Bliźnięta, które dzieli pięć tygodni
Micah i Madelyn to niezwykłe bliźnięta. Są wcześniakami, jednak urodziły się w zupełnie innym czasie. Micah przyszedł na świat w lutym, w 24. tygodniu ciąży. Lekarze zdecydowali, że Madelyn pozostanie w łonie matki aż do 29. tygodnia ciąży.
Zobacz film: "Żelazo w ciąży"
Niezwykłe wydarzenia miały miejsce w Jefferson City w Stanach Zjednoczonych. Kristen i Ian Millerowie oczekiwali na narodziny bliźniaków – dzieci miały przyjść na świat w czerwcu. Jednak w 22. tygodniu ciąży kobiecie odeszły wody i trafiła do szpitala. Lekarzom udało się opóźnić poród o dwa tygodnie. 24. tydzień ciąży uznaje się za najwcześniejszy możliwy termin, w którym wcześniak może bezpiecznie przeżyć poza organizmem matki.
Chłopiec o imieniu Micah urodził się w walentynki i ważył niecałe 500 gramów. Specjaliści i rodzice stanęli przed trudnym wyborem i zdecydowali, że drugie dziecko pozostanie w brzuchu Kristen. Lekarze twierdzą, że dla tak małego dziecka, każdy dodatkowy dzień w łonie matki jest na wagę złota. Dzięki temu można zwiększyć szanse, że dziecko będzie zdrowe i bezpieczne.
Kristen and I felt like we needed to put a bunch of pictures online so everyone who prayed us through thus far could...
Opublikowany przez Ian Miller na 27 marca 2016
Opóźnione porody należą jednak do rzadkości. Dlaczego? Technika sprawdza się tylko w przypadku bliźniąt dwujajowych, które mają własne worki owodniowe i nie dzielą łożyska. Ważne jest również, aby skurcze porodowe ustały po narodzinach pierwszego noworodka.
Zaskakujący jest jednak fakt, że dziewczynka urodziła się dopiero pięć i pół tygodnia później. Zwykle poród drugiego bliźniaka następuje w ciągu kilku dni. Można więc powiedzieć, że dziewczynka ma starszego brata.
Micah i Madelyn nie pobili jednak światowego rekordu, który należy do bliźniąt z Irlandii. Dzieci przyszły na świat w 2012 roku w odstępie aż 87 dni.
Rodzina Millerów spędzi kilka kolejnych tygodni w szpitalu. Dzieci muszą nabrać sił, zanim będą mogły wrócić z rodzicami do domu. Już teraz wiadomo, że mają w sobie ogromną wolę walki o przetrwanie.
Komentarze