Trwa ładowanie...

Vera Sommerfeld powitała na świecie swoją prapraprawnuczkę

 Agnieszka Gotówka
14.12.2016 09:09
Vera Sommerfeld z wnuczkami i prawnuczkami
Vera Sommerfeld z wnuczkami i prawnuczkami (https://twitter.com/CWag_?ref_src=twsrc%5Etfw)

Fotografia, którą zrobiono, aby uczcić narodziny prapraprawnuczki, obiegła cały świat. Widać na nim 6 pokoleń kobiet. Najstarsza z nich ma 96 lat, najmłodsza – dwa miesiące.

Seniorka rodu to Vera Sommerfeld, obok siedzi jej córka – 75-letnia Gwen Shaw. Na zdjęciu widoczne są również kolejne przedstawicielki rodziny: wnuczka Very, Grace Couturier, jej prawnuczka Amanda Cormier oraz praprawnuczka Alisa Marsh, która trzyma w objęciach swoją córeczkę, Callie. Kobiety mieszkają w Kanadzie.

Vera Sommerfeld z wnuczkami i prawnuczkami
Vera Sommerfeld z wnuczkami i prawnuczkami (https://twitter.com/CWag_?ref_src=twsrc%5Etfw)

1. Sekret długowieczności

Zrobiło się o nich głośno, gdy upubliczniły zdjęcie. Pytano je o wzajemne relacje, a niemal stuletnią Verę Sommerfeld – o jej sekret na długowieczność. Seniorka rodu przyznała, że każdego dnia rano pije napój przygotowany między innymi z rumu oraz wody gazowanej. To jej zdaniem przyczynia się do zachowania dobrego zdrowia, z czego bardzo się cieszy, bo uwielbia spędzać czas ze swoją rodziną.

Zobacz film: "Jak wygląda współczesna rodzina i jaka jest jej rola w życiu dziecka?"

Kobiety spotykają się regularnie, a najwięcej czasu poświęcają na wspomnienia i oglądanie rodzinnych fotografii. Seniorka rodu wskazuje, że widać na nich wiele podobieństw. Wszystkie panie z rodziny mają niebieskie oczy. Wyróżniają się również uporem i niezależną naturą.

Przeczytaj koniecznie

Rodziny 6-pokoleniowe należą do rzadkości, mimo to nazwisko Very Sommerfeld nie zostanie odnotowane w księdze rekordów Guinnessa. Wpisana jest tam bowiem 7-pokoleniowa rodzina ze Stanów Zjednoczonych, której senior rodu dożył 109. urodzin.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze