągu kilku dni. Można więc powiedzieć, że dziewczynka ma starszego brata. 

Micah i Madelyn nie pobili jednak światowego rekordu, który należy do bliźniąt z Irlandii. Dzieci przyszły na świat w 2012 roku w odstępie aż 87 dni.

Rodzina Millerów spędzi kilka kolejnych tygodni w szpitalu. Dzieci muszą nabrać sił, zanim będą mogły wrócić z rodzicami do domu. Już teraz wiadomo, że mają w sobie ogromną wolę walki o przetrwanie.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Ciaza

Jadziagabi • ostatni post 2 tygodnie temu

1
Artykuły Ciąża wielopłodowa
Ciąża wielopłodowa

Trojaczki

Trojaczki

Ciąża trojacza to zarówno wielka radość, jak i duże obciążenie. Kiedy w badaniu USG okazuje się, że dzieci będzie trójka, niektóre mamy stresują się, że trudno będzie sobie poradzić.

Ciąża wielopłodowa

Chciała mieć syna - jest w ciąży z pięcioraczkami

Chciała mieć syna - jest w ciąży z pięcioraczkami

zaszła w ciążę naturalnie, a w gabinecie lekarskim usłyszała, że będzie mamą bliźniąt. Pięcioraczki zamiast bliźniąt Pierwotna diagnoza (...) syna - z badań wynika, że na świecie pojawi się jeden chłopiec i cztery dziewczynki. Jedna...

Ciąża wielopłodowa

Poznaj niesamowite bliźnięta

Poznaj niesamowite bliźnięta

Nietypowe pary bliźniąt Statystyki pokazują, że bliźniaki rodzą się średnio raz na 80 porodów. Każde dziecko jest wyjątkowe, jednak nie każde... nietypowe. Przedstawiamy szczególne pary bliźniąt, o których usłyszał cały świat. Są naprawdę wyjątkowe! Bliźniaki...

Ciąża wielopłodowa

Ciąża trojacza

Ciąża trojacza

Ciąża trojacza to zarówno wielka radość, jak i duże obciążenie. Kiedy w badaniu USG okazuje się, że dzieci będzie trójka, niektóre mamy stresują (...) się, że trudno będzie sobie poradzić. Ciąża trojacza wymaga profesjonalnego...