Trwa ładowanie...

Bliźnięta, które dzieli pięć tygodni

 Sylwia Stachura
19.04.2016 18:53
Bliźnięta, które dzieli pięć tygodni
Bliźnięta, które dzieli pięć tygodni (<div id="fb-root"></div><script>(function(d, s, id) {  var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];  if (d.getElementById(id)) return;  js = d.createElement(s); js.id = id;  js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3";  fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script><div class="fb-post" data-href="https://www.facebook.com/ian.miller.3998/posts/949969958431856" data-width="500"><div class="fb-xfbml-parse-ignore"><blockquote cite="https://www.facebook.com/ian.miller.3998/posts/949969958431856"><p>Kristen and I felt like we needed to put a bunch of pictures online so everyone who prayed us through thus far could...</p>Opublikowany przez <a href="https://www.facebook.com/ian.miller.3998">Ian Miller</a> na&nbsp;<a href="https://www.facebook.com/ian.miller.3998/posts/949969958431856">27 marca 2016</a></blockquote></div></div>)

Micah i Madelyn to niezwykłe bliźnięta. Są wcześniakami, jednak urodziły się w zupełnie innym czasie. Micah przyszedł na świat w lutym, w 24. tygodniu ciąży. Lekarze zdecydowali, że Madelyn pozostanie w łonie matki aż do 29. tygodnia ciąży.

Niezwykłe wydarzenia miały miejsce w Jefferson City w Stanach Zjednoczonych. Kristen i Ian Millerowie oczekiwali na narodziny bliźniaków – dzieci miały przyjść na świat w czerwcu. Jednak w 22. tygodniu ciąży kobiecie odeszły wody i trafiła do szpitala. Lekarzom udało się opóźnić poród o dwa tygodnie. 24. tydzień ciąży uznaje się za najwcześniejszy możliwy termin, w którym wcześniak może bezpiecznie przeżyć poza organizmem matki.

Chłopiec o imieniu Micah urodził się w walentynki i ważył niecałe 500 gramów. Specjaliści i rodzice stanęli przed trudnym wyborem i zdecydowali, że drugie dziecko pozostanie w brzuchu Kristen. Lekarze twierdzą, że dla tak małego dziecka, każdy dodatkowy dzień w łonie matki jest na wagę złota. Dzięki temu można zwiększyć szanse, że dziecko będzie zdrowe i bezpieczne.

Objawy przepowiadające poród
Objawy przepowiadające poród [2 zdjęcia]

Pierwsze oznaki porodu to ból w dole brzucha, który promienieje na plecy. Jeśli masz taką możliwość

zobacz galerię
Zobacz film: "Aktywność fizyczna w ciąży"

Opóźnione porody należą jednak do rzadkości. Dlaczego? Technika sprawdza się tylko w przypadku bliźniąt dwujajowych, które mają własne worki owodniowe i nie dzielą łożyska. Ważne jest również, aby skurcze porodowe ustały po narodzinach pierwszego noworodka.

Zaskakujący jest jednak fakt, że dziewczynka urodziła się dopiero pięć i pół tygodnia później. Zwykle poród drugiego bliźniaka następuje w ciągu kilku dni. Można więc powiedzieć, że dziewczynka ma starszego brata. 

Micah i Madelyn nie pobili jednak światowego rekordu, który należy do bliźniąt z Irlandii. Dzieci przyszły na świat w 2012 roku w odstępie aż 87 dni.

Rodzina Millerów spędzi kilka kolejnych tygodni w szpitalu. Dzieci muszą nabrać sił, zanim będą mogły wrócić z rodzicami do domu. Już teraz wiadomo, że mają w sobie ogromną wolę walki o przetrwanie.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze