Trwa ładowanie...

Ubezpieczenie dla osób przewlekle chorych

Za choroby przewlekłe zwykło uważać się stany, które utrzymują się przed dłuższy odcinek czasu, a ich rozwój przebiega dosyć wolno i bez gwałtownych zmian. Do najbardziej znanych chorób przewlekłych zaliczyć możemy choroby układu oddechowego (np. astmę), choroby metaboliczne (np. cukrzycę), różnego rodzaju nowotwory lub choroby związane z układem krążenia. Niektóre z nich doprowadzają do inwalidztwa, inne potrzebują rehabilitacji lub wskutek zaostrzenia objawów wymagają opieki osoby trzeciej, jeszcze inne nie sugerują żadnych objawów, lecz wymagają jedynie stałego przyjmowania leków. Zmiany, jakie zachodzą w organizmie w wyniku danej choroby mogą mieć charakter stały lub przejściowy, a ich okres trwania zwykle jest zróżnicowany. Osoby, które chorują na jedną z chorób przewlekłych i rozważają opcję wykupienia polisy powinny zatem dobrze się zastanowić, zanim podejmą ostateczną decyzję.

Zobacz film: "Ciekawe gry i zabawy dla całej rodziny"
spis treści

1. Regulamin ubezpieczenia

Wykupując ubezpieczenie dla osób przewlekle chorych, trzeba zapoznać się z zapisem warunków, na jakie przystaje. Niektóre z towarzystw ubezpieczeniowych bowiem mogą odmówić kosztów leczenia, jeśli wcześniej nie zostało to dokładnie określone w regulaminie. Niezbędne okazuje się wykupienie dodatkowej zwyżki, która może wynosić nawet kilka razy więcej od ubezpieczenia podstawowego. Warto – ponieważ w sytuacji awaryjnej, kiedy choroba rozwinie się i uniemożliwi normalne funkcjonowanie, osoba ubezpieczona będzie mogła liczyć na dodatek finansowy, pozwalający na wykupienie leków i profesjonalną opiekę. Zapewne wiele osób zastanawia się, ile wynosi wysokość składki. Otóż jest to ściśle związane z rodzajem choroby. Niektórzy z ubezpieczycieli zaopatrzeni są nawet w tabele stworzone do oceny ryzyka choroby oraz oczekują, że zainteresowany przedstawi im dokumentację medyczną lub dotychczasowy przebieg choroby. Dodatkowo osoby chorujące na nowotwory muszą być świadome tego, iż niektóre z firm mogą nawet odmówić ubezpieczenia, argumentując swoją decyzję zbyt wysokim ryzykiem.

Twoje dziecko dostało pieniądze? Sprawdź, jak możesz je pomnożyć

Twoje dziecko dostało pieniądze? Sprawdź, jak możesz je pomnożyć

Pieniądze stają się coraz popularniejszą formą prezentu. Dostają je także dzieci. Co z takim fantem może zrobić rodzic? Wykorzystać prezent do nauki oszczędzania – można go bowiem zainwestować. Zobacz, jak to zrobić!

2. Ubezpieczenie turystyczne dla osób przewlekle chorych

Choroby przewlekłe wymagają regularnej kontroli lekarskiej oraz systematycznego przyjmowania leków. Ich przebiegu nie da się przewidzieć, nagły atak może doprowadzić nie tylko do poważnych konsekwencji zdrowotnych, ale również śmierci. Z myślą o osobach podróżujących, firmy ubezpieczeniowe stworzyły specjalne pakiety dla osób cierpiących na choroby przewlekłe. Dzięki temu, chory przebywający nawet poza granicami naszego kraju nie musi martwić się o ewentualne leczenie. Ubezpieczenie turystyczne daje bowiem zaplecze finansowe w postaci pokrycia kosztów leczenia za granicą, które nierzadko są bardzo wysokie. W skład ubezpieczenia turystycznego dla osoby przewlekle chorej nie wchodzą jednak profilaktyczne badania. To samo tyczy się niedostosowania do zaleceń lekarza – jeśli lekarz prowadzący widzi przeciwwskazania do podróży, firma ubezpieczeniowa nie pokryje kosztów związanych z opieką medyczną za granicą, gdyż rozumieć przez to będzie jedynie skutek, który da się przewidzieć.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.