Trwa ładowanie...

2-letni chłopiec został wyrzucony ze żłobka

 Monika Matuszko
30.03.2017 12:19
Chłopiec został wyrzucony ze żłobka
Chłopiec został wyrzucony ze żłobka (123rf)

Do dosyć skandalicznej sytuacji doszło w jednym z prywatnych złobków. Dyrektorka wrocławskiej placówki rozwiązała umowę z rodzicami 2-letniego Wojtka, ponieważ cierpi on na atopowe zapalenie skóry. Powody jej decyzji nie są zrozumiałe, tym bardziej, że choroba nie zagraża innym dzieciom.

Z alergią chłopiec boryka się od urodzenia, jednak jej objawy są bardzo łagodne. Z kolei do żłobka Wojtek uczęszcza od roku. Wszystko przebiegało bez problemów do czasu, kiedy mama 2-latka zauważyła, że razem z dziećmi przebywa kot. Nie spodobało się jej to, więc poprosiła, by odizolować zwierzę od dzieci, ponieważ może pogorszyć zdrowie jej synka.

Zobacz także:

Po tym incydencie pani dyrektor zażądała od rodziców zaświadczeń lekarskich potwierdzających fakt, że Wojtek może przebywać z rówieśnikami. Po ich dostarczeniu, rodzicom zostało wręczone wypowiedzenie. Od maja dziecko musi opuścić żłobek. Rodzice są oburzeni decyzją dyrekcji, ale nie mogą nic zrobić.

1. Czym jest atopowe zapalenie skóry?

Zobacz film: "Niezwykły żłóbek w Bydgoszczy"

Atopowe zapalenie skóry to alergiczna, zapalna choroba skóry, która wiąże się z uczuleniem na substancje ze środowiska zewnętrznego. Dotyczy 12- 24 proc. populacji Europejczyków.

Lekarze nie pomogli jej synkowi. Matka wymyśliła sama sposób na zwalczenie choroby
Lekarze nie pomogli jej synkowi. Matka wymyśliła sama sposób na zwalczenie choroby [5 zdjęć]

Każda matka chce zwalczyć ból swojego dziecka, ponieważ wizja jego cierpienia jest dla rodzica nie do

zobacz galerię

Atopowe zapalenie skóry objawia się silnym i uporczywym świądem skóry, która jest sucha, w miejscu potarcia robi się biała. U osoby, której doskwiera ta dolegliwość pojawiają się natychmiastowe reakcje typu pokrzywkowego.

W ostrej fazie AZS dochodzi do powstania wykwitów skórnych, czyli miejsc na skórze, na których pojawiają się pęchęrzyki, nadżerki i drobne grudki. Chorujący ma podwyższony poziom IgE, doskwiera mu nawrotowe zapalenie spojówek i zakażeń skóry.

Zobacz także:

Osoby cierpiące na atopowe zapalenie skóry powinny zrezygnować z wełnianych ubrań, przebywania w miejscach zakurzonych i pomieszczeniach, w których pali się papierosy. Powinny także unikać uczęszczania na baseń z chlorowaną wodą.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze