Trwa ładowanie...

Prezenty dla babci i dziadka

Avatar placeholder
26.01.2015 07:50
Prezenty dla babci i dziadka
Prezenty dla babci i dziadka (Zdjęcie dziecka i babci / Shutterstock)

Dzień Babci i dzień Dziadka (21 i 22 stycznia) to wspaniała okazja, by zmobilizować nasze dziecko do rzucenia się w wir twórczej pracy. Nic tak nie wywoła uśmiechu na ustach kochanych Dziadków jak rękodzieło naszego malucha. Co zatem wymyślić? Czym zaskoczyć Babcię i Dziadka w tym szczególnym dniu? Oto kilka propozycji, które na pewno po wykonaniu okażą się droższe niż niejeden kupiony prezent.

1. Ręcznie wykonane prezenty

  • Standardowa laurka

Warto pokazać dziecku, iż laurkę można wykonać nie tylko za pomocą kredek lub mazaków. Do pracy przygotowujemy bibułę, papier kolorowy, wycinki z gazet (kwiatki, ładne pejzaże), brokat, klej, nożyczki i co też jeszcze przyjdzie nam do głowy. Pozwólmy dziecku na odrobinę fantazji. Powiedzmy, że robi prezent dla Babci czy Dziadka, jednakże nie ingerujmy w jego pracę słowami typu: „Nie tak, nie naklejaj tego tutaj tylko tutaj!”. Takie komentarze mogą niestety tylko zniechęcić malca do rozwijania wyobraźni. Później wybierzmy jakiś ładny wierszyk na tę okoliczność, bądź razem z dzieckiem wymyślmy oryginalne życzenia i umieśćmy je w środku laurki. Oto przykładowe propozycje:

_Żyj, Dziadku mój kochany, sto lat albo dłużej!

Zobacz film: "Taniec z dzieckiem w chuście"

Bądź szczęśliwy i wesoły!

Zdrowie niech Ci służy!

Babciu nasza kochana

Nie bywaj nigdy stroskana!

Niechaj wdzięcznych wnucząt koło

Zawsze widzi Cię wesołą.

Czas jak koło szybko krąży,

rok za rokiem szybko mija,

z życzeniami wnuczek dąży,

niech Wam zawsze szczęście sprzyja._

  • Zakładka do książki

Przygotowujemy te same półfabrykaty co do laurki. Dodatkowo warto mieć blok techniczny lub brystol, by zakładka przetrwała i służyła Dziadkom przez długi czas. Niech dziecko i tu wykaże się fantazją. Na zakładkę warto także nakleić zdjęcie dziecka - ukochanego wnuczka.

  • Ramka do zdjęć

Możemy wyciąć ją z falistej tektury i dać dziecku do zdobienia. Inną opcją może być zakup zwykłej antyramy i namalowanie na szkle (określonej wielkości) ramki, następnie wypełnienie jej np. złotymi esami-floresami. W dużych centrach handlowych można dostać zwykłe ramki – drewniane. Można je dowolnie zabarwić i ozdobić czym tylko dusza zapragnie. Idealnym materiałem do tego jest nawet kasza czy ryż. Smarujemy ramkę grubo klejem, po czym posypujemy – płatkami, kaszą, ryżem. W tak przygotowane arcydzieło wsadzamy (najlepiej) fotografię naszej pociechy z dziadkami.

  • Breloczek

Do tego potrzebny będzie tylko karabińczyk do breloczka i dużo, dużo fantazji. Najpiękniejszy jest taki, zrobiony z koralików (materiały do nabycia na aukcjach internetowych). Jeśli jednak mamy mało czasu, poszukajmy ścinków materiałów i wykonajmy wraz z malcem słodkiego misia z guzikami zamiast oczu lub laleczkę, albo po prostu zwykły kolorowy pomponik, który potem przymocujemy do karabińczyka.

  • Odcisk rączki lub stópki

Idealny prezent dla świeżo upieczonych babć i dziadków. Nic tak nie wzruszy jak maleńka rączka bądź nóżka uwieczniona w masie solnej. Nawet, gdy dziecko mieszka z dziadkami, taki prezent ucieszy. Oto jak wykonać taką masę: 200g mąki, 200g soli, 125 cm3 wody. Mąkę wymieszać z solą i dodawać wodę (tyle, aby masa była plastyczna, niezbyt rzadka), wyrabiać 5-10 minut. Po wykonaniu ozdoby „upiec” w piekarniku. Upieczone rękodzieło można dowolnie malować i zdobić. Oprócz odcisku można także z masy wykonać na przykład aniołka. Tu decyduje tylko inwencja twórcza.

Aby uszczęśliwić Dziadków w ich święto, nie potrzeba wiele. Wystarczy po prostu pamiętać i odwiedzić ich w ten ważny dla nich dzień. Warto jednak mieć coś dla Dziadków. Prócz kwiatków i bombonierki podarujmy im coś szczerego i zrobionego z sercem – taką rzeczą na pewno będzie drobiazg wykonany przez nasze pociechy.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze