Trwa ładowanie...

Zabawki edukacyjne dla dzieci

Avatar placeholder
17.11.2014 13:30
Zabawki edukacyjne dla dzieci
Zabawki edukacyjne dla dzieci

Zabawki edukacyjne dla dzieci wspomagają ich rozwój. Nieodpowiednio dobrane, po prostu nie zaciekawią malucha. Zabawki dla dzieci mają pobudzać ich zmysły do pracy, pomagają im ćwiczyć mięśnie, a przede wszystkim stanowią obiekt zainteresowania i zabawy. Zabawki dla dzieci są specjalnie zaprojektowane. Muszą być bezpieczne dla małego człowieczka, nie mogą zagrażać jego zdrowiu. Dzięki nim maluch ćwiczy umiejętności ruchowe, percepcyjne i językowe. Jednym słowem, dziecko poznaje świat.

1. Zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka

  • Niemowlę do 6 miesiąca życia

Niemowlę, które ma niespełna rok życia, nie potrafi jeszcze skupiać wzroku na jednym obiekcie. Maleństwa do 6 miesiąca nie kontrolują też swoich mięśni. Świat poznają za pomocą zmysłów.

Zabawki dla małych dzieci
Zabawki dla małych dzieci [2 zdjęcia]

Zabawki interaktywne potrafią na dłużej skupić uwagę dziecka.

zobacz galerię
Zobacz film: "Jak kupować zabawki, aby były bezpieczne dla dzieci?"

Zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka powinny mieć wyraziste kolory. Uwagę dziecka przyciągną też te zabawki, które wydają dźwięki. Do 6 miesiąca życia, maluchy jedynie leżą. Dlatego zabawki edukacyjne dla niemowląt powinny być mocowane do łóżeczka lub wózka. Dziecko zainteresuje się też grzechotką, gryzaczkiem, zabawkami interaktywnymi, pomocna będzie mata edukacyjna i miękkie książeczki. Nawyk czytania możesz rozwijać w dziecku od pierwszych miesięcy życia.

  • Niemowlę między 6 a 12 miesiącem życia

Zabawki edukacyjne dla dzieci wchodzących w ten okres życia powinny być wytrzymałe. Maluch zaczyna się samodzielnie poruszać, przestawiać zabawki. Wybiera też swoją ulubioną maskotkę. Odpowiednie zabawki dla dziecka to stoliki do zabaw, pluszaki, piłeczki, klocki, zabawki na kółkach i zabawki do piaskownicy. Zabawki edukacyjne to na przykład książeczki. Roczne dzieci uwielbiają oglądać kolorowe obrazki.

Zabawki edukacyjne dla małych dzieci
Zabawki edukacyjne dla małych dzieci

Zabawki edukacyjne cieszą się obecnie ogromną popularnością wśród rodziców, którym zależy na optymalnym

zobacz galerię

2. Zabawki dla dwulatka i trzylatka

Dzieci wkraczają w okres dużej aktywności ruchowej. Zabawki edukacyjne powinny pomagać im rozwijać sprawność manualną. Dziecko zainteresują edukacyjne zabawki ruchowe z przełącznikami, przyciskami, zabawki do kąpieli, kredki do malowania i papier, zabawki na dwór (mini-zjeżdżalnia, huśtawka, schodki). Zabawki na dwór wspomagają ćwiczenia dzieci. Zabawki edukacyjne dla dzieci to też plastikowe narzędzia i naczynia kuchenne, układanki i książeczki. Dziecko może zacząć skupiać się na tekście.

Dzieci 3-letnie mają już rozwinięte niektóre umiejętności. Lubią bawić się w przebieranki, potrafią wypowiadać zdania. Są coraz bardziej samodzielne. Zabawki wspomagają ich rozwój psychiczny. Zabawki edukacyjne, które ucieszą twoją pociechę, to piłka do rzucania, gry i układanki, książeczki, zestawy do budowania.

Beata Kłoczko

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze