Trwa ładowanie...

Tak wygląda matka tuż po porodzie

 Agnieszka Gotówka
08.04.2017 10:47
Lacey Barrat z nowo narodzonym dzieckiem
Lacey Barrat z nowo narodzonym dzieckiem (www.facebook.com/laceybarrattphotography)

Zdjęcie, które zdecydowała się upublicznić Lacey Barratt, szokuje. Uwieczniono na nim nie tylko matkę trzymającą noworodka, ale i emocje, które towarzyszą kobiecie tuż po porodzie.

Twarz Lacey Barratt wyraża bowiem ból i zmęczenie. Nie rysuje się na niej zachwyt, miłość. Na swoim profilu na portalu społecznościowym kobieta napisała: "Nie było tam żadnego przywiązania. Wyglądało to tak, jakby ktoś włożył mi dziecko w ramiona. Kiedy na to patrzę, nie czuję żadnego ciepła".

1. Samotność dotyczy wszystkich mam

Lacey Barratt z nowo narodzonym dzieckiem
Lacey Barratt z nowo narodzonym dzieckiem

I choć zdjęcie może szokować, bo przecież pierwsze chwile macierzyństwa uważane są za szczególnie podniosłe, kobieta nie spotkała się z krytyką. W komentarzach pochwalono jej odwagę. Młode mamy pisały, że wielu z nim towarzyszy poczucie osamotnienia. Fotografia dodała im odwagi, bo pokazała, że nie są same ze swoim problemem.

Zobacz film: "Jak zmienia się życie kobiety po urodzeniu dziecka?"

Przeczytaj koniecznie

Lacey Barratt jest mamą pięciorga dzieci. Wszystkie urodziła w ciągu ostatnich pięciu lat. Kolejne porody odcisnęły na niej swoje piętno. I o tym również kobieta nie boi się mówić. Przyznaje, że patrząc na to zdjęcie, ma wrażenie, jakby nie nadawała się do niczego innego, tylko do rodzenia dzieci.

Kobieta wcale nie planowała dzielić się ze światem swoimi emocjami. Przekonały ją do tego słowa przyjaciółki, która zachwyciła się fotografią.

Lacey Barratt z nowo narodzonym dzieckiem
Lacey Barratt z nowo narodzonym dzieckiem

Lacey Barratt postanowiła więc upublicznić swoje świadectwo macierzyństwa. Pokazać, że kobieta ma prawo do smutku, łez, poczucia winy. Okazywanie słabości nie jest więc czymś złym, wręcz przeciwnie – pozwala na uporanie się ze strachem i uwolnienie od negatywnych emocji.

To nie pierwsze szokujące zdjęcie Lacey Barratt. Na profilach społecznościowych kobiety znaleźć można fotografie dokumentujące poród i karmienie piersią. Ich autorka jest chwalona za autentyczność i umiejętność pokazywania prawdy.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze