Trwa ładowanie...
Przejdź na WP

Samochody zabawki dla dzieci

Rolą zabawek w życiu dziecka jest przybliżenie świata zmysłów, nauki i rzeczywistości życiowych sytuacji. Zapatrzony w ojca chłopiec chętnie pobawi się pojazdem, który przypomina mu na przykład rolę zawodową ojca. Dziewczynki z kolei bawią się samochodami jako częścią składową całej historii, jaką tworzą w trakcie zabawy. Jeśli potrzebują autka dla swojej lalki, która musi pojechać do pracy, to chętnie włączą odpowiedni samochód do zabawy.

Zobacz film: "Pomysły na rodzinną aktywność fizyczną"

1. Miniaturowe samochody

Zabawki dla dzieci - samochody
Zabawki dla dzieci - samochody

Rolą zabawek w życiu dziecka jest przybliżenie świata zmysłów, nauki i rzeczywistości życiowych sytuacji....

zobacz galerię

Samochody miniaturki cieszą się powodzeniem zarówno wśród chłopców, jak i dziewcząt. Zwłaszcza te, które swoim wyglądem odzwierciedlają rzeczywiste modele, na przykład karetki pogotowia, straży pożarnej czy policji. Równym powodzeniem cieszą się wszelkiego rodzaju pojazdy spełniające swoje zadanie na budowie czy w gospodarstwie rolniczym. Dla małych dzieci istnieją zabawki, które mają przypominać samochody czy wielozadaniowe pojazdy, ale główny nacisk w ich produkcji postawiono na kolor i dźwięk. I tak można spotkać grającą lokomotywę czy śpiewający autobus. Samochody dla maluchówwykonane są często z kilku części, które można rozkładać i składać lub z materiałów miękkich, takich jak kauczuk. Dla starszych dzieci wykonano modele samochodów bardziej zbliżone do rzeczywistych modeli i wyposażono je choćby w gumowe opony lub otwierany bagażnik.

2. Samochody na akumulatory

Istnieją jednak samochody zabawki, które swoją ceną sąsiadują choćby ze skuterami – to samochody na akumulatory. Takie pojazdy skonstruowano tak, aby dziecko mogło do nich wsiąść, uruchomić je i ruszyć przed siebie. Nie nadają się do jazdy w domu, ale śmiało można się nimi poruszać po chodnikach lub na mniej uczęszczanych ulicach. Bywa, że sprytny maluch rozwinie taką prędkość, że tatuś musi wykazać się nie lada kondycją, aby biegnąc, dotrzymać dziecku kroku. Tego typu samochody swoim wyglądem przypominają często modele prawdziwych samochodów, a czasem są ich wierną, aczkolwiek zminiaturyzowaną kopią. Polecane dla starszych przedszkolaków, chociaż niektóre zrobione są już z myślą o dwulatkach. Trzeba jednak pamiętać, że aby sprawnie poruszać się tym samochodem, dziecko musi znać podstawowe informacje na temat kierunków jazdy, żeby w odpowiedniej chwili skręcić we właściwym.

Samochody zabawki są dla dzieci kolejnym akcesorium, które odzwierciedla naśladowany model z rzeczywistości. Te wyposażone w liczne elementy dźwiękowe czy świetlne, przyciągają uwagę i rozwijają wyobraźnię. Warto jednak dobierać wszystkie zabawki do wieku i etapu rozwojowego dziecka, a nie do aktualnych trendów.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.