Trwa ładowanie...

2-letni chłopiec został wyrzucony ze żłobka

Do dosyć skandalicznej sytuacji doszło w jednym z prywatnych złobków. Dyrektorka wrocławskiej placówki rozwiązała umowę z rodzicami 2-letniego Wojtka, ponieważ cierpi on na atopowe zapalenie skóry. Powody jej decyzji nie są zrozumiałe, tym bardziej, że choroba nie zagraża innym dzieciom.

Zobacz film: "Niezwykły żłóbek w Bydgoszczy"

Z alergią chłopiec boryka się od urodzenia, jednak jej objawy są bardzo łagodne. Z kolei do żłobka Wojtek uczęszcza od roku. Wszystko przebiegało bez problemów do czasu, kiedy mama 2-latka zauważyła, że razem z dziećmi przebywa kot. Nie spodobało się jej to, więc poprosiła, by odizolować zwierzę od dzieci, ponieważ może pogorszyć zdrowie jej synka.

Zobacz także:

Po tym incydencie pani dyrektor zażądała od rodziców zaświadczeń lekarskich potwierdzających fakt, że Wojtek może przebywać z rówieśnikami. Po ich dostarczeniu, rodzicom zostało wręczone wypowiedzenie. Od maja dziecko musi opuścić żłobek. Rodzice są oburzeni decyzją dyrekcji, ale nie mogą nic zrobić.

1. Czym jest atopowe zapalenie skóry?

Atopowe zapalenie skóry to alergiczna, zapalna choroba skóry, która wiąże się z uczuleniem na substancje ze środowiska zewnętrznego. Dotyczy 12- 24 proc. populacji Europejczyków.

Lekarze nie pomogli jej synkowi. Matka wymyśliła sama sposób na zwalczenie choroby
Lekarze nie pomogli jej synkowi. Matka wymyśliła sama sposób na zwalczenie choroby [5 zdjęć]

Każda matka chce zwalczyć ból swojego dziecka, ponieważ wizja jego cierpienia jest dla rodzica nie do

zobacz galerię

Atopowe zapalenie skóry objawia się silnym i uporczywym świądem skóry, która jest sucha, w miejscu potarcia robi się biała. U osoby, której doskwiera ta dolegliwość pojawiają się natychmiastowe reakcje typu pokrzywkowego.

W ostrej fazie AZS dochodzi do powstania wykwitów skórnych, czyli miejsc na skórze, na których pojawiają się pęchęrzyki, nadżerki i drobne grudki. Chorujący ma podwyższony poziom IgE, doskwiera mu nawrotowe zapalenie spojówek i zakażeń skóry.

Zobacz także:

Osoby cierpiące na atopowe zapalenie skóry powinny zrezygnować z wełnianych ubrań, przebywania w miejscach zakurzonych i pomieszczeniach, w których pali się papierosy. Powinny także unikać uczęszczania na baseń z chlorowaną wodą.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.