Trwa ładowanie...

Włożyła mięso do zlewu i zaniemówiła. Zdjęcie opublikowała w sieci

Avatar placeholder
03.04.2024 19:49
Kurczak zmienił wygląd po umyciu
Kurczak zmienił wygląd po umyciu (Getty Images / Facebook)

To miało być miłe popołudnie, ale gdy Alesia Cooper wzięła się za przygotowywanie obiadu - zaniemówiła. 21 marca mieszkanka Teksasu pokazała w mediach społecznościowych, co stało się z mięsem, które kupiła w jednym z supermarketów. Po włożeniu pod wodę pierś z kurczaka zamieniła się w nitkowate fragmenty, które przypominają makaron spaghetti.

spis treści

1. Mięso wątpliwej jakości

Mama dwójki dzieci kupiła mięso w supermarkecie. Teraz nie jest pewna, czy to, co zakupiła, faktycznie jest prawdziwym kurczakiem. Kobieta podejrzewa, że ma do czynienia… z podróbką mięsa.

"Długo zastanawiałam się, czy to publikować" - pisze pod zdjęciem umieszczonym w sieci.

Wygląd kurczaka mocno niepokoi, bo zamiast normalnej piersi z kurczaka, widzimy, że mięso się rozpada, a jego kształt przypomina makaron.

Zobacz film: "Rozrysuj mi to: Rowerowa zmiana ze Škodą i Wrocławską Inicjatywą Rowerową"

"Wygląda jak robaki! Czym oni nas karmią?" - pytają internauci i wskazują, że problem z tym kawałkiem mięsa wziął się z nieprawidłowej hodowli.

"Problem polega na tym, że chciwi producenci kurczaków na siłę karmią swoje kurczęta hormonami wzrostu, przez co rosną zbyt szybko" - napisała jedna z osób.

Internauci radzą kobiecie, by nie kupowała mięsa w supermarketach, szczególnie gdy ma zamiar podać je dziecku. Lepszym wyborem będzie udanie się do sklepu mięsnego lub rzeźnika.

2. Jak kupić dobre mięso?

Zakup dobrego mięsa zależy od wielu czynników. Ważne jest nie tylko miejsce, gdzie dokonujemy zakupów, ale też takie składowe jak jego kolor (inny w zależności od gatunku), zapach (niekwaśny), faktura czy miejsce pochodzenia.

Jeśli chodzi o to ostatnie, warto stawiać na mięso z Polski. Mamy wówczas większą szansę na to, że będzie świeże.

Warto zwracać uwagę na to, czy ma certyfikaty, np. QAFP, PQS i IFS BRC, które są gwarancją jego wysokiej jakości.

Dobre mięso powinno ponadto mieć odpowiednią kolorystykę. Dla drobiu będzie to jasny róż lub ecru, dla cielęciny i jagnięciny - jasny odcień różu, dla wołowiny - czerwony, zaś wieprzowina - od jasnego różu po czerwień.

Warto dodać, że świeże mięso jest sprężyste i śliskie, wręcz elastyczne. Nie może być twarde. Po naciśnięciu powinno wracać do swojej pierwotnej formy.

3. Mięso dla dziecka

A jakie mięso warto podawać dziecku? Przede wszystkim dobrej jakości, jednak jeśli chodzi o rodzaj, to najmłodszym poleca się przede wszystkim:

Okazjonalnie warto podawać kaczkę, gęś, perliczkę, a rzadziej - mięso wołowe czy wieprzowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze