Urodziła dziesięcioro dzieci. Każde z nich jest wcześniakiem

Heather Esplin ma dziesięcioro dzieci. Pięć razy rodziła za pomocą cesarskiego cięcia. Przy ostatnim – niemal umarła. Jest jednak szczęśliwa. - Mam ogromną rodzinę i bardzo mnie to cieszy -  mówi kobieta.

Heather Esplin w pełni zasługuje na miano supermamy. 41-letnia Brytyjka urodziła dziesięcioro dzieci. Każde z nich przyszło na świat przed planowanym terminem porodu – Heather nigdy nie donosiła ciąży do 39. tygodnia. A podczas ostatniego porodu prawie zmarła. Dlatego też lekarze ostrzegli kobietę: kolejna ciąża stanowić będzie niemalże 100 procentowe zagrożenie życia i jej, i dziecka.

Polecane wideo:

  • Jestem załamana – mówi kobieta. - Zawsze marzyłam o wielkiej, kochającej się rodzinie. Każde z dzieci było chciane i planowane – podkreśla.

Mimo że kobieta przeżyła wiele chwil smutku i zmartwienia, teraz czuje się szczęśliwa. Dzieci rosną zdrowo. - Gdy tak patrzę na moją cudowną rodzinę, jestem niesamowicie z niej dumna! - mówi Heather.

A nie jest ona wcale mała! W ośmiopokojowym domu mieszka 18-letni Connor (urodzony w 35. tygodniu ciąży), 15-letnia Tamara (urodzona w 34. tygodniu ciąży), 12-letni Imogen (urodzony w 31. tygodniu ciąży), 11-letnia Dana (urodzona w 33. tygodniu ciąży), 9-letni James (urodzony w 34. tygodniu ciąży), 7-letnia Robyn (urodzona w 31. tygodniu ciąży), 5-letni Owen (urodzony w 28. tygodniu ciąży), 2-letni Alan (urodzony w 35. tygodniu ciąży) oraz 7-miesięczny Isaac (urodzony w 30 tygodniu ciąży).

Najstarsza córka Heather – Jolise - ma 23 lata i wyprowadziła się z domu. Mieszka ze swoim partnerem i dzieckiem.

Niestety, mimo chęci dalszego powiększania rodziny, kobieta nie może mieć już więcej dzieci. Lekarze – w trosce o jej zdrowie i życie – wykonali u niej histerektomię (usunięcie macicy, jajników i jajowodów).

Niebezpieczna dla kobiety była już dziewiąta ciąża. Alan – jako jedyny – urodził się w pełni sił, nie wymagał opieki medycznej. Potrzebowała jej za to Heather. - Moja macica dosłownie się rozpadała – mówi kobieta. - Krwawiłam tak mocno, że trudno było to zatamować. Lekarze jednak robili, co mogli i się udało – wspomina kobieta.

Pomimo ryzyka utraty życia, Heather i jej partner zdecydowali się na kolejne dziecko. - Nie myślałam o tym – przyznaje kobieta. - Byłam zdesperowana. O kolejną ciążę zaczęliśmy się starać już pół roku po porodzie – dodaje.

  • Oczywiście, że się o nią martwiłem, ale ona mnie nie słuchała. Bardzo chciała mieć dziesiąte dziecko – wspomina Alan.

Isaac urodził się w 30. tygodniu ciąży. Był zdrowy, ważył niespełna dwa kilogramy. Wtedy stało się to, czego obawiali się lekarze. Po urodzeniu łożyska, niewielkie jego części pozostały w macicy. Lekarze byli zmuszeni do wykonania histerektomii, czyli zabiegu polegającego na usunięciu macicy, jajników i jajowodów.

  • Straciłam tyle krwi, że lekarze powiedzieli Alanowi, by szykował się na najgorsze – mówi kobieta. - Przez kilka godzin lekarze walczyli, by ocalić moje życie. Udało im się – dodaje.

Aby dojść do pełni zdrowia, następne trzy tygodnie kobieta musiała spędzić pod czujnym okiem lekarzy. - Niestety, nie mogę mieć już więcej dzieci, jednak jestem im wdzięczna za uratowanie życia – podkreśla Heather.

Troski się na tym jednak nie skończyły. Tydzień po powrocie do domu, Isaac zachorował. Konieczna była hospitalizacja. Na szczęście wszystko skończyło się tylko na nerwach.

Podróż Heather przez macierzyństwo zaczęła się w 2000 roku, gdy kobieta poznała swojego obecnego męża. Najstarsza córka Heather jest bowiem owocem związku z byłym mężem.

  • Na początku chcieliśmy mieć dwójkę wspólnych dzieci. Jednak gdy tylko każde z nich kończyło pół roku, decydowaliśmy się na kolejne – opowiada kobieta. I dodaje: moja podróż dobiegła już końca. Mam jednak to, co chciałam – wielką kochającą się rodzinę. Wierzę, że to zaprocentuje w przyszłości – kończy.
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Nocne krzyki

Mamarokporoku • ostatni post 2 miesiące temu

4
Artykuły Niemowlę
Niemowlę

Nowa linia kosmetyków Sweet Baby

Nowa linia kosmetyków Sweet Baby

Kosmetyki Sweet Baby zostały wyprodukowane specjalnie dla dzieci. Mogą je stosować rodzice zarówno niemowląt, jak i starszych dzieci.

Niemowlę

6 produktów, które warto podawać rosnącemu dziecku

6 produktów, które warto podawać rosnącemu dziecku

Banany W 10. miesiącu życia dziecka w jego diecie mogą pojawić się banany. To bardzo smaczne i sycące źródło potasu, który jest niezbędny dla prawidłowej pracy serca. Warto wiedzieć, że w ich składzie znajduje się również inulina - jest to probiotyk,...

Niemowlę

Co wydarzy się, jeśli przez dwa dni nie będziesz się myć?

Co wydarzy się, jeśli przez dwa dni nie będziesz się myć?

Skutki niemycia się Każdy tego kiedyś doświadczył. Pot na plecach, piach we włosach. A później w głowie pojawia się to pytanie: czy przypadkiem nie za długo się nie myłem? No właśnie. Okazuje się, że już jeden dzień bez prysznica wywołuje sporo skutków....

Niemowlę

Jakie są dzieci urodzone wiosną?

Jakie są dzieci urodzone wiosną?

Pora roku ma znaczenie Naukowcy od wielu lat zajmują się związkiem między miesiącem urodzenia a podatnością na pewne choroby. Próbują dociec również tego, czy pora roku, w której przyszliśmy na świat, wpływa na osobowość i cechy charakteru. I chociaż...

Niemowlę

Wybrano najlepsze zdjęcia z porodów 2016 roku

Wybrano najlepsze zdjęcia z porodów 2016 roku

Zwycięzcy konkursu Każdego roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Fotografów Narodzin (IAPBP) nagradza najlepsze, najbardziej poruszające zdjęcia z porodów. Organizacja właśnie ogłosiła zwycięzców za 2016 rok. Wybrano ich spośród 1200 fotografów...

Niemowlę

Kroki milowe, których rodzic nie może przegapić

Kroki milowe, których rodzic nie może przegapić

Kroki milowe Twoje dziecko jest marudne, płaczliwe, ma problemy ze snem i stale chce być noszone na rękach? Na dodatek nie chce jeść i zachowuje się tak, jakby cofnęło się w rozwoju? Nie martw się! Najpewniej przechodzi właśnie skok rozwojowy. To minie....

Niemowlę

7 produktów zawierających więcej białka niż pierś z kurczaka

7 produktów zawierających więcej białka niż pierś z kurczaka

Krewetki Pierś z kurczaka jest jednym z najbardziej popularnych mięs w kuchni polskiej. Dzięki dużej zawartości białka, dostarczającego organizmowi niezbędnych aminokwasów, drób jest chętnie spożywany przez sportowców. Ponadto jest bogatym źródłem witaminy...

Niemowlę

Sesja popularnych modeli dziecięcych w lodowej scenerii

Sesja popularnych modeli dziecięcych w lodowej scenerii

Sesja znanych modeli dziecięcych w lodowym pałacu Ta przepiękna sesja odbyła się w grudniu ubiegłego roku w Tatrzańskiej Świątyni Lodowej znajdującej się w Tatrach Wysokich na Słowacji. Jej bohaterami są sławni modele o polskich korzeniach - Alexandra...