Trwa ładowanie...

Poradniki dla babci i dziadka przedszkolaka

Jeśli twoi rodzice lub teściowie stają na głowie aby dogodzić swoim wnukom, a zarazem ich koncepcje wychowawcze znacznie różnią się od twoich, możesz odetchnąć z ulgą, bowiem znalazłeś się właśnie w miejscu, od którego wszystko może się zmienić! Dzięki poradnikom dla babć i dziadków oraz książkom, które królują wśród młodych rodziców możesz rozjaśnić dziadkom drogę, którą wspólnie z rodzicami mogą wychowywać dzieci. Warto to zrobić, ponieważ obecność dziadków w życiu dziecka jest czymś bezcennym, dlatego dobrze zadbać o to, by relacje pomiędzy wszystkimi członkami rodziny były jak najlepsze.

Zobacz film: "Jak zadbać o prawidłowe relacje z dzieckiem?"

1. Christa Meves - ABC babci i dziadka

Autorka tej książki sama jest babcią, która na podstawie własnego doświadczenia i obserwacji swoich wnucząt stworzyła niewielkich rozmiarów poradnik, który wprowadzi babcię i dziadka w świat wnucząt. Przeznaczony jest on dla tych, którzy mieszkają z wnukami, jak i tych, którzy mieszkają oddzielnie. Christa Meves zwraca uwagę na potknięcia, które często zdarzają się dziadkom oraz daje gotową receptę na ich na wyprostowanie nieporozumień. Autorka skupia się głównie na psychicznym aspekcie kontaktów wnucząt z dziadkami, które są niezwykle ważne dla rozwoju dzieci.

2. Jack Canfield, Mark V. Hansen, LeAnn Thieman - Balsam dla duszy Babci

Jeśli twój przedszkolak nie ma pomysłu na prezent dla ukochanej babci, podsuń mu pomysł, jakim jest książka Balsam dla duszy Babci. Choć nie jest to poradnik sensu stricte, to nie tylko wywoła uśmiech na twarzy babci, ale także utwierdzi ją w przekonaniu, że miłość do wnuka to bezcenny dar, który zaowocuje na całe życie. Książka ta to swego rodzaju pochwała babć, dzięki którym one same utwierdzą się w przekonaniu, że emanujące z nich dobro, rozpieszczanie (z umiarem oczywiście) oraz bezwarunkowa miłość to kluczowe zasady, którymi dziadkowie powinny się kierować podczas wychowywania wnucząt.

Chcesz wychować zaradne dziecko? Przeczytaj
Chcesz wychować zaradne dziecko? Przeczytaj [7 zdjęć]

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, chce je wychować tak, by było mądre i szczęśliwe....

zobacz galerię

3. Tracy Hogg - Zaklinaczka dzieci

Tracy Hogg cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Jest poczytywana zarówno przez rodziców, jak i dziadków, którym pozwala zrozumieć zachowanie wnucząt i odpowiednio reagować na sygnały wysyłane przez dzieci. Zaklinaczka dzieci to książka polecana zarówno dla maluchów, jak i przedszkolaków, bowiem rady i przytaczane sytuacje są na tyle uniwersalne, że porady ich dotyczące będziemy mogli odnieść do codziennych sytuacji z jakimi się spotykamy. Hogg pozwoli na ujednolicenie zasad wychowywania przez rodziców i dzieci poprzez podsunięcie gotowych pomysłów, jak radzić sobie m.in. z usypianiem czy karmieniem dzieci.

4. Sandra Bersanetti - Księga dziadków i wnuków

Ta książka łączy w sobie elementy poradnika z książką z opowieściami. Podkreśla, jak ważna jest więź łącząca dziadków z wnukami i czym może zaowocować. Co więcej, Księga podsunie wiele pomysłów na wspólne chwile i zabawy. Książka jest bogato ilustrowana, dlatego świetnie sprawdzi się jako lektura do poduszki dla babci, dziadka i oczywiście wnucząt.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.