Święta poza domem

Świąteczne wyjście z maluszkiem to jak wyjazd na wczasy. Bez pokaźnej torby się nie obejdzie. Jej zawartość zmieniać się będzie wraz z wiekiem malucha, ale dość długo będzie trzeba ją taszczyć. Gabaryty da się ograniczyć, jeżeli w domu do którego idziecie są już małe dzieci.

Co musimy zabrać wyjeżdżając na święta?

Ciuszki na przebranie. Pieluchy, chusteczki, kremy itp. Jedzenie, picie, przekąski - wszystko w zależności od wieku i preferencji kulinarnych szkraba. Najmniejszy problem, gdy karmisz piersią. Osobiście nie ruszałam się nigdzie bez termometru i środków na zbicie ewentualnej temperatury.

Polecane wideo:

Żeby dziecko się nie nudziło konieczne są zabawki. Nie zaraz cała ich torba. Raczej to, co sprawdzone. Maluch będzie potrzebował kocyka, misia, tego, co towarzyszy mu przy codziennych drzemkach. Gdy jedziecie na dłużej, lub wiesz, że będzie problem z wygospodarowaniem miejsca na drzemkę, zabierzcie ze sobą wózek lub łóżeczko turystyczne. Obecnie asortyment wszelkich gadżetów ułatwiających życie jest nieograniczony. Każdy znajdzie coś dla siebie. Gdy malec już siedzi, dobrze jest zadbać o odpowiednie dla niego miejsce przy wigilijnym stole. Wiem, że da się wszystko zorganizować również w warunkach polowych, ale czy na pewno warto? Może lepiej zadbać o odpowiednie zaplecze dla własnej wygody. Mając jak „zagospodarować" dziecko, zyskujemy szansę na relaks.

Zasady obowiązujące poza domem

Wizyty z dziećmi wiążą się z potencjalnymi konfliktami. Im dziecko starsze, tym problem może być większy. Każdy ma swoją wizję tego, co dziecku wolno, a czego nie. W miarę możliwości należy dostosować się do zasad panujących w danym domu, ustępując w mniej istotnych kwestiach. Jednak żelazne reguły nie powinny podlegać dyskusji. Wszelkie polemiki ucinaj grzecznie, acz stanowczo. Radzimy, by każde zaproszenie dokładnie przemyśleć, rozważając przez pryzmat własnej tolerancji i cierpliwości. Wizyta u ciotki, która nie toleruje dzieci lub jest zwolenniczką zimnego chowu, nie jest nikomu potrzebna. Szkoda Was, dziecka i… ciotki.

Pamiętaj jeszcze, by uszanować dobre samopoczucie gości. Zabrudzona pieluszka czy karmienie piersią nie wszystkich rozczula. Niektórzy mogą czuć się co najmniej skrępowani. Oszczędź im tego, zaszywając się w spokojnym miejscu. Tobie i dziecku też będzie wtedy łatwiej. Nic nie będzie rozpraszało.

Szyk i elegancja w stroju?

Jak najbardziej. Byle nie prosto z paryskich wybiegów. Nie zapominajcie o wygodzie własnej i dziecka. Piękne falbaniaste sukieneczki to niekoniecznie to, w czym niemowlak czuje się najlepiej. Ciuszki nie powinny ograniczać ruchów, nie powinny drapać i uwierać. Muszą też być łatwe do zmiany, a później do uprania. W sklepach jest wiele przecudnych bawełnianych komplecików w klimacie bożonarodzeniowym. Polecamy.

Wesołych świąt i udanych spotkań towarzyskich.  

Aneta Stawiszyńska Marciniak, ponad rok temu

Kultura

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Kultura
Kultura

Myszka Norka

Myszka Norka

Kino Myszki Norki zaprasza dzieci na bezpłatne pokazy filmów dla najmłodszych.

Kultura

Seria Błękitny Laptop

Seria Błękitny Laptop

Seria Błękitny Laptop dostarcza rodzicom materiału do rozmowy z dzieckiem o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu.

Kultura

Drzewko szczęścia

Drzewko szczęścia

Wydawnictwo Drzewko Szczęścia przedstawia zbór najpiękniejszych bajek.

Kultura

Znak zodiaku Panna

Znak zodiaku Panna

Panny są bardzo bystre, mądre i racjonalne. Większość ich poczynań poprzedzona jest wieloma przemyśleniami i próbą racjonalnego podejścia do sprawy. Panna zawsze wszystko dokładnie analizuje, a gdy jest w centrum jakichś wydarzeń, mało co ucieka jej...