Trwa ładowanie...

Zabawy z dzieckiem - turlanie i puszczanie statków

Avatar placeholder
20.01.2015 14:10
Zabawy z dzieckiem - turlanie i puszczanie statków
Zabawy z dzieckiem - turlanie i puszczanie statków

Okres od 9-11 miesiąca życia jest czasem kiedy dziecko nabywa szereg zdolności. Odpowiednia zabawa może pomóc w harmonijnym rozwoju. Zabawy z dzieckiem służą budowaniu więzi oraz nauce nowych przydatnych umiejętności. Dzięki nim nasze dziecko będzie dobrze się rozwijać.

spis treści

1. Zabawa w puszczanie statków

Niezwykle przydatna w organizowaniu zabaw okazuje się wanna. Pobawcie się małymi lekkimi statkami albo czymś, co swobodnie unosi się na wodzie. Pokaż dziecku, że kiedy na nie dmuchamy albo tworzymy fale, przedmioty znajdujące się na wodzie pływają. Kiedy zaś włożymy do wody coś ciężkiego – toną. Ta zabawa dla dziecka może się odbywać przy okazji kąpieli. Przyniesie ona twojemu dziecku wiele radości i wpłynie na rozwój zdolności poznawczych.

2. Zaśpiewaj dziecku ładną piosenkę

Śpiewanie dziecku podczas wykonywania różnych czynności to bardzo dobry pomysł. Podczas każdej czynności najlepiej mieć do dyspozycji inną piosenkę, np. podczas karmienia, przewijania, kąpieli.

3. "A kuku"

Zobacz film: "Jak przewijać niemowlę?"

"A kuku" to zabawa, podczas której zasłaniamy twarz rękami, by po chwili odsłonić i zawołać a kuku! Bardzo dobrze wpływa na zdolności poznawcze dziecka i sprawia, że dzieci się śmieją.

4. Zabawa w znikające piłeczki

Do tej zabawy potrzebujesz filiżanek i małych piłeczek, kuleczek albo czegoś co możesz ukryć pod odwróconą filiżanką. Poruszaj filiżankami tak, aby kuleczki zmieniały swoje miejsce, zobaczysz jak bardzo zaciekawi to twojego malucha.

5. Turlanie

Pokaż dziecku jak się turlać i oczywiście pomagaj mu w tym. Przy tej zabawie będzie naprawdę dużo śmiechu.

6. Jak różne zabawy wpływają na dziecko?

Zabawy z dzieckiem przede wszystkim - w zależności od rodzaju - rozwijają zdolności poznawcze, zdolności socjalne, zdolności motoryczne, zdolności językowe.

Należy pamiętać, żeby w zabawach z dziećmi łączyć przyjemne i pożyteczne, zabawę i naukę. To również doskonała okazja do budowania bliskości między dzieckiem a rodzicem.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze