Trwa ładowanie...

Zabawy z dzieckiem - znikająca zabawka

Zabawy z dzieckiem nie tylko bawią, ale i uczą malucha pewnych rzeczy. Zabawa znikająca zabawka to trochę bardziej zaawansowana wersja zabawy w a kuku. Pozwala na wspólne spędzenie czasu i umacnianie waszej więzi. Dzięki wspólnej zabawie dziecko rozwija swoją spostrzegawczość, zdolność kojarzenia, pamięć, a także uświadamia sobie, że rzeczy, które przestaje widzieć, nie znikają.

Zobacz film: "Jak przewijać niemowlę?"

spis treści

1. Zabawy z 6-miesięcznym dzieckiem

Zabawy z 6-miesięcznym dzieckiem będą polegały głównie na pokazywaniu dziecku różnych przedmiotów i mówieniu do niego. Dziecko może w tym czasie machać rączkami, "gulgotać" i cieszyć się z kontaktu z tobą.

Weź do ręki zabawkę i pokaż ją dziecku. Potem połóż ją obok maleństwa, w zasięgu jego wzroku, i zakryj ręcznikiem czy chusteczką (możesz też schować ją w dłoniach, jeśli się zmieści). Zapytaj malucha "Gdzie jest zabawka?". Po chwili odsłoń zabawkę i powiedz: "Tutaj jest!". Możesz też poczekać z odsłanianiem aż wyciągnie rączki w tę stronę.

2. Zabawy z 9-miesięcznym dzieckiem

Bawienie się z 9-miesięcznym dzieckiem to już nie lada wyzwanie dla rodzica. Kiedy zakryjesz zabawkę, dziecko prawdopodobnie wyciągnie rączki i je odkryje. Nauczyło się do tego czasu, że nawet zakryta zabawka nadal jest w tym samym miejscu. Chwal dziecko za odnalezienie zabawki. Kręć głową, jeśli będzie szukało zabawki w złym miejscu.

3. Korzyści z zabawy w znikającą zabawkę

Bawienie się z dzieckiem w znikającą zabawkę działa na rozwój malucha:

Zabawy dla dzieci takie, jak znikająca zabawka mogą się wydawać dorosłym śmieszne. Ale tak naprawdę są bardzo ważne dla młodziutkiego umysłu dziecka i pomagają mu się rozwijać.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.