Brudne dzieci to zdrowe dzieci

Nauka podpowiada rodzicom, że pilnowanie, aby dzieci były czyste, nie jest dla nich dobre.

Dzieci są wspaniałe, ale robią czasem dość obrzydliwe rzeczy. Posiadanie dzieci nie oznacza tylko, że wpadasz po łokcie w brudne pieluchy pełne kupek każdego dnia, ale oznacza to również konieczność wyjmowania niezliczonych nieprzyjemnych rzeczy z ust dziecka, takich jak stare suszone kawałki gumy do żucia lub szczoteczka do czyszczenia, znaleziona pewnego dnia pod zlewem.

Polecane wideo:

Jeśli kanadyjski mikrobiolog B. Brett Finlay byłby wtedy w waszym domu, powiedziałby, aby wyluzować. Finlay udzielił niedawno wywiadu dla Anny Marii Tremonti z CBC. Okazuje się, że ten temat jest bardzo ciekawy, ponieważ małe brudne dzieci są wielu domach.

Zasadnicze przesłanie Finlay’a jest takie, że dzieci muszą się pobrudzić. Rodzice i nauczyciele muszą przestać terroryzować swoje dzieci dezynfekcją rąk, ponieważ w rzeczywistości robi to więcej szkody niż pożytku, zabijając dobre bakterie (których jest wiele), wraz ze stosunkowo nielicznymi złymi bakteriami.

Mikroorganizmy znajdujące się w kurzu i brudnych rzeczach odgrywają kluczową rolę w tworzeniu systemu odpornościowego dziecka, aby zareagować poprawnie i stworzyć dobrą mikroflorę w jelitach.

Jeśli przyjrzymy się chorobom zachodniego społeczeństwa, najpopularniejsza jest astma, alergie, cukrzyca, otyłość, choroby zapalne jelit, depresja, stres, lęk i autyzm, a wszystkie te schorzenia mogą mieć związek z mikrobiologią.

Sześć najczęstszych zimowych chorób u dzieci

Katar, zatkany nos, kaszel, ból gardła, gorączka – rodzice doskonale znają te objawy. Drobnoustroje chorobotwórcze czają się wszędzie, od klamek aż po...

Finlay mówi, że badania wykazały, że dzieci, które dorastają w gospodarstwach rolnych lub mają psy w domu, są o 20 proc. mniej narażone na rozwój astmy, dlatego że zawsze mają kontakt z większą liczbą drobnoustrojów i odchodami, które według Finlay’a nie są takie złe.

Kałowe szczepy bakterii są z powodzeniem stosowane w odbudowywaniu dobrej mikroflory u niektórych pacjentów, u których bakterie jelitowe zostały wymazane przez kuracje antybiotykowe. To samo dotyczy mycia dzieci po cesarskim cięciu mikrobami z pochwy matki w celu wypełnienia ich przewodu pokarmowego dobrymi mikrobami od samego początku.

Według naukowców utrzymanie dzieci w czystości rzeczywiście nie jest najlepszym pomysłem. Matki powinny trochę odpuścić swoje obawy przed bakteriami i pogodzić się z tym, że dzieci to dzieci i będą wkładać do ust wiele dziwnych rzeczy. Dla dzieci jest to jeden ze sposobów doświadczania świata, w którym żyjemy, a także uzupełniania tych mikrobów, których potrzebują, aby się rozwijać.

Rodzice powinni dostosować swoje pojmowanie tego, co jest dobre dla dzieci. Jeśli malec walczy podczas kąpieli, odpuśćmy mu ją raz na jakiś czas. W rzeczywistości dąż do pierścienia brudu wokół wanny, wtedy będziesz wiedziała, że to naprawdę czas na kąpiel!

Finlay mówi, że dieta jest również bardzo ważna, ponieważ część rafinowanych węglowodanów jest trawiona w dolnej części jelita, co z kolei nie zapewnia wystarczającej ilości pokarmu dla mikrobów. Lepsza dla nich jest dieta bogata w produkty pełnoziarniste, owoce i warzywa, oraz orzechy.

Marta Pawlak, 5 miesięcy temu

Newsy - choroby dziecięce

Komentarze
Artykuły Newsy - choroby dziecięce
Newsy - choroby dziecięce

Nowy zabieg zapewnia natychmiastową ulgę dzieciom z migreną

Nowy zabieg zapewnia natychmiastową ulgę dzieciom z migreną

-podniebienne są wyłączane na krótki okres. W okresie od lutego do listopada 2015 r. naukowcy ze Szpitala Dziecięcego w Phoenix przeprowadzili 310 (...) i szybko łagodzić migreny u dziecka" - mówi dr Robin Kaye, szefowa sekcji radiologii...

Newsy - choroby dziecięce

Przekąska dla dziecka na uspokojenie? To nienajlepszy pomysł

Przekąska dla dziecka na uspokojenie? To nienajlepszy pomysł

Podsuwasz rozdrażnionemu dziecku smakołyk na uspokojenie? Naukowcy wykazali, że w ten sposób rodzice budują w dziecku emocjonalny stosunek do jedzenia. Emocjonalne podejście do jedzenia sprawia, że po prostu zajadamy smutki, stres i każdy spadek nastroju....

Newsy - choroby dziecięce

Akupunktura może złagodzić kolkę u niemowląt

Dziecięca kolka jest stresującą przypadłością, zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Jednak nowe badania sugerują, że akupunktura może przynieść ulgę (...) w kolce niemowląt. Dziecięca kolka lub nadmierny płacz, definiowany...