Starali się o dziecko przez 17 lat. Ich synek urodził się cztery miesiące przed terminem

Historia tej pary wzbudziła poruszenie wśród internautów na całym świecie. Dana i Arkel Graves przez 17 lat starali się o dziecko. Kiedy już stracili nadzieję na powiększenie rodziny, kobieta zaszła w ciążę. Szczęście nie trwało długo – niemowlę urodziło się w 24. tygodniu ciąży i jest w krytycznym stanie.

1. Wzruszający filmik hitem internetu

Dana i Arkel mieszkają w stanie Virginia w USA. Zasłynęli dzięki filmikowi, który pokazuje reakcję mężczyzny na wiadomość, że zostanie ojcem. Wideo umieszczone w serwisie YouTube.com ma już ponad 10 milionów wyświetleń. Dlaczego?

41-letnia Dana postanowiła oznajmić mężowi dobre wieści w nietypowy sposób. Umieściła w piekarniku bułeczki razem ze zdjęciem USG. Kiedy Arkel przygotowywał kolację powiedziała mu, żeby zajrzał do piecyka. Niezwykle emocjonalna reakcja mężczyzny wzbudziła wzruszenie wśród internautów na całym świecie.

Zobacz film: "Najlepszy moment na zajście w ciążę"

Obalamy mity na temat wcześniaków
Obalamy mity na temat wcześniaków [6 zdjęć]

Według raportu Fundacji Wcześniak w Polsce rocznie rodzi się 314 tys. dzieci, z czego 6,7 proc. stanowią...

zobacz galerię

2. Walka o Kaleba

Historia tej pary chwyta za serce, ponieważ przez 17 lat starań o dziecko Dana cztery razy poroniła i raz urodziła martwe dziecko. Obydwoje stracili nadzieję, że będzie im dane zostać rodzicami.

Los się odwrócił, gdy Dana będąc już w 5. miesiącu ciąży zorientowała się, co jest przyczyną jej stopniowego przyrostu wagi. Kobietę zaniepokoił fakt, że pomimo ćwiczeń fizycznych nie chudnie. W gabinecie lekarskim dowiedziała się, że to dlatego, że jest w ciąży. Lekarz ustalił termin porodu na luty 2016 roku. Wiadomość była dla kobiety ogromnym zaskoczeniem, dlatego postanowiła przekazać dobre wieści mężowi w nietypowy sposób.

Niestety, szczęście nie trwało długo. Okazało się, że wystąpiły poważne komplikacje, które zagrażają zarówno dziecku, jak i matce.

Stan kobiety był bardzo poważny – miała bardzo wysokie ciśnienie (223/113), co zagrażało jej sercu. Dla ratowania życia matki lekarze zalecali usunięcie ciąży. Dana nie zdecydowała się na ten krok. Dziecko miało 5 proc. szans na przeżycie. Syn Kaleb przyszedł na świat 20 października, w 24. tygodniu ciąży. Jego stan określono jako krytyczny, ale stabilny.

On jest cudem i musiałam dać mu szansę na walkę o przetrwanie. Kaleb jest tutaj. Jestem wdzięczna Bogu, mojemu cudownemu mężowi Arkelowi oraz całej rodzinie. Proszę o modlitwę o zdrowie Kaleba – napisała Dana na Facebooku.

3. Połączeni dzięki Facebookowi

Post, który polubiło prawie 30 tys. osób stał się inspiracją dla innych mam wcześniaków, które dzielą się własnymi historiami. Opisują heroiczną walkę o życie niemowląt, które były skazane na śmierć.

Profil na Facebooku prowadzony przez Danę i Arkela gromadzi ludzi, którzy chcą wesprzeć parę w trudnych chwilach. Bezinteresownie okazują współczucie i zapewniają o modlitwach za małego Kaleba. To kolejny przykład na to, że media społecznościowe mają ogromną moc i potrafią jednoczyć ludzi w trudnych chwilach.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.