Przejdź na WP

6-latek dostał karę. Musiał spędzić 15 godzin na dworze

Do tragicznego zdarzenia doszło w Belgii. Matka wraz z partnerem, którzy wychowywali wspólnie dwójkę dzieci, zdecydowali się na nietypowe ukaranie jednego z dzieci. Po tym, jak zdenerwowało ono opiekunów, zostało wyproszone na balkon na kilknaście godzin.

Zobacz film: "Jak przewijać niemowlę?"

1. Krytyczny stan

Nieodpowiedzialni dorośli za karę kazali 6-telniemu chłopcu wyjść na balkon. Tam zamknęli go i trzymali przez około 15 godzin. Na dworze było zimno, temperatura tego dnia wskazywała zaledwie 3°C. Chłopiec stał na balkonie od 5 rano aż do 20 wieczorem w samej piżamie. Dlaczego nikt go nie zauważył i nie wezwał pomocy wcześniej?

Obecnie stan zdrowia chłopca jest krytyczny. Lekarze mówią, że dziecko jest wyziębione, a w dodatku niedożywione. Siostra bliźniaczka chłopca również została zabrana przez służby medyczne, ponieważ jej stan wskazywał na bardzo duże zaniedbania, a także przemoc fizyczną.

2. Kara za okrucieństwo

Opiekunami dzieci była ich 31-letnia matka wraz z 21-letnim partnerem. Zostali zatrzymani i grozi im do 30 lat pozbawienia wolności za torturowanie i znęcanie się nad nieletnimi. W czasie postępowania okazało się, że dzieci nigdy nie były zarejestrowane w swoim państwie, dodatkowo nie uczęszczały do żadnej szkoły. Prokurator sugeruje, że w ten sposób matka chciała ukryć brak odpowiedniej opieki na dwójką dzieci.

Chłopiec za karę spędził 15 godzin na balkonie
Chłopiec za karę spędził 15 godzin na balkonie (123rf)

To musisz wiedziec

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.