Trwa ładowanie...

Tablet do rysowania dla dziecka. Który wybrać?

Tablet do rysowania to ciekawy gadżet, który może być dobrą propozycją na bożonarodzeniowy prezent. Komu spodoba się najbardziej? I dlaczego warto w niego zainwestować?

Zobacz film: "W co należy wyposażyć przedszkolaka?"

spis treści

1. Tablet do rysowania dla najmłodszych

Tablet do rysowania to współczesna wersja kartki. Można mieć go zawsze przy sobie i wykorzystywać do tworzenia rysunków i grafik. To świetny sposób na nudę w podróży. A kto będzie szczególnie z niego zadowolony?

Tego rodzaju urządzenie wcale nie musi kosztować wiele. Podstawowe modele można kupić już za niecałe 40 zł. Trudno je nazwać tabletem, bo jego rolę pełni w tym przypadku tablica, po której rysuje się specjalnym rysikiem. To współczesna wersja znikopisu. Nacisnięcie guzika sprawia, że obraz znika i dziecko może rozpocząć szkicowanie kolejnego projektu.

Jak narysować kota - kilka wskazówek dla rodziców
Jak narysować kota - kilka wskazówek dla rodziców [5 zdjęć]

Zabawy plastycze, rysowanie czy malowanie są idealnym sposobem na wspólne spędzanie czasu.Dziecko uczy...

zobacz galerię

Wadą tego rodzaju tabletu jest to, że w żaden sposób nie można zachować rysunku. By narysować kolejny, poprzedni musi zniknąć.

Tego rodzaju tablet do rysowania pozwala zaoszczędzić kartki do rysowania, których dzieci zużywają bardzo dużo. Jest też lekki i poręczny. Zmieści się w plecaku i w torebce.

2. Kogo ucieszy tablet do rysowania?

Tablet do rysowania to dobry prezent dla chłopców i dziewczynek. Ucieszy zarówno przedszkolaka, jak i ucznia pierwszych klas szkoły podstawowej.

Tego rodzaju tablet to też świetna zabawa dla całej rodziny. Można wykorzystać go podczas zabawy w kalambury. Sprawdzi się też idealnie podczas gry w kółko i krzyżyk. Jeśli dysponujemy dwoma gadżetami tego typu, możemy zagrać z dzieckiem w statki. To super pomysł na zabicie nudny w czasie długiej podróży, ale też dobry sposób na wspólne spędzenie wolnego czasu.

Przeczytaj również:

3. Zalety rysowania na tablecie

Rysowanie jest dla dziecka świetnym ćwiczeniem. Już dwulatek powinien mieć szansę, by móc swobodnie rysować po kartce. Ale w tym przypadku sprawdzi się też tablet do rysowania. A dlaczego to takie ważne?

Swobodne rysowanie, nawet początkowo bardzo niezdarne, to wstęp do nauki pisania. Im dziecko więcej będzie kolorować i rysować, tym łatwiej opanuje trudną sztukę pisania szlaczków i pierwszych liter.

Tablet do rysowania można wykorzystać również do nauki. Świetnie sprawdzi się do wykonywania pierwszych działań matematycznych. Można też ćwiczyć na nim pisanie pierwszych wyrazów.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Tablet do rysowania to świetna propozycja na prezent dla dziecka. Można mieć pewność, że zadowoli każdego kilkulatka i będzie służył przez dłuższy czas.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.