Trwa ładowanie...

Stolik edukacyjnych powyżej 100 zł – najlepsze modele

 Anna Bator
30.11.2018 12:40
Niemowlę bawi się układanką.
Niemowlę bawi się układanką. (123RF)

Stoliki edukacyjne różnią się od siebie przede wszystkim ilością proponowanych zabaw na panelu. Za ceną idzie także jakość i funkcyjność, dzięki której stolik jest łatwy w utrzymaniu czystości, czy złożeniu. Zabawka chętnie wybierana jest na prezent z okazji pierwszych urodzin. Wśród propozycji kosztujących ponad 100zł, największym zainteresowaniem cieszą się poniższe modele.

spis treści

1. Stolik edukacyjny Muzyczny Pociąg

Kolorowy stolik zachęca maluszka do zabawy poprzez bogaty panel. Wyróżnia go przede wszystkim pociąg, który jeździ w kółko i wydaje dźwięki prawdziwej lokomotywy. Dodatkowo, na małym rondku znajduje się samochodzik, którym dziecko również może się poruszać.

Na stoliku znajdziemy także pałąk z przesuwanymi kosteczkami w stylu pętli motorycznej. Dziecko pobawi się także przesuwaną gąsienicą oraz obracanymi kółeczkami. Nie brakuje także pianinka z kolorowymi klawiszami. Kryją się pod nimi melodie i dźwięki, ale także nadrukowane cyferki wprowadzające dziecko w świat liczb. Popularne koła zębate ozdobione są ciekawymi obrazkami.

2. Interaktywny stolik Smily Play

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Jak rozpoznać zapalenie oskrzeli u niemowlęcia?"

Może przypominać nieco swojego poprzednika, bowiem na środku stołu również znajdziemy kółko z torami po których jedzie pociąg. Ciuchcia nie wymaga baterii, dziecko samodzielnie porusza nią po stoliku, jak również może bawić się poza. Obok, umiejscowiona jest dźwignia imitujące odgłos pociągu oraz komin, gwiżdżący po poruszeniu nim.

Stolik posiada także pianinko, kwiatuszkowe guziczki oraz obracany wałeczek przypominający balon z koszykiem. W narożniku obok schował się różowy motylek. Pozwala na otwarcie i zamknięcie jednego ze swoich skrzydełek zwracając się przy tym do dziecka miłym głosem.

Która polska gwiazda wydaje najwięcej na edukację dziecka?
Która polska gwiazda wydaje najwięcej na edukację dziecka? [5 zdjęć]

Stefania, córka Anny Muchy, w tym roku kończy sześć lat i niedługo stanie się pierwszoklasistką. Na

zobacz galerię

3. Stolik edukacyjny Fisher Price

Na panelu znajdziemy uroczych przyjaciół dzieci - Szczeniaczka Uczniaczka i jego Siostrzyczkę. W autku spotkamy Wesołą Małpkę, znaną idzieciom jako interaktywny pluszak. Zwierzątka zachęcają dziecko do zabawy, a tej nie brakuje na tym kolorowym stoliku. Przede wszystkim hitem jest telefon komórkowy, przy pomocy którego dziecko może odgrywać scenki. W domku mieszka Szczeniaczek. Wystarczy otworzyć drzwi, aby powitał nas swoją słodka mordką. Nie brakuje także klawiszy pianinka, obracanych wałeczków i guzików ze zwierzątkami.

Stolik korzystnie wpływa na rozwój maluszka dzięki 3 panelom zabawy. pierwszy to dźwięki i słowa kierowane do dziecka. Drugi to pytania i zadania, które brzdąc może wykonywać. Trzeci panel to odgrywanie ról i naśladowanie, co działa budująco na wyobraźnię.

4. Edukacyjny stoliczek Chicco

Stoliki Chicco również są chętnie wybierane, ponieważ sprawdzą się zarówno dla niemowląt, jak i maluszków. Na stoliku 2w1 znajdziemy panel interaktywny połączony z kreatywnymi akcesoriami do zabawy. Wśród nich hitem jest nieduża tablica magnetyczna do zabawy w rysowanie i ścieranie. Dzieci mogą także odgrywać role bawiąc się w przygotowywanie posiłku, dzięki narożnikowi przypominającemu mini kuchenkę. Znajdziemy na niej garnek z pokrętłem oraz zabawkową solniczkę i pieprzniczkę.

Panel interaktywny pozwoli na zabawę z kolorami, nazwami warzyw oraz dźwięków instrumentów. Zabawka jest dwujęzyczna (j. polski i j. angielski)

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze