Trwa ładowanie...

Zapisy do przedszkola 2011

Uwaga mamy! Trwa rekrutacja dzieci do przedszkoli! I choć tu nie ma zasady – „kto pierwszy, ten lepszy” – i tak warto się pospieszyć, by spokojnie złożyć wszystkie wymagane dokumenty. Proces rekrutacyjny rozpoczyna się z początkiem marca.

Zobacz film: "Całodobowe przedszkola dla dzieci"

spis treści

1. Obowiązek przedszkolny

Pięciolatki mają wybór- co prawda, nie dzieci, ale rodzice decydują o losie pociech. W tym roku swój obowiązek przedszkolny dzieci będą mogły spełniać nie tylko w oddziale przedszkolnym, ale także i w budynku szkoły – w oddziale zerówkowym. Sześciolatki zaś mogą iść już do pierwszej klasy.

Konkretna zmiana nastąpi w roku przyszłym, w którym rodzice już nie będą mogli decydować o losie swoich milusińskich. Wraz z pierwszym dzwonkiem, sześciolatki pójdą obowiązkowo do pierwszej klasy. Zmiany w systemie mogą mieć naprawdę pozytywne skutki.

Dzięki posłaniu sześcioletnich malców do szkół, zwiększy się ilość miejsc dla innych (młodszych) dzieci w przedszkolach, a wiemy, że było z tym bardzo ciężko. Dodatkowo, miejsca w przedszkolach mają także dotyczyć dzieci 2,5–letnich, oczywiście, jeśli tylko te potrafią załatwiać potrzeby fizjologiczne do nocniczka oraz są na tyle sprawne, by móc, np. samodzielnie jeść

2. Wnioski o przyjęcie do przedszkola

Wnioski o przyjęcie, prócz normalnej formy, mogą być także wypełniane drogą elektroniczną. Należy wejść na stronę interesującego nas przedszkola, wypełnić wniosek, wydrukować go, podpisać i zanieść do placówki. Po wypełnieniu wniosku rodzice otrzymają nr PIN, który umożliwi weryfikację, czy maluch dostał miejsce w placówce, czy też nie.

Zatem nowości, zmiany, bieganina już od początku marca. Czy jest to dobre dla maluchów? Czy szkoła nie przytłumi małego jeszcze, bo sześcioletniego malca? Czy nie wpłynie to negatywnie na jego postrzeganie szkoły?

Dyrektorzy placówek planują spotkania z rodzicami i rozmowy, odnośnie zaistniałych zmian. Warto wybrać się na taką wizytę, by trafnie zdecydować -posłać malca do szkoły czy jeszcze nie?

Warszawa, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Łódź czy Lublin- różnicy nie ma, wszędzie obowiązują te same zasady. Rekrutacja do przedszkola obejmuje tylko przedszkola państwowe, rodzice, którzy chcą zapisać dzieci do przedszkoli prywatnych mogą spać spokojnie, tam rekrutacja trwa cały rok.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.