Trwa ładowanie...

Roczne dziecko wypadło z okna. Na pomoc ruszył przypadkowy przechodzień

Zarejestrowano kamerą moment, w którym roczne dziecko wypadło z okna. Opiekująca się nim matka w tym czasie spała. Mały chłopiec został złapany przez przypadkowego mężczyznę, który akurat tamtędy przechodził.

Zobacz film: "To cud. Nieprawdopodobne, co nagrali świadkowie"

Zdarzenie to miało miejsce w rosyjskim mieście Arseniew, w obwodzie Kraj Nadmorski. Mały chłopiec może mówić o prawdziwym szczęściu. Jego mama usnęła podczas opieki nad nim. Prawdopodobnie zajmowała się nim sama przez blisko dobę, bez chwili odpoczynku.

Zobacz także:

W czasie gdy spała, jej owinięty w kocyk synek wypadł z okna ich mieszkania. Prawdopodobnie chłopiec nie przeżyłby upadku, gdyby nie przypadkowy mężczyzna, który przechodził obok bloku

Zabawy z niemowlęciem – pomysły na wspólne spędzanie czasu
Zabawy z niemowlęciem – pomysły na wspólne spędzanie czasu [8 zdjęć]

Kąpiel to doskonały czas, aby zachęcić malucha do odkrywania świata w inny, kreatywny sposób. Wystarczy...

zobacz galerię

Kiedy zobaczył on dziecko na skraju parapetu, chwycił koc, który chwilę wcześniej spadł z tego samego okna. W momencie kiedy dziecko spadło, mężczyzna pochwycił je właśnie w ten koc i w ten sposób zamortyzował jego upadek.

Chłopiec doznał potłuczeń oraz wstrząsu mózgu, ale zachował życie. Jeden z sąsiadów nagrał całe zdarzenie swoją kamerą. Policja po przybyciu na miejsce, bardzo dziękowała mężczyźnie za szybką reakcję, która uratowała życie dziecku.

Matce chłopca postawiono zarzuty niedopełnienia obowiązków rodzicielskich oraz dodatkowo otrzymała karę grzywny w wysokości 80 tys. rubli, czyli prawie 5 tys. w przeliczeniu na złotówki.

Wideo pokazujące akcję ratunkową chłopca zostało opublikowane w Internecie. Zyskuje ono coraz większą popularność. Ogromna liczba ludzi gratulowała i dziękowała mężczyźnie, który uratował chłopca. Były także komentarze potępiające matkę dziecka oraz także sąsiada, który zamiast pomóc, nagrywał zdarzenie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.