Trwa ładowanie...

Przytulanka, czyli „must have” malucha

Narodziny dziecka to wyjątkowy czas dla rodziców, którzy starają się zapewnić maluchowi wszystko, co najlepsze. Poza podstawowymi akcesoriami do pielęgnacji niemowlaka, warto pomyśleć o pierwszej przytulance, którą podarujemy swojemu dziecku. Może ona się stać jego najważniejszym przyjacielem w pierwszych etapach życia.

Zobacz film: "Codzienna pielęgnacja zdrowej skóry niemowląt i małych dzieci"

spis treści

1. Przytulanki „pachnące mamą”

Odpowiednia przytulanka dla dziecka to nieodzowny element dziecięcego świata. Często są dla najmłodszych nie tylko ulubioną zabawką, ale przede wszystkim ułatwiają zasypianie i pomagają się uspokoić. Stanowią także piękny dodatek do niemowlęcego pokoju. Mogą towarzyszyć dziecku podczas spacerów, pobytu w żłobku czy w czasie rodzinnego wyjazdu. Dziecko bardzo szybko przywiązuje się do przedmiotów, które są w jego zasięgu. Przytulanka może zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa, zwalczając lęk, tęsknotę za rodzicami lub zdenerwowanie.

Dużą popularnością cieszą się przytulanki, wykonane z z ciepłych i przyjemnych materiałów, które potrafią chłonąć naturalny zapach matki. Taką przytulankę powinnaś przez kilka kolejnych nocy przykładać do swojego ciała, aby mogła ona przesiąknąć twoim zapachem. Dzięki temu zapewnisz swojemu maluchowi spokojny sen, gdyż dzięki zabawce będzie czuło cię w pobliżu.

2. Lalki z bijącym sercem

Duże zainteresowanie na rynku dziecięcych zabawek wzbudzają także przytulanki emitujące różne odgłosy, np. dźwięk wód płodowych lub kołysanki. Badania naukowców z Islandii wykazały, że duże znaczenie dla odpowiedniego snu i rozwoju malucha ma dźwięk bicia serca oraz oddechu. Na tej podstawie opracowali lalkę Lulla ze specjalnym, wbudowanym głośnikiem, która emituje tego typu dźwięki.

Przytulanki odtwarzające nagrania bicia serca i oddychania w stanie spoczynku nadają się przede wszystkim dla noworodków, które ze względu np. na swój stan zdrowia muszą być pod dłuższą opieką lekarzy. Działanie takiej zabawki zastępuje maluchom bliskość mamy i taty. Dzięki niej dziecku łatwiej jest zasnąć i uspokoić się, kiedy nie ma w pobliżu rodziców.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.