Trwa ładowanie...

Atrakcje dla dzieci - jak zaplanować urodziny, przykłady zabaw

Urodziny dziecka będącego w wieku przedszkolnym to wspaniała okazja do wspólnego świętowania. Dlaczego warto ten dzień przeżyć szczególnie? Przewidziane atrakcje dla dzieci staną się zaczynem do rodzinnych wspomnień oraz okazją do wspólnych zdjęć. Aby impreza z atrakcjami dla dzieci była udana, koniecznie trzeba dokładnie zaplanować przyjęcie urodzinowe. Jakie atrakcje dla dzieci wybrać?

Zobacz film: "W co należy wyposażyć przedszkolaka?"

spis treści

1. Atrakcje dla dzieci – jak zaplanować urodziny

Warto pamiętać, że najmłodsze dzieci nie potrzebują aż tak bardzo hucznej zabawy. Dopiero w wieku przedszkolnym pojawiają się pierwsze przyjaźni i relacje z rówieśnikami. To dziecko powinno zdecydować, kogo chce zaprosić na imprezę urodzinową. Niekiedy w przedszkolach króluje niepisana zasada, która mówi o tym, by zapraszać wszystkie dzieci z grupy. Koszty takiego przyjęcia mogą być jednak zbyt wysokie, ponieważ rodzice starają się o nietypowe atrakcje dla dzieci.

Atrakcje dla dzieci na urodzinowym przyjęciu powinny buc dopasowane między innymi do wieku dzieci
Atrakcje dla dzieci na urodzinowym przyjęciu powinny buc dopasowane między innymi do wieku dzieci

Jeśli nie dysponujemy odpowiednimi funduszami na atrakcje dla dzieci organizowane w lokalu gastronomicznym, możemy zorganizować bal we własnym domu. Wbrew pozorom wcale nie jest to skomplikowane zadanie. Pomysł na imprezę powinien być dostosowany do indywidualnych cech charakteru dziecka i jego indywidualnych potrzeb. O ile maluszek nie zawsze jest w stanie sprecyzować własnych pragnień, to pięcioletni przedszkolak ma już swój gust i potrafi wskazać, jakie atrakcje dla dzieci chciałby mieć na własnych urodzinach. Atrakcje dla dzieci powinny być przygotowane przynajmniej na kilka dni wcześniej przed samym kinderbalem. Na szczęście dla wielu rodziców same przygotowania mogą być okazją do zabawy. Bardzo dokładnie należy zapoznać się z zabawami urodzinowymi. Jeśli „coś nie wypali”, wówczas można posiłkować się muzyką. Dzieci z chęcią uczestniczą w zabawach tanecznych.

To też warto wiedzieć

2. Atrakcje dla dzieci – przykłady zabaw

Jedną z atrakcji dla dzieci z pewnością będzie zabawa w chowanego. Pamiętajmy jednak o tym, że tego typu zabawy należy nadzorować. Przeliczmy liczbę dzieci na samym początku przyjęcia i zawsze sprawdzajmy, czy przypadkiem nikogo nie brakuje. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo naszych podopiecznych. Inną zabawą dla dzieci jest loteria, w której można wygrać ciekawe nagrody. Musimy liczyć się z koniecznością przygotowania drobnych upominków. Takie atrakcje dla dzieci nie muszą być kosztowne. Wręcz przeciwnie! Przedszkolaki potrafią cieszyć się z każdego podarunku. Przykładem takich prezentów loteryjnych mogą być własnoręcznie wykonane medaliony, odznaki, figurki z masy solnej. Do tego typu atrakcji dla dzieci można zaangażować samego jubilata. Będzie to wspaniała okazja do wspólnej zabawy i zacieśniania rodzinnych więzów. Losy na loterię również należy przygotować wcześniej. Przy losowaniu nie powinno być przegranych. Każdy los powinien być zwycięski.

4 pomysły dla taty na kreatywną zabawę z dzieckiem
4 pomysły dla taty na kreatywną zabawę z dzieckiem [5 zdjęć]

Coraz częściej zdarza się, że tata pracuje do późnych godzin i wracając do domu, nie ma już siły na zabawę...

zobacz galerię

Jakie jeszcze atrakcje dla dzieci sprawdzą się na urodzinowym przyjęciu? Ciekawą atrakcją dla dzieci będzie z pewnością konkurs piosenki lub karaoke. Przedszkolaki lubią śpiewać i brać udział w zabawach z wykorzystaniem przeróżnych form muzycznych. Menu dla dzieci trzeba koniecznie ustalić z innymi rodzicami. Zdarza się, że dziecko ma alergię pokarmową i nie będzie mogło spożywać niektórych pokarmów.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.