Trwa ładowanie...

Wózki dla dzieci wielofunkcyjne

Avatar placeholder
17.04.2015 14:47
Wózki dla dzieci wielofunkcyjne
Wózki dla dzieci wielofunkcyjne

Każdy rodzic, który kiedykolwiek podjął się zakupu akcesoriów dziecięcych, powinien być świadomy ogromnej różnorodności sprzętów dla najmłodszych dostępnych w sklepach z artykułami dla dziecka. Od mieszanek mlecznych dla noworodków, poprzez ubranka dla niemowlaków, po wózki – ogrom produktów jest przytłaczający, przez co wybór akcesoriów dopasowanych do potrzeb dziecka może okazać się nie lada wyzwaniem. Dlatego wielu rodziców zamiast zaopatrywać się w oddzielne akcesoria spacerowe i samochodowe dla malucha, decyduje się na zakup wózka wielofunkcyjnego.

spis treści
Wybór wózka
Wybór wózka

Wybór wózka dla niemowlaka często sprawia rodzicom problem, zwłaszcza jeśli dziecko urodzi się wiosną

zobacz galerię

1. Zalety i wady wózków wielofunkcyjnych dla dzieci

Wózki wielofunkcyjne dla dzieci zapewniają maluchom optymalną wygodę podczas spacerów i podróży samochodem. Składają się one z ramy na kółkach, w której w zależności od potrzeb umieścić można gondolę dla niemowląt, fotelik samochodowy dla noworodka lub tradycyjny fotelik dziecięcy.

Zobacz film: "Oddychaj czysto - webcast z dr hab. n. med. Wojciechem Feleszko"

Jeżeli uwielbiasz leniwe spacery z maluchem, wystarczy zamontować klasyczną gondolę dla dzieci. Natomiast w sytuacjach, gdy musisz pilnie wyjechać na miasto, a nie chcesz przerywać drzemki noworodka, umieść na ramie fotelik samochodowy. Gdy dziecko będzie już na tyle duże, aby samodzielnie usiąść, można wykorzystać standardowy fotelik dołączony do zestawu.

Wózki wielofunkcyjne należą do najdogodniejszych akcesoriów dla młodych mam i tatusiów opiekujących się noworodkiem. Jest to użyteczna kombinacja wózka spacerowego z fotelikiem samochodowym dla najmłodszych, który można w dowolnym momencie zamontować do ramy i umieścić w samochodzie bez konieczności wyjmowania malucha z wygodnego siedzenia.

Jeżeli rodzice planują zakup jednego wózka dla swojego dziecka, powinni zaopatrzyć się w wózek wielofunkcyjny. Jednak przed zakupem należy rozważyć opinie niektórych ekspertów, którzy twierdzą, że są one stosunkowo ciężkie, a wiele modeli reprezentuje niską jakość.

2. Jak kupić najlepszy wózek dla dziecka?

Pierwszym krokiem ułatwiającym wybór odpowiedniego wózka dla dziecka jest wyznaczenie budżetu na zakup sprzętu. Nie warto inwestować w kosztowne wózki, które nie zawsze odpowiadają potrzebom rodziców i, co ważniejsze, dziecka. Jeżeli świeżo upieczeni rodzice nie wyznaczą limitu pieniędzy, jakie mogą przeznaczyć na zakup sprzętu, na pewno wybiorą model droższy, lecz nie zawsze lepszy.

Kolejnym krokiem jest wybór funkcji, jakie powinien spełniać idealny wózek dla dziecka dostosowany do jego potrzeb. Warto wybrać właściwości sprzętu, które ułatwią wybór najlepszego produktu, np. możliwość dostosowania pozycji fotelika, prosta obsługa, ochrona przeciwsłoneczna, rodzaj kół czy uchwytów. Stworzenie listy najistotniejszych funkcji sprzętu i wyeliminowanie tych, które stanowić mogą ciężar zamiast pomocy, pozwoli wybrać model dopasowany do indywidualnych wymagań rodziców i dziecka.

Ostatnim etapem poprzedzającym zakup wózka jest przetestowanie konkretnych modeli. Rodzice nigdy nie powinni dokonywać zakupów pod wpływem impulsu, takiego jak ładny wygląd. Należy dokładnie przeczytać i przeanalizować opis produktu. Można dodatkowo przejrzeć ofertę internetową sklepów lub porównać ceny w obrębie kilku punktów sprzedających artykuły dziecięce. Pomimo że w dyskoncie dziecięcym znajdziemy wózki w dużo niższej cenie niż w wyspecjalizowanych sklepach, najlepsze oferty umieszczane są w Internecie. Warto wybrać konkretny model wózka wielofunkcyjnego w sieci, a następnie wypróbować jego działanie w pobliskim sklepie. W taki sposób można uzyskać pewność, że zakupiony przez Internet sprzęt jest w pełni sprawny.  

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze