Wózki dla dzieci wielofunkcyjne

Każdy rodzic, który kiedykolwiek podjął się zakupu akcesoriów dziecięcych, powinien być świadomy ogromnej różnorodności sprzętów dla najmłodszych dostępnych w sklepach z artykułami dla dziecka. Od mieszanek mlecznych dla noworodków, poprzez ubranka dla niemowlaków, po wózki – ogrom produktów jest przytłaczający, przez co wybór akcesoriów dopasowanych do potrzeb dziecka może okazać się nie lada wyzwaniem. Dlatego wielu rodziców zamiast zaopatrywać się w oddzielne akcesoria spacerowe i samochodowe dla malucha, decyduje się na zakup wózka wielofunkcyjnego.

Wybór wózka

Wybór wózka dla niemowlaka często sprawia rodzicom problem, zwłaszcza jeśli dziecko urodzi się wiosną lub latem. Jednak nawet wtedy trzeba kupić głęboki...

Zalety i wady wózków wielofunkcyjnych dla dzieci

Wózki wielofunkcyjne dla dzieci zapewniają maluchom optymalną wygodę podczas spacerów i podróży samochodem. Składają się one z ramy na kółkach, w której w zależności od potrzeb umieścić można gondolę dla niemowląt, fotelik samochodowy dla noworodka lub tradycyjny fotelik dziecięcy.

Jeżeli uwielbiasz leniwe spacery z maluchem, wystarczy zamontować klasyczną gondolę dla dzieci. Natomiast w sytuacjach, gdy musisz pilnie wyjechać na miasto, a nie chcesz przerywać drzemki noworodka, umieść na ramie fotelik samochodowy. Gdy dziecko będzie już na tyle duże, aby samodzielnie usiąść, można wykorzystać standardowy fotelik dołączony do zestawu.

Wózki wielofunkcyjne należą do najdogodniejszych akcesoriów dla młodych mam i tatusiów opiekujących się noworodkiem. Jest to użyteczna kombinacja wózka spacerowego z fotelikiem samochodowym dla najmłodszych, który można w dowolnym momencie zamontować do ramy i umieścić w samochodzie bez konieczności wyjmowania malucha z wygodnego siedzenia.

Jeżeli rodzice planują zakup jednego wózka dla swojego dziecka, powinni zaopatrzyć się w wózek wielofunkcyjny. Jednak przed zakupem należy rozważyć opinie niektórych ekspertów, którzy twierdzą, że są one stosunkowo ciężkie, a wiele modeli reprezentuje niską jakość.

Jak kupić najlepszy wózek dla dziecka?

Pierwszym krokiem ułatwiającym wybór odpowiedniego wózka dla dziecka jest wyznaczenie budżetu na zakup sprzętu. Nie warto inwestować w kosztowne wózki, które nie zawsze odpowiadają potrzebom rodziców i, co ważniejsze, dziecka. Jeżeli świeżo upieczeni rodzice nie wyznaczą limitu pieniędzy, jakie mogą przeznaczyć na zakup sprzętu, na pewno wybiorą model droższy, lecz nie zawsze lepszy.

Kolejnym krokiem jest wybór funkcji, jakie powinien spełniać idealny wózek dla dziecka dostosowany do jego potrzeb. Warto wybrać właściwości sprzętu, które ułatwią wybór najlepszego produktu, np. możliwość dostosowania pozycji fotelika, prosta obsługa, ochrona przeciwsłoneczna, rodzaj kół czy uchwytów. Stworzenie listy najistotniejszych funkcji sprzętu i wyeliminowanie tych, które stanowić mogą ciężar zamiast pomocy, pozwoli wybrać model dopasowany do indywidualnych wymagań rodziców i dziecka.

Ostatnim etapem poprzedzającym zakup wózka jest przetestowanie konkretnych modeli. Rodzice nigdy nie powinni dokonywać zakupów pod wpływem impulsu, takiego jak ładny wygląd. Należy dokładnie przeczytać i przeanalizować opis produktu. Można dodatkowo przejrzeć ofertę internetową sklepów lub porównać ceny w obrębie kilku punktów sprzedających artykuły dziecięce. Pomimo że w dyskoncie dziecięcym znajdziemy wózki w dużo niższej cenie niż w wyspecjalizowanych sklepach, najlepsze oferty umieszczane są w Internecie. Warto wybrać konkretny model wózka wielofunkcyjnego w sieci, a następnie wypróbować jego działanie w pobliskim sklepie. W taki sposób można uzyskać pewność, że zakupiony przez Internet sprzęt jest w pełni sprawny.  

Patrycja Karpińska, ponad rok temu

Zakupy dla malucha

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

ubranka

~paola123 • ostatni post 7 godzin temu

3

Pieluchy

Babcia2306 • ostatni post 4 tygodnie temu

2
Artykuły Zakupy dla malucha
Zakupy dla malucha

Wybierz odpowiednie buty dla dziecka

wyobraźnią i niezaspokojoną ciekawością świata, jest ono w stanie wydreptać dystans równy kilku dobrym kilometrom. Odpowiednio dobrane dla malucha (...) produkty marki BARTEK. Cechy dobrego obuwia Wybierając w sklepie buty dla malucha,...

Zakupy dla malucha

ToGo - wielofunkcyjna zawieszka

Materiały prasowe Na rynku produktów dla dzieci pojawił się ostatnio nowy gadżet. To pomysłowa zawieszka, która ułatwi ci spacery z pociechą o każdej porze roku. Sprawdzi się zarówno do przypięcia rękawiczek, przymocowania kocyka w łóżeczku czy zasłonki...

Zakupy dla malucha

Dziecko i pasta do zębów

Dziecko i pasta do zębów

Pasta do zębów odpowiednia dla dziecka O zęby należy dbać od samego początku, czyli od chwili, kiedy się one pojawiają, jednak wiadomo, że pasty i szczoteczki do zębów muszą być inne dla małych dzieci, a inne dla dorosłych.

Zakupy dla malucha

Turystyczne łóżka dla dzieci

Turystyczne łóżka dla dzieci

Łóżeczka turystyczne dla dzieci są to składane akcesoria, które można bezpiecznie przewozić w samochodzie.

Zakupy dla malucha

Zabawki z drewna

Zabawki z drewna

To normalne, że chcesz aby twoje dziecko było bezpieczne podczas zabawy. Większość tanich zabawek nie posiada atestów i może się zdarzyć, że zostały wyprodukowane z użyciem szkodliwych substancji. W tej sytuacji coraz więcej rodziców zauważa przewagę...

Zakupy dla malucha

Lalki dla dziecka

Lalki dla dziecka

W sklepach pojawia się coraz więcej różnych rodzajów lalek dla dzieci, dlatego też wybranie idealnej zabawki dla dziewczynki lub chłopca może wydawać się nie lada wyzwaniem. Do wyboru mamy lalki mówiące, chodzące, a nawet siusiające. Na szczęście kupowanie...

Zakupy dla malucha

Sprawdzone sposoby na oszczędzenie na dziecku

Sprawdzone sposoby na oszczędzenie na dziecku

, zobaczysz, czego rzeczywiście potrzebuje, a czego nie. Na zakupy dla malucha warto wybrać się z doświadczoną mamą, która będzie potrafiła wskazać niezbędne akcesoria i produkty. Kup uniwersalny fotelik samochodowy Nosidełka...

Zakupy dla malucha

Zabawki dla małych dzieci

Zabawki dla małych dzieci

Zabawki interaktywne potrafią na dłużej skupić uwagę dziecka. Kupując zabawki warto sprawdzić atest.