Trwa ładowanie...

Przegrał zawody, bo pływał zbyt szybko

Rory Logan ma 9 lat i cierpi na autyzm. Jego miłością jest pływanie. Niedawno zwyciężył w zawodach, pokonując swój życiowy rekord. Zamiast złotego medalu, otrzymał jednak wstążkę za uczestnictwo. Według organizatorów pływał zbyt szybko.

Zobacz film: "Co należy wiedzieć na temat fizjologii dwulatka?"

1. Udział w zawodach pływackich

Rory Logan z Irlandii Północnej brał udział w zawodach pływackich w Bangor w Wielkiej Brytanii. Zwyciężył, pokonując 50 metrową długość basenu w czasie 53,15 sekundy.

Tym samym zdobył lepszy wynik od swoich starszych konkurentów. Nie otrzymał jednak złotego medalu, a jedynie wstążkę za uczestnictwo w konkursie. Organizatorzy uznali, że chłopiec pływał... zbyt szybko.

Chłopiec załamał się po ogłoszeniu wyników zawodów pływackich
Chłopiec załamał się po ogłoszeniu wyników zawodów pływackich (Daily Mail Online)

Wyniki załamały chłopca. Sprawą zajęła się więc jego mama, Briony Logan. - Rory przyszedł do mnie po zawodach i powiedział: „Mamo, nie zrobiłem nic złego. Wygrałem uczciwie. Co poszło nie tak?” - te słowa dotknęły kobietę.

 

  • Udałam się do organizatorów konkursu. Tam dowiedziałam się, że syn został zdyskwalifikowany, ponieważ płynął zbyt szybko – mówi Briony.
 5 znaków ostrzegawczych, które mogą świadczyć o autyzmie u dziecka
5 znaków ostrzegawczych, które mogą świadczyć o autyzmie u dziecka [6 zdjęć]

Autyzm dotyka około 1 proc. ludzi na świecie, według danych Centers for Disease Control and Prevention....

zobacz galerię

2. Pływał zbyt szybko

Regulamin konkursu zakładał, że zawodnik nie może zdobyć lepszego czasu od tego, który osiągnął w eliminacjach. Zasada ta jest pomocna, gdy uczestnik stara się płynąć wolniej, by zakwalifikować się do słabszej grupy w finale. Wtedy ma większe szanse na wygraną.

Chłopiec był mocno rozczarowany decyzją jury. Dyskwalifikacja mogła oznaczać dla Rory'ego pożegnanie się z marzeniami o udziale w Olimpiadzie Specjalnej.

Przeczytaj koniecznie

- Zrozumiałabym, gdyby syn został usunięty z zawodów z powodu falstartu lub dotknięcia ściany. Rory był jednak technicznie poprawny – dodaje Logan.

Matka chłopca rozważała nawet wycofanie się z dalszych konkurencji. Rory podjął jednak inną decyzję. Postanowił wziąć udział w konkursie na 25 metrów. Dopiero wtedy dziewięciolatek zdobył upragniony złoty medal.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.