Trwa ładowanie...

Rekordowy noworodek urodzony w USA. Lekarze byli w szoku

Avatar placeholder
31.12.2018 08:15
Ali po przyjściu na świat ważył 6,72 kg
Ali po przyjściu na świat ważył 6,72 kg (www.dailymail.co.uk)

Każde dziecko, które przychodzi na świat jest inne. Niektóre jednak się wyróżniają. Tak też było w przypadku synka państwa Medlock. W czym tkwi wyjątkowość Aliego? Chłopiec tuż po urodzeniu ważył ponad 6,5 kg.

1. Ali James Medlock – rekordowy noworodek

Przypadek Aliego opisała niedawno brytyjska gazeta "Daily Mail”. Chłopiec urodził się w szpitalu w Arlington w amerykańskim stanie Teksas. Wygląd Aliego zszokował lekarza, który zajmował się matką chłopca. W jednym z wywiadów wyznał, że nie widział tak dużego dziecka od 30 lat.

Ali jest większy od przeciętnych noworodków. Tuż po urodzeniu ważył 6,72 kg i mierzył 55 cm. Rodzice dziecka, Jennifer i Erica również byli zaskoczeni. Brali jednak pod uwagę, że Ali może być dużym chłopcem. Jego starsza siostra, obecnie dwuletnia Annabelle, ważyła ponad 4 kg.

Ali wymagał szczególnej opieki. Poziom cukru i płytek w jego krwi był wyjątkowo niski. Jego stan zdrowia jest już stabilny. Został wypisany ze szpitala i Nowy Rok spędzi z rodziną w domu.

2. Rekordowe noworodki

Zobacz film: "Ma 9 tygodni i bardzo bujną czuprynę"

Co pewien czas media donoszą o rekordowo dużych noworodkach. W Polsce ogłoszono rekordzistą Pawła, który urodził się w 2018 roku w szpitalu w Słupsku. Ważył 5,27 kg i mierzył 60 cm. Z kolei największym dzieckiem w historii, według niektórych źródeł, było dziecko urodzone w Sewilli w stanie Ohio w 1879 roku. Ważyło ponad 10 kg. Zmarło kilka godzin po porodzie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze