Trwa ładowanie...

W Opolu urodziły się trojaczki!

15 września w Centrum Ginekologii w Opolu doszło do cudownego zdarzenia. Na świat przyszły trojaczki, a dokładniej trzy maleństwa – Amelia, Laura i Oliwia. Rodzicami dziewczynek są Anna i Piotr Pohlerowie z Nysy.

Zobacz film: "Katar u niemowlaka"

1. Potrójne szczęście

Siostrzyczki są niemalże identyczne, ponieważ są bliźniętami jednojajowymi, tzn. że pochodzą z ciąży monozygotycznej. Powstaje ona, gdy jedna zapłodniona komórka jajowa ulega podziałowi, tworząc trzy zarodki.

Taka ciąża występuje bardzo rzadko, dlatego dziewczynki są prawdziwym darem, a ich kod genetyczny jest identyczny. Według niektórych źródeł do takiej naturalnej ciąży dochodzi tylko raz na 200 milionów zapłodnień.

Mama trojaczków mówi, że do samego końca nie była pewna, że jest to ciąża jednojajowa. Dopiero, kiedy zobaczyła dzieci na własne oczy, przekonała się, że jej pociechy są praktycznie nie do odróżnienia.

Mama z z trojaczkami na rękach
Mama z z trojaczkami na rękach (Facebook)

Każda ciąża trojacza wymaga dokładnej opieki specjalistycznej, ponieważ jest bardziej obciążająca i może okazać się ciążą zagrożoną. Amelka, Laura i Oliwa postanowiły zobaczyć swoich rodziców w 32. tygodniu ciąży. Poród oczywiście nie mógł odbyć się naturalnie, dlatego lekarz wykonał cesarskie cięcie.

Pierwsze dni siostrzyczki spędziły w inkubatorach, jednak od 19 września przebywają już ze swoją mamą. Maleństwa są karmione mlekiem mamy przez smoczek, dodatkowo dostają również sztuczne mieszanki. Przybierają na wadze, są zdrowe i bardzo dzielnie sobie radzą. A już za kilka dni cała czwórka będzie wspólnie odpoczywać w domu.

Rodzicom gratulujemy, a dziewczynkom życzymy zdrowia i szybkiego powrotu do domu.

To musisz wiedzieć

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.