Trwa ładowanie...

Prezent na roczek dla chłopca. Co wybrać?

 Agnieszka Gotówka
27.02.2023 12:21
Prezent na roczek dla chłopca. Co wybrać?
Prezent na roczek dla chłopca. Co wybrać? (https://pixabay.com/)

Prezent na roczek dla chłopca bywa trudnym wyborem. Nie zawsze wiemy, co zainteresuje malucha i czy podarunek nie sprawi kłopotu rodzicom. Co zatem wybrać, by wszyscy byli zadowoleni?

spis treści

1. Prezent na roczek dla chłopca. Co wybrać?

Wybór zabawek dla dzieci jest dziś ogromny. Sklepy wypełnione są nimi po brzegi, co paradoksalnie wcale nie ułatwia nam wyboru, kiedy szukamy prezent dla chłopca na roczek. Problem jest jeszcze większy, jeśli nie mamy żadnych podpowiedzi od rodziców, którzy najlepiej znają swoją pociechę i wiedzą, co może ją zainteresować.

Stąd warto postawić na tradycyjne i niekłopotliwe podarunki. Oryginalny prezent na roczek dla chłopca to więc m.in. pchacz, jeździk i klocki. Warto jednak upewnić się, że inny goście nie obdarują solenizanta podobnym upominkiem. Ich zakup to też nierzadko spory wydatek, warto więc kupić go wspólnie z innymi.

Zastanawiając się, jaki prezent na roczek dla chłopca wybrać, warto również sprawdzić, czy wybrana zabawka pozytywnie wpłynie na rozwój dziecka, np. poprzez wspomaganie nauki kolorów i kształtów.

Zobacz film: "Cyfrowe drogowskazy ze Stacją Galaxy i Samsung: część 3"
Jak stworzyć album na pierwszy roczek dziecka?
Jak stworzyć album na pierwszy roczek dziecka?

Jeśli jesteś mamą to z pewnością zbierasz wszelkie pamiątki związane z Twoim maluszkiem: opaska ze szpitala,

przeczytaj artykuł

2. Jaki prezent dla chłopca na roczek do 100 zł?

Wyjątkowy prezent na roczek dla chłopca wcale nie musi być drogi, duży i kolorowy. Dziecko równie mocno będzie cieszyć się z otrzymanych klocków, jak i książeczki. I to własnie do ich zakupu, jako mama dwójki chłopców, chciałabym zachęcić. Dlaczego?

Czytanie książek ma wiele zalet. To niezwykle wartościowy czas spędzony z dzieckiem, które dzięki opowiedzianym historią poznają świat i uczą się panujących w nich zasad.

Wydawane dzisiaj książki dla dzieci są niezwykłe: pełno w nich wartościowych treści i kolorowych obrazków. Wiele z nich również aktywizuje małego czytelnika, ale też wspomaga naukę mowy i poznawanie szerokiego wachlarza emocji.

Jeśli więc zastanawiasz się, co na prezent na roczek dla chłopca, podpowiem: dobra książka będzie idealna! Tylko co wybrać?

Roczne dziecko będzie zainteresowane Puciem. To współczesna klasyka dziecięcej literatury. Na początek sprawdzi się "Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych", która to książka zachęca do mówienia samogłosek i wyrazów dźwiękonaśladowczych. Wspomaga rozwój mowy i ubogaca słownictwo.

Do kompletu można kupić również najnowszą książkę z serii "Pucio rośnie zdrowo". Marta Galewska-Kustra, twórczyni Pucia i Misi, tym razem zachęca dzieci do wspólnej zabawy. Nie tylko podpowiada, co robić, by być zdrowym, kształtując tym samym zdrowe nawyki u dzieci, ale też aktywizuje je podczas czytania bajki.

Małemu fanowi Pucia spodobają się też zabawki z tej serii, m.in. puzzle i układanki (np. Co tu pasuje?, Przeciwieństwa, Czego brakuje?, Pierwsze zabawy). Roczny maluch ucieszy się też z maskotki Pucia oraz Misi, która nie tak dawno pojawiła się na rynku. Obie urocze przytulanki są niewielkiech rozmiarów, dzięki czemu dziecko może zabierać je na spacer, do żłobka lub tulić w chwili zasypiania. Stanowią doskonałe uzupełnienie serii książek wspierających rozwój mowy.

Kolejną, niezwykle wartościową lekturą, dla dziecka w tym wieku jest seria "W Dębowym Lesie". Nakładem wydawnictwa Tekturka wydano dwie bestsellerowe książki autorstwa twórców "Gruffalo": "Króliczka chce spać" oraz "Lisek szuka skarpet".

Książeczki mają otwierane okienka, co młodzi czytelnicy uwielbiają! Obie rymowane opowiastki napisane są prostym językiem, a kolorowe ilustracje zachęcają do lektury. W tekście pojawiają się również wyrazy dźwiękonaśladowcze. Kartonowe kartki sprawiają, że dziecku łatwiej jest przewracać kolejne strony.

Obie książeczki stanowią dobry prezent na roczek dla chłopca od chrzestnej lub innej bliskiej osoby. Pozytywnie wpływają na rozwój młodego człowieka i są cenione przez rodziców. Świetnie sprawdzą się też jako uzupełnienie większego upominku.

Podobnie zresztą jak seria książeczek "Nie tacy sami", które ukazało się nakładem wydawnictwa Dwukropek. Magdalena Boćko-Mysiorska, pedagożka i promotorka rodzicielstwa bliskości, stworzyła niezwykle ciekawe opowieści o Tosi i Julku. Zastanawiając się, co na prezent dla chłopca na roczek, wielu z nas najpewniej nie pomyślałoby o tych bajkach, ale zapewniam: roczne dziecko chętnie posłucha historię o tym, jak dzieci niewiele starsze od niego sprzątają pokój, uczą się dzielić, kąpią się, myją zęby czy idą do lekarza. Z kolei rodzice dowiedzą się, jak wyegzekwować określone zachowania bezprzemocowo i w duchu rodzicielstwa bliskości.

Seria "Nie tacy sami" to jedna z ciekawszych pozycji wydawniczych, która pojawiła się na rynku książek dla dzieci. Napisana jest prostym językiem i pokazuje, jak towarzyszyć dziecku w ćwiczeniu nowych umiejętności. A tych w drugim roku życia będzie pojawiać się bardzo dużo. Warto wiedzieć, jak wówczas podążać za potrzebami dziecka.

Życzenia na roczek – pierwsze urodziny, prezenty, życzenia
Życzenia na roczek – pierwsze urodziny, prezenty, życzenia

Pierwsze urodziny dziecka to bardzo ważna sprawa. Warto obchodzić je w gronie najbliższych osób. Prezenty

przeczytaj artykuł

Kiedy szukamy inspiracji na prezent dla rocznego dziecka, często znajdujemy je wśród interaktywnych zabawek. Te jednak z perspektywy rodzica (i dziecka również) nie zawsze są tak atrakcyjne, jak się nam wydaje. Ich nadmiar może prowadzić do przebodźcowania. Zdaniem psychologów zdecydowanie lepiej stawiać na zabawki edukacyjne (np. drewniane klocki i układanki), a także książki.

Trzeba bowiem pamiętać, że rozwój dziecka w drugim roku życia jest niezwykle dynamiczny. Maluch rozwija mowę, uczy się chodzić i chce poznawać świat wszystkimi zmysłami. Warto więc wybrać dla niego taki prezent, który mu w tym pomoże.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze