W Opolu urodziły się trojaczki!

15 września w Centrum Ginekologii w Opolu doszło do cudownego zdarzenia. Na świat przyszły trojaczki, a dokładniej trzy maleństwa – Amelia, Laura i Oliwia. Rodzicami dziewczynek są Anna i Piotr Pohlerowie z Nysy.

Potrójne szczęście

Siostrzyczki są niemalże identyczne, ponieważ są bliźniętami jednojajowymi, tzn. że pochodzą z ciąży monozygotycznej. Powstaje ona, gdy jedna zapłodniona komórka jajowa ulega podziałowi, tworząc trzy zarodki.

Polecane wideo:

Taka ciąża występuje bardzo rzadko, dlatego dziewczynki są prawdziwym darem, a ich kod genetyczny jest identyczny. Według niektórych źródeł do takiej naturalnej ciąży dochodzi tylko raz na 200 milionów zapłodnień.

Mama trojaczków mówi, że do samego końca nie była pewna, że jest to ciąża jednojajowa. Dopiero, kiedy zobaczyła dzieci na własne oczy, przekonała się, że jej pociechy są praktycznie nie do odróżnienia.

Każda ciąża trojacza wymaga dokładnej opieki specjalistycznej, ponieważ jest bardziej obciążająca i może okazać się ciążą zagrożoną. Amelka, Laura i Oliwa postanowiły zobaczyć swoich rodziców w 32. tygodniu ciąży. Poród oczywiście nie mógł odbyć się naturalnie, dlatego lekarz wykonał cesarskie cięcie.

Pierwsze dni siostrzyczki spędziły w inkubatorach, jednak od 19 września przebywają już ze swoją mamą. Maleństwa są karmione mlekiem mamy przez smoczek, dodatkowo dostają również sztuczne mieszanki. Przybierają na wadze, są zdrowe i bardzo dzielnie sobie radzą. A już za kilka dni cała czwórka będzie wspólnie odpoczywać w domu.

Rodzicom gratulujemy, a dziewczynkom życzymy zdrowia i szybkiego powrotu do domu.

Komentarze
Artykuły Aktualności
Aktualności

"Sceny z życia smoków" powracają!

Znasz już historię i przygody smoka, żaby, krokodyla i innych bohaterów fantastycznego świata? Czas, aby poznało je także twoje dziecko. Do księgarń powraca kultowa książka Beaty Krupskiej Sceny z życia smoków, która po raz pierwszy pojawiła się w 1987...

Aktualności

Dziadek z reklamy Allegro we wzruszającym apelu do wszystkich wnuków

Robert Mazurkiewicz Jakiś czas temu Robert Mazurkiewicz stał się jednym z najsłynniejszych dziadków w Polsce i na świecie. Wszystko dzięki wzruszającej roli w świątecznym spocie Allegro. Przed świętami Bożego Narodzenia poruszył serca milionów ludzi -...

Aktualności

Klinika nOvum

Klinika nOvum

Klinika nOvum od 18 lat pomaga parom bezskutecznie starającym się o dziecko.

Aktualności

In vitro a założenie rodziny

In vitro a założenie rodziny

In vitro - czym jest dla małżeństwa? In vitro ma swoich przeciwników i zwolenników. Warto poznać więc zarówno wady, jak i zalety programu in vitro.

Aktualności

Blender BRAUN MR 570

Blender BRAUN MR 570

Blender marki BRAUN to sprzymierzeniec zabieganych rodziców, którzy chcą w krótkim czasie przyrządzić coś pysznego dla dziecka.