Trwa ładowanie...

Szczeniaczek Uczniaczek – dlaczego dzieci go uwielbiają?

Avatar placeholder
12.12.2017 06:28
Dziecko bawi się zabawką
Dziecko bawi się zabawką (123rf.com)

Szczeniaczek Uczniaczek to jedna z najpopularniejszych zabawek dla dzieci. Dzieci go uwielbiają dlatego, że łączy w sobie zalety pluszaka z zaletami zabawki interaktywnej. Bogate i przemyślane funkcje szczeniaczka fisher price pozwalają Twojemu dziecku poznać proste słowa, cyfry, kolory oraz części ciała. W Internecie znajdziecie mnóstwo opinii na jego temat oraz siostrzyczki szczeniaczka uczniaczka.

spis treści

1. Szczeniaczek Uczniaczek – zabawka interaktywna

Szczeniaczek Uczniaczek to zabawka interaktywna. Czym różni się od zwykłego pluszaka? Przede wszystkim działa na zasadzie wzajemnego oddziaływania, dzięki temu stymuluje prawidłowy rozwój dziecka.

Dobra zabawka interaktywna oddziaływuje we wszystkich jego sferach poznawczych. Skupia uwagę dziecka, aktywizuje dotyk i chęć poznania, pobudza kreatywność oraz myślenie analityczne, a także wpływa na rozwój wyobraźni.

Zobacz film: "Ranking niebezpiecznych zabawek"

Szczeniaczek Uczniaczek jest idealną zabawką interaktywną dla niemowląt, ponieważ jest dla nich całkowicie bezpieczny. Nie posiada żadnych małych elementów, ostrych krawędzi,a także jest bardzo lekki i wykonany z przyjemnego materiału.

Szczeniaczek Fisher Price reaguje na dotyk dziecka i komunikuje się z nim za pomocą wbudowanego głośnika oraz czujników dotyku. Uczniaczek ma wbudowane migające czerwone serduszko informujące że zabawka jest w danej chwili aktywna.

Dodatkowo ma wbudowaną pamięć wewnętrzną z zaprogramowanymi 50 różnymi melodiami i dźwiękami, czym zachęca dzieci do zabawy, nauki poprzez śpiewanie, recytowanie i dotykanie. Szczeniaczek Uczniaczek z Fisher Price został zaprojektowany tak, by dopingować dzieci do poznawania otaczającego je świata.

Szczeniaczek Uczniaczek firmy Fisher-Price®
Szczeniaczek Uczniaczek firmy Fisher-Price® ([Fisher-Price® croppedPath=)

2. Szczeniaczek Uczniaczek – funkcje

Projektanci wyposażyli Szczeniaczka Uczniaczka w tzw. punkty aktywacji, które znajdują się na łapkach, brzuszku, uszach oraz w świecącym serduszku pluszaka. Szczeniaczek Uczniaczek ma ich 7. Szczeniaczek Uczniaczek reaguje na dotyk i wypowiada słowa.

Na przykład po dotknięciu na uszko mówi "ucho". Po kolejnym dotknięciu w to samo miejsce dziecko usłyszy "niebieskie ucho". Po dotknięciu na rękę Szczeniaczek Uczniaczek powie "ręka", a kolejne dotknięcie spowoduje że zabawka powie "zielona ręka". Dotykając nogi pluszak odpowie "noga". Ponowne dotknięcie ręki wywoła reakcję zabawki i ta odpowie "żółta noga". Z kolei naduszenia na brzuszek sprawi, że Szczeniaczek Uczniaczek powie "brzuszek", "fajnie się bawisz" czy "łaskoczesz".

Szczeniaczek Uczniaczek został wyposażony w technologię Poziomy Nauki. Poziomy są trzy. Poziom pierwszy, który nazwano "Odkrywanie" jest przeznaczony dla dzieci od 6-tego miesiąca życia. Na tym poziomie dźwięki wydawane przez Szczeniaczka Uczniaczka pozytywnie wpływają na rozwój poznawczy dzieczka i rozbudzają jego ciekawość.

Drugi poziom nauki to "Zachęcanie". Szczeniaczek Uczniaczek aktywuje go, kiedy dziecko skończy 12-sty miesiąc życia. Na tym etapie dziecko będzie wykonywało proste zadania i polecenia zachęcające malucha do rozwoju aktywności poznawczej.

Trzeci poziom nauki nazwany jako "Naśladowanie", Uczniaczek odkryje przed dzieckiem po skończeniu 18-stego miesiąca życia. Wówczas nastąpi u malucha pobudzenie wyobraźni przestrzennej i abstrakcyjnej podczas zabaw związanych z odgrywaniem ról.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

3. Szczeniaczek Uczniaczek – opinie

Szczeniaczek Uczniaczek jest uwielbiany nie tylko przez dzieci, ale również przez ich rodziców. W Internecie można znaleźć wiele opinii na temat zabawki. Rodzice opisują dlaczego dzieci za nim przepadają. Jest kolorowy, miły w dotyku.

Jego interaktywność sprawia, że dzieci się z nim nie rozstają i naciskają wszystko co popadnie, a szczeniaczek odpowiada poprzez melodię i piosenki dla niemoląt. Szczególnie wiele pozytywnych opinii dotyczy jazdy z dzieckiem samochodem, kiedy podróż nie męczy malucha bo ten jest zajęty swoją pluszową zabawką.

Zaletą Szczeniaczka Uczniaczka jest łatwość użytkowania i bezpieczeństwo. W przypadku zabrudzenia można go łatwo wyczyścić, a w razie potrzeby wymienić baterię, która jest zabezpieczona przed dzieckiem klapką ze śrubką. Oczywiście nikt nie gwarantuje, że Szczeniaczek Uczniaczek przypadnie dziecku do gustu i nie wyląduje w kącie po kilku dniach zabawy.

Cena Szczeniaczka Uczniaczka waha się od 100 do 150 zł. Wszystko zależy od marży, którą narzucają sklepy. Wada Szczeniaczka Uczniaczka to brak jasnych informacji dotyczących gwarancji za produkt. Wszystko zależy od woli sprzedawcy, który oferuje towar oraz od przepisów prawnych, chroniących konsumenta.

4. Szczeniaczek Uczniaczek – czym różni się od siostrzyczki

Szczeniaczek Uczniaczek jest dostępny w sklepach w kilku wersjach, jedną z nich jest Siostrzyczka Szczeniaczka Uczniaczka. Jest to ta sama interaktywna zabawka tylko prezentowana jako dziewczynka. Różni ją kolor uszek (w tym przypadku są różowe) oraz dłuższe rzęsy oraz kokardki wplecione w uszka. Siostrzyczka Szczeniaczka Uczniaczka ma te same funkcje co jej brat. Z opinii umieszczonych w Internecie wygląda na to, że siostra szczeniaczka uczniaczka jest mniej popularna niż jej brat. Oczywiście ostateczny wybór należy do kupującego.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze