Trwa ładowanie...

Skłamała o poronieniu. Wszystko po to, by dostać się do centrum handlowego

Spodziewając się dziecka, każdy rodzic drży na myśl o tym, że coś mogłoby mu się stać, zanim jeszcze się urodzi. Nic więc dziwnego, że każdy nawet najmniejszy ból, który odczuwa przyszła mama, jest alarmujący. Jednak niektóre kobiety mogą to wykorzystywać, o czym boleśnie przekonał się ten młody mężczyzna. Jego ciężarna partnerka skłamała o poronieniu, żeby zawiózł ją do centrum handlowego.

Zobacz film: "Czy twoje dziecko jest rozpieszczone?"
spis treści

1. Bóle świadczące o poronieniu

Młody mężczyzna opublikował na Reddicie post, w którym opisał sytuację, jaka go spotkała. Dokładnie wyjaśnił, że jego 22-letnia dziewczyna jest w ciąży i ze względów zdrowotnych nie powinna korzystać z transportu publicznego podczas pandemii. Kobieta oczekiwała, że w takiej sytuacji, to jej partner będzie ją wszędzie i o każdej porze woził.

"Powiedziałem, że absolutnie nie, mam pracę, którą chcę zachować, aby móc utrzymać dziecko. Wyjątkiem jest naprawdę poważna sytuacja, czy nagły wypadek, ale nie wyjdę z pracy, tylko dlatego, że chce przejechać z punktu A do punktu B – pisze. – Źle to przyjęła i próbowała nawet mnie obwiniać, że jestem nieobecny i samolubny, bo nie myślę o zdrowiu naszego dziecka" – dodaje.

Niestety najczarniejszy scenariusz młodego mężczyzny szybko się ziścił. Jego ciężarna partnerka zadzwoniła w środku dnia, że odczuwa bardzo silne bóle brzucha i boi się, że właśnie roni. Przyszły tata powiedział swojemu szefowi, co się dzieje, a ten od razu wysłał go do domu, by mógł zabrać ją do szpitala.

Bóle brzucha w ciąży
Bóle brzucha w ciąży (Adobe Stock)

"Jechałem jak szalony, żeby dostać się do mieszkania, pobiegłem na górę, a kiedy otworzyłem drzwi, znalazłem ją siedzącą na krześle z pełnym makijażem – pisze na forum. - Wstała i zaczęła mówić o tym, jak się spóźniłem. Zapytałem, co z jej okropnym bólem. Odpowiedziała, że wszystko w porządku, a to było tylko małe kłamstwo, żebym mógł wziąć wolne od pracy i zawieźć ją do centrum handlowego. Na miejscu czekały na nią koleżanki, a to był jedyny sposób, żebym zgodził się po nią przyjechać" – tłumaczy.

2. Strach o zdrowie dziecka

Po odkryciu, że jego partnerka nie tylko skłamała na temat swojego stanu, ale także sprawiła, że zaczął obawiać się o życie ich nienarodzonego dziecka, młody mężczyzna przyznał, że całkowicie stracił do niej serce.

"Powiedziałem jej, że od teraz nie będę jej nigdzie woził samochodem, bez względu na wszystko. Nigdy więcej. Zadzwoniła do swojego taty, a potem wyjechała. Następnego dnia jej ojciec przyszedł do domu moich rodziców i zaczął im ubliżać, mówiąc, że jestem niewychowany, bo tak traktuję ciężarną kobietę i nie pozwalam jej wsiadać do mojego samochodu" - dodaje.

Następnie mężczyzna zwrócił się do użytkowników Reddita, aby zapytać, czy jego reakcja naprawdę była zbyt przesadna. Jednak wielu z nich przyznało, że sami by tak postąpili, a niektórzy stwierdzili, że nie posunął się wystarczająco daleko.

"Nie zrobiłeś nic złego. Może jedynie poza wyborem partnerki" – napisał jeden z nich.

"Na twoim miejscu przemyślałbym zakończenie związku. Ona cię nie szanuje i jest bezduszna. Skłamała o poronieniu, by dostać się do centrum handlowego. To wystarczający powód" – dodał kolejny.

3. Bóle brzucha w ciąży

Bóle brzucha podczas ciąży to powszechny objaw. Zazwyczaj są one związane z rozwojem płodu i zmian zachodzących w organizmie matki (rozciąganiem wiązadeł, wystąpieniem zaparć, czy nagromadzenia gazów).

Jednak jeśli ból jest bardzo silny i towarzyszą mu skurcze, może to być objaw bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych m.in. ciąży pozamacicznej, czy właśnie poronienia.

Dlatego też, mając najmniejsze wątpliwości co do powodów wystąpienia bólu, należy jak najszybciej skontaktować się ze specjalistą. Pozwoli to uniknąć tragedii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.