Przejdź na WP

Wycinanki dla dzieci – czym są, kwiatki, śnieżynki, zwierzęta

Wycinanki dla dzieci to nie tylko wspaniała forma rozrywki ale także nauki. W dzisiejszych czasach, kiedy dziećmi zawładnęły komputery i telefony warto zwrócić uwagę na to by więcej czasu spędzać z dzieckiem i rozwijać jego umiejętności dzięki wycinankom dla dzieci, wyliczankom czy rysowaniu.

Zobacz film: "Ciekawe gry i zabawy dla całej rodziny"

spis treści

1. Wycinanki dla dzieci – czym są

Wycinanki pomagają dzieciom wyrazić swoje myśli, emocje oraz wyobraźnię. Wycinanki dla dzieci to wspaniała rzecz, żeby umilić czas dzieciom ale także i rodzicom. Można tworzyć niesamowite wzory i postacie dopracowane do najmniejszego szczegółu. Wycinanki są przeróżne. Można poprzez wycinanki uczyć się matematyki czy zrobić ozdoby na święta. Wykonywanie prac artystycznych z dzieckiem jest bardzo ważne. Prace manualne usprawniają motorykę, pobudzają wyobraźnię, odciągają skutecznie od komputera. Dziecko najłatwiej zachęcić do wycinania zaczynając od łatwych wzorów. Kwadraty, kółka, trójkąty chętnie będą wycinać mniejsze dzieci a bardziej skomplikowane formy wprowadzaj dziecku stopniowo.

2. Wycinanki dla dzieci – kwiatki na wiosnę

Kwiatki należą do jednych z prostszych figur, dlatego poradzi sobie z nimi nawet małe dziecko. Rodzice chcący pomóc dziecku w zabawie i nauce mogą narysować kwiatka na kartce a dziecko je wytnie. Jeśli chcemy by dziecko samo zrealizowało zadanie to powiedz dziecku by złożyło kartkę na czworo-do formatu A6 i niech wytnie owalny kształt. Tak powstaną płatki kwiatka, które potem możemy złączyć w całość.

10 zabaw z dziećmi w deszczowe dni
10 zabaw z dziećmi w deszczowe dni [10 zdjęć]

Wolny weekend to czas, który często spędzamy z całą rodziną, oglądając film w telewizji. Często w trakcie...

zobacz galerię

3. Wycinanki dla dzieci – śnieżynki

Aby wyszedł nam wzór pięknej śnieżynki, która potem może dekorować nasze okna wystarczy złożyć kartkę papieru na czworo. Następnie dziecko może ukształtować brzegi kartki tak jak chce, ważne jest jednak to aby nie przeciąć łączenia. Gdy dziecko skończy swoją pracę dotyczącą wycinania brzegów, może rozłożyć kartkę i tak oto powstanie śnieżynka. Jest to idealna zabawa na okres jesienno- zimowy. Śnieżynki wykonane przez dziecko mogą wisieć na oknach lub choince. Dziecko poczuje się wtedy docenione.

Zobacz także:

4. Wycinanki dla dzieci – zwierzaki

Tego typu wycinanki zarezerwowane są dla starszych dzieci, które są już zaawansowane w wycinankach dla dzieci ale mimo wszystko przyda im się pomoc rodziców. Najlepszym rozwiązaniem będzie narysowanie psa lub kota z geometrycznych kształtów oraz gruby kontur, który ułatwi dziecku wycinanie.

Tu znajdziesz wycinanki dla dzieci:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.