Trwa ładowanie...

"Rozmowy z dziećmi o seksie są czymś normalnym" - Katarzyna Cichopek o edukacji seksualnej

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel są przekonani, że edukacja seksualna jest potrzebna w szkole.
Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel są przekonani, że edukacja seksualna jest potrzebna w szkole. (instagram/katarzynacichopek)

Katarzyna Cichopek otwarcie przyznaje, że seks nie jest u nich w domu tematem tabu. Ich starszy syn Adam jest uświadomiony przez rodziców. Zdaniem aktorki to rodzice powinni w pierwszej kolejności rozmawiać o takich tematach ze swoimi dziećmi.

1. To rodzice powinni rozmawiać z dziećmi o seksie

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel od lat są jedną z najbardziej popularnych par polskiego showbiznesu. Dużo czasu spędzają ze swoimi dziećmi i widać, że mają z nimi świetny kontakt. Ich starszy syn Adaś – skończył już 10 lat, młodsza córka Helena ma 6 lat.

Gwiazdorska para w mediach nie pokazuje twarzy swoich dzieci. Starają się w ten sposób jak najdłużej uchronić ich prywatność.
Gwiazdorska para w mediach nie pokazuje twarzy swoich dzieci. Starają się w ten sposób jak najdłużej uchronić ich prywatność. (instagram/katarzynacichopek)

Para przyznaje, że pierwsze rozmowy o seksie z synem są już za nimi. Aktorka uważa, że to rodzice powinni kształtować u najmłodszych wiedzę i odpowiednie podejście do tego tematu.

Zobacz film: "Wszystko co przyszła mama powinna wiedzieć o karmieniu piersią"

"Wychodzę z założenia, że dzieci przede wszystkim taką wiedzę powinny dostać w domu. My nie mamy problemu, aby o tym z nimi rozmawiać. Uważam, że nie powinno być to tabu, a coś normalne, naturalne, ludzkie i dzieci powinny mieć świadomość" – podkreśla Katarzyna Cichopek.

120 mln dziewcząt na całym świecie to ofiary przemocy seksualnej
120 mln dziewcząt na całym świecie to ofiary przemocy seksualnej [5 zdjęć]

UNICEF alarmuje – około 120 milionów dziewcząt na całym świecie poniżej 20. roku życia doświadczyło

zobacz galerię

Wielu rodziców boi się otwarcie podejmować takie tematy. Pozostaje też pytanie, kiedy jest właściwy moment na rozpoczęcie rozmów o seksie z dziećmi? Zdaniem celebrytów każdy rodzic najlepiej zna swoje pociechy i jest w stanie zaobserwować moment, kiedy dziecko zaczyna przejawiać zainteresowanie sferą seksualności człowieka.

Marcin Hakiel uważa, że rodzice powinni rozmawiać ze swoimi dziećmi o wszystkim.
Marcin Hakiel uważa, że rodzice powinni rozmawiać ze swoimi dziećmi o wszystkim. (instagram/katarzynacichopek)

"Mamy już 10-letniego syna, więc temat edukacji seksualnej nie jest nam obcy. Rozmawiamy z nim już od dłuższego czasu. On wchodzi w taki etap, że poznaje różne rzeczy. Sam jest zainteresowany" - opowiadał tancerz w rozmowie z serwisem Plejada.

2. Edukacja seksualna dzieci jest bardzo ważna

Katarzyna Cichopek uważa, że to rodzice w pierwszej kolejności powinni przekazywać informacje dotyczące sfery intymnej swoim dzieciom. Dużą rolę w tym zakresie odgrywa również szkoła, która w niektórych przypadkach może wspomóc mamę czy tatę. Nie każdy jest w końcu gotowy, by rozmawiać otwarcie ze swoimi dziećmi na takie "wrażliwe" tematy. Wielu dorosłych ma problem z przełamaniem własnego wstydu.

"Szkoła to jest drugie miejsce, gdzie dziecko powinno uzyskać taką wiedzę" – dodaje aktorka.

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel namawiają rodziców do otwartej rozmowy z dziećmi na temat seksualności.
Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel namawiają rodziców do otwartej rozmowy z dziećmi na temat seksualności. (instagram/katarzynacichopek)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze