Trwa ładowanie...

W tym europejskim kraju przeprowadza się całkowitą aborcję dzieci z zespołem Downa. Od pięciu lat nie urodziło się ani jedno

Jedno z europejskich krajów dokonało całkowitego wyeliminowania dzieci z zespołem Downa. W przeciągu pięciu lat nie urodziło się ani jedno dziecko posiadające trisomię 21. chromosomu, co jest wynikiem licznych aborcji. Podobną drogą podążąją inne kraje.

Zobacz film: "Czy zgwałcona kobieta powinna urodzić dziecko? Temat aborcji znów w Sejmie"

Dosyć szokująca wypowiedź pojawiła się sześć dni temu (14 marca 2017 r.) na portalu lifesitenews.com: - 100 proc. dzieci z Islandii, u których zdiagnozowano zespół Downa jest abortowanych - poinformował dr Peter McParland z National Maternity Hospital. Dodał, że w ciągu ostatnich pięciu lat nie urodziło się tam ani jedno dziecko z zespołem Downa.

W ślady Islandii podąża także Dania, w której przewiduje się, że w ciągu 10 kolejnych lat nie będzie dzieci z zespołem Downa. Z kolei w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii na dzień dzisiejszy abortowanych jest 90 proc. dzieci, u których został zdiagnozowany ten zespół.

Zobacz także:

Wiodącym argumentem za usuwaniem takich ciąż jest niska jakość życia osób dotkniętych tym zespołem wad wrodzonych. Jednakże, jak wykazały badania przeprowadzone przez NBC News, 99 proc. osób z zespołem Downa jest zadowolonych ze swojego życia, 97 proc. lubi siebie, a 96 proc. osób podoba się, jak wyglądają.

Działania mające na celu wyeliminowanie osób z zespołem Downa można zaobserwować także we Francji. Jedna z matek po otrzymaniu informacji, że urodzi dziecko z zespołem Downa, wysłała do organizacji CoorDown zapytanie: "Jakie życie będzie miało moje dziecko?". W nawiązaniu do maila, organizacja nagrała krótki filmik zatytułowany "Droga przyszła Mamo". Wideo miało być odpowiedzią na pytanie, a jednocześnie promocją kultury różnorodności i integracji ze społeczeństwem.

Nie wiedziała, że wykonuje ostatnie zdjęcie ze swoim synkiem
Nie wiedziała, że wykonuje ostatnie zdjęcie ze swoim synkiem [6 zdjęć]

Destiny i Corey Mantia stanowili bardzo udane i szczęśliwe małżeństwo. Para poznała się na szkolnym

zobacz galerię

Bohaterami filmu są młode osoby z zespołem Downa opowiadające o tym, co są w stanie zrobić. Wyjaśniają, że mogą chodzić do szkoły, biegać, przytulać, zarabiać pieniądze czy być samodzielne.

Film został opublikowany na YouTube oraz pojawił się w ramach bloków reklamowych w kilku prywatnych francuskich stacjach. Po pewnym czasie do CSA (odpowiednik Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji) zaczęły napływać skargi, które zarzucały mu zbyt kontrowersyjną treść.

Zobacz także:

W efekcie zaprzestano emisji filmiku. CSA uznała, że wideo nie ma charakteru użyteczności publicznej i może powodować dyskomfort u kobiet, które zdecydowały się na aborcję dzieci z Downem i naruszać ich spokój sumienia.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.