Trwa ładowanie...
Przejdź na WP

#NIEBIJPRZYTUL Żona Macieja Stuhra wspiera naszą akcję: "Jednocześnie oprawca i pocieszyciel?"

Redakcja WP Parenting rozpoczęła ogólnopolską akcję #NIEBIJPRZYTUL, która kategorycznie przeciwstawia się przemocy wobec dzieci oraz uczy rodziców, jak wychowywać bez stosowania kar cielesnych. Wspiera nas wiele znanych osób. Katarzyna Błażejewska-Stuhr nie wahała się ani chwili, aby dołączyć do naszej akcji.

Zobacz film: "Jak rozpoznać, że dziecko jest ofiarą cyberprzemocy?"

Katarzyna Błażejewska-Stuhr nie może uwierzyć w to, że pastor namawia rodziców do wymierzania dzieciom klapsów. Sama pamięta to upokarzające doświadczenie z dzieciństwa, o czym wspomina w rozmowie z WP Parenting. Żona Macieja Stuhra myslała, że kontrowersyjny poradnik dla rodziców to fake.

1. Klaps to forma przemocy fizycznej

Katarzyna Błażejewska-Stuhr jest psychodietetykiem, żoną Macieja Stuhra i mamą dwóch chłopców. Jak przyznaje, bacznie śledzi media społecznościowe i nie umknęły jej uwadze fragmenty książki napisanej przez pastora Tedda Trippa "Pasterz serca dziecka", która pojawiła się na polskim rynku za sprawą wydawnictwa "Słowo Prawdy".

Żona Maćka Stuhra jako dziecko dostawała klapsy
Żona Maćka Stuhra jako dziecko dostawała klapsy (Instagram)

Jest to poradnik dla rodziców, który instruuje rodziców, jak wymierzać kary cielesne. Co więcej, nie brakuje tu odniesień do Boga i Biblii. Treści zostały mocno skrytykowane przez ekspertów i Rzecznika Praw Dziecka, którzy uznali je za szkodliwe i niezgodne z polskim prawem, bowiem bicie dziecka jest w Polsce przestępstwem.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Bicie dziecka to słabość, niemoc i brak miłości. To nigdy nie jest dobre i nie wierzcie nikomu, kto twierdzi, że są jakieś okoliczność łagodzące albo że to „kształtuje charakter”❗️❗️❗️ @parenting_pl rozpoczyna akcję #niebijprzytul i zachęcamy Was do tego byście włączyli się do niej także! Wychowujmy dzieci w atmosferze miłości, a świat stanie się lepszy! ❗️❗️❗️ . . . . . . #parenting #rodzice #wychowanie #dzieci #dzieciństwo #dziecinstwo #instadzieci #instamatki #instarodzice #instarodzina #igerspoland #igerspolska #polskarodzina #polskamama #polskitata #tata #mama #rodzinka #akcjaspoleczna #katolik #wiara #dobro #piątek #dobremyśli #dobrydzień #dziendobry

Post udostępniony przez WP Parenting (@parenting_pl)

- Czytałam tekst, cały czas mając z tyłu głowy pytanie: Czy to jest może żart w stylu Monty Pythona? Okazało się jednak, że nie – mówi zszokowana Kasia Stuhr. - Nie wyobrażam sobie bicia dzieci. Jako rodzice jesteśmy dla nich najbliższymi i najważniejszymi osobami na świecie. Mamy dawać im poczucie bezpieczeństwa. Jak miałabym je uderzyć, a potem przytulić? Jako kto? Jednocześnie oprawca i pocieszyciel? – pyta wzburzona mama Stasia i Tadzika.

Kasia i Maciej Stuhrowie stanowią zgodną parę
Kasia i Maciej Stuhrowie stanowią zgodną parę (Instagram)

Partnerka znanego aktora ma inne metody wychowawcze i do nich z całą pewnością nie należą klapsy.

- Wiem, że rozmawiając z moimi dziećmi o tym, co jest nie tak, dlaczego tak się stało i co możemy robić w przyszłości, buduję moich synów i kształtuję. Tworzy się między nami silna więź oparta na zaufaniu i zrozumieniu. Z dorosłymi nie biję się, aby coś załatwić, dlaczego miałabym robić to z kimś mniejszym i słabszym? – mówi w rozmowie z WP Parenting autorka bloga "Mama w wielkim mieście".

Jednocześnie sama przyznaje, że jako dziecko miała okazję doświadczyć kary cielesnej. Doskonale pamięta, jakie to było dla niej upokarzające. Pamięta też towarzyszący temu lęk.

- To strach przed tym, że nie wiem, co się może stać, bo ktoś, komu ufam, robi mi krzywdę… Jeśli ktoś uważa, że można bić dzieci, to już chyba nie ma granic. Ale serio, myślałam, że to jest jakiś fake – dodaje.

Katarzyna ma dwóch synów Stasia i Tadzika
Katarzyna ma dwóch synów Stasia i Tadzika (Instagram)

Dodajmy, że sprawę szkodliwego poradnika dla rodziców nagłośniła psycholożka i terapeutka Magdalena Komsta. Po publikacji jej postu w mediach społecznościowych zawrzało, a tysiące osób podpisało się pod petycją o wycofanie poradnika ze sprzedaży.

2. Akcja #niebijprzytul to dopiero początek!

Nasza redakcyjna akcja rozpoczęła się kilka dni temu, gdy do sieci wyciekły zdjęcia poradnika "Pasterz serca dziecka", w którym autor zalecał rodzicom bicie dziecka w sytuacjach kryzysowych. Postanowiliśmy przeciwstawić się tej i innym książkom, które mówią o pseudowychowaniu, posiłkując się nawet Pismem Świętym. Nasza reakcja była natychmiastowa! Rozpoczęliśmy akcję #niebijprzytul, która ma na celu wspieranie rodziców w mądrych wychowaniu swoich pociech. Jeśli zgadzasz się z naszą opinią, dołącz do akcji i opublikuj zdjęcie z hasztagiem #niebijprzytul na swoich social mediach - na Facebooku czy na Instagramie. Do naszej akcji dołączyły już m.in.: Maja Bohosiewicz, Kasia Tusk czy Mikołaj Roznerski. Dołącz i Ty i polub nasze konto na Instagramie!

Wyświetl ten post na Instagramie.

#niebijprzytul to nasza akcja, do której włączyła się m.in. @majabohosiewicz ❤️ Dzieci - by wyrosły na mądrych i dobrych ludzi - nie potrzebują klapsa, ale miłości, czułości i poczucia bezpieczeństwa. Włączcie się do naszej akcji i opowiedzcie nam o tym, jak radzicie sobie z trudnymi chwilami rodzicielstwa? . . . . . . #rodzicembyć #instarodzice #rodzicewsieci #rodzice #instamatki #instadzieci #instaojcowie #instaojciec #instatata #instamama #parentingpl #igerspoland #igerspolska #wychowanie #bestofmom #calmingmoments #momentslikethese #przytulanie #wychowaniedziecka #dziecisacudem #cudownyczas #cudownechwile #pieknechwile #rodzinka #mamuśki #parenting #parentslove

Post udostępniony przez WP Parenting (@parenting_pl)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

  1. #NIEBIJPRZYTUL Modny Tata zabiera głos w ważnej sprawie: "Bicie dzieci to po prostu zło"

  2. #NIEBIJPRZYTUL Aneta Kuroń w dzieciństwie została uderzona raz. Żona znanego kucharza dobrze pamięta tę sytuację

  3. #NIEBIJPRZYTUL Jarosław Jakimowicz przyznaje, że jest cholerykiem, ale nigdy nie uderzył dziecka

  4. #NIEBIJPRZYTUL Mikołaj Roznerski wspiera naszą akcję i uważa, że "nie istnieje coś takiego jak słaby klaps"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.