Trwa ładowanie...

BeBo Fisher Price – czego nauczy malucha?

BeBo fisher Price to interaktywna zabawka, która dzięki zaawansowanym i rozbudowanym multimediom pomoże dziecku rozwinąć swoje umiejętności manualne, werbalne oraz liczbowe. To doskonała zabawka, która spowoduje, że świat malucha będzie atrakcyjniejszy i szybciej pozna jego tajemnice. Czego nauczy malucha zabawka BeBo Fisher Price?

Zobacz film: "Jak kupować zabawki, aby były bezpieczne dla dzieci?"

spis treści

1. BeBo Fisher Price – tryby działania

Zabawka BeBo Fisher Price została zaprojektowana do działania w trzech trybach, które zmieniają się i dostosowują do rozwoju intelektualnego dziecka. Są to:

 • taniec i ruch – tryb ten uruchamia się po naciśnięciu przez dziecko świecących punktów na korpusie BeBo. Znajdują się one na brzuszku i na stopkach zabawki. Wówczas robot BeBo zaczyna się poruszać w rytm grającej muzyki. Dziecko naśladuje ruchy zabawki ćwicząc koordynację ruchów. Wpływa to pozytywnie na [rozwój motoryczny niemowląt.](https://parenting.pl/rozwoj-motoryczny-niemowlat
 • nauka i zabawa – w tym trybie dziecko zostaje wprowadzone w świat kolorów, cyferek oraz liter. Powtarza kolory, proste słowa uczy się liczyć.
 • nagrywanie i remiksy – uruchomienie tego tryby sprawi, że zabawa z BeBo będzie znakomita zarówno dla dziecka jaki i dla rodzica. Po nagraniu kilku wyrazów, czy prostych zdań BeBo przewarza je na piosenki i melodie w nowoczesnym wydaniu, w rytm których tańczy, a maluch razem z nim naśladując zachowanie BeBo.

2. BeBo Fisher Price – cechy i funkcje

Pomimo swojej zwartej i na pozór mikrej postury zabawka BeBo oferuje szereg cech i funkcji, które spodobają się dzieciom:

 • brzuszek – BeBo świeci się różnymi kolorami w rytm odtwarzanej muzyki i melodii
 • taniec – BeBo kołysze się w rytm muzyki co przykuje uwagę dziecka i będzie powtarzać ruch zabawki
 • interaktywne przyciski – znajdują się na brzuszki u stopach BeBo po ich naciśnięciu zabawka ‘ożywa’ i zachęca do wspólnej aktywności. W zależności od trybu w którym pracuje (o tym patrz punkt wyżej) zabawka tańczy, liczy, nagrywa, bądź zmienia nagrane słowa na melodie.
 • akcja – reakcja – dziecko uczy się, że naciskając przyciski na BeBo wywoła pewien efekt i pozna, że ma to związek z jego wyborem
 • zmysły – są stymulowane dzięki muzyce, święcącym kolorom. BeBo pobudza i zachęca do działania i rozwiajania umiejętności dziecka w wielu obszarach

3. Bebo Fisher Price – jakie korzyści

Jakie korzyści odniesie dziecko bawiąc się zabawką BeBo Fisher Price? Oczywiście wszystko zależy od dziecka. Pamiętajmy, że każde dziecko jest inne i rozwija się w innym tempie. Nie ma pewności, że zabawka spowoduje, że dziecko będzie znakomitym tancerzem lub piosenkarzem. Korzystając z zabawki BeBo na pewno rozwiną się następujące obszary u malucha jak:

 • zmysły – ten obszar jest pobudzany za pomocą wbudowanych migających kolorowych światełek oraz poruszaniu się zabawki w rytm muzyki.
 • sprawność ruchowa – BeBo wydaje z siebie muzykę i dźwięki. Sama zabawka porusza się w rytm odtwarzanych dźwięków. Dziecko naśladując ruch zabawki samo zaczyna się poruszać i tańczyć, co wpływa na rozwój motoryki u dziecka.
 • ciekawość i odkrywanie – zabawka interaktywna Bebo zachęca dziecko do reakcji na wypowiadane słowa i odtwarzaną muzykę. Dziecko odkrywa, że za pomocą dotyku może uruchomić nowe funkcje u zabawki.

Warto obejrzeć:

4. Bebo Fisher Price – opinia pedagoga

Zdaniem pedagogów robot Fisher Price przyśpiesza rozwój emocjonalny u dziecka, porawia sprawność ruchową oraz koordynację. Staje się jego partnerem w codziennych zabawach i poznawaniu świata. BeBo Fisher Price to zaawansowana zabawka, która przyśpiesza rozwój malucha. Zaprojektowany z myślą o dzieciach od 9go do 36go miesiąc sprawi im radość w trakcie codziennych zabaw. BeBo zostanie zabawką, która pomoże poznać literki, cyferki, części ciała, ale nie tylko. Pomoże zacząć ruszać się w rytm muzyki, tańczyć, mówić i śpiewać. BeBo nie będzie drażnił nas puszczanymi melodiami bo są na ogół przyjemne i łatwo przyswajalne.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.