Trwa ładowanie...

Rodzice uważajcie na swoje pociechy! 2-letnie dziecko zmarło po zabawie w ogrodzie!

Avatar placeholder
04.12.2018 11:00
Rodzice uważajcie na swoje pociechy! 2-letnie dziecko zmarło po zabawie w ogrodzie!
Rodzice uważajcie na swoje pociechy! 2-letnie dziecko zmarło po zabawie w ogrodzie!

Dzieci uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu. Rodzice posiadający przy domu ogród, wiedzą to bardzo dobrze. Niestety, zabawa w takim miejscu może być jednak bardzo niebezpieczna dla zdrowia, a nawet życia. Przekonała się o tym 2-letnia Kenley Ratliff.

Dziewczyna pochodząca z Indiany w Stanach Zjednoczonych, jak większość dzieci uwielbiała zabawy w ogródku. Niestety, tym razem niewinna zabawa zakończyła się tragicznie. Po powrocie do domu dziewczynka była bardzo zmęczona, co rodzicom wydało się normalne. Po pewnym czasie dostała nagłej, wysokiej gorączki.

(123rf.com, facebook.com)

Rodzice Kenley, widząc co się dzieje, zabrali ją szybko do szpitala. Badania wykazały, że dziecko jest zarażone bakterią paciorkowca. Dziewczynka otrzymała leki, które miały jej pomóc. Niestety, pomimo podawanych medykamentów rodzice zaobserwowali, że stan córeczki się pogarsza. Wysypka szybko rozprzestrzeniła się na całe ciało, a kończyny były coraz bardziej opuchnięte.

Zobacz film: "Kleszcz - twój śmiertelny wróg!"

Zobacz również:

Ponowna wizyta w szpitalu i badania przyniosły inną diagnozę. Stwierdzono u Kenley gorączkę plamistą Gór Skalistych, która powodowana jest przez riketsje, bakterie przenoszone poprzez ukąszenie kleszcza. Choroba ta postępuje bardzo szybko i w czasie, gdy diagnozowano przyczyny złego stanu zdrowia dziewczynki, zdążyła zaatakować mózg. Wywołało to w konsekwencji odkleszczowe zapalenie mózgu.

(gofundme.com)

Dziewczynka zapadła w śpiączkę i jej życie podtrzymywane było przez odpowiednią aparaturę. Niestety, lekarze nie widzieli żadnych oznak pracy mózgu i nie byli w stanie pomóc dziecku. Rodzice po kilku dniach zdecydowali o odłączeniu córeczki od aparatury i skróceniu jej cierpienia.

(facebook.com, gofundme.com)

Po tym tragicznym wydarzeniu w ich życiu, rodzice 2-letniej Kenley ostrzegają i apelują do innych rodziców o czujność. Nie chcą, aby inni rodzice musieli przeżyć taką tragedię, jaka dotknęła ich rodzinę.

Jeżeli twoje dziecko po zabawie na świeżym powietrzu ma takie objawy jak: gorączka, bóle głowy, nudności, wymioty, bóle mięśni, brak apetytu, przekrwione spojówki, to jak najszybciej zgłoś się z nim do lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze