Trwa ładowanie...

Policjant wrócił ze służby na granicy. Tak zareagowały jego dzieci

Wielkopolska policja opublikowała w mediach społecznościowych wzruszające nagranie. Widać na nim jak policjant wracający ze służby na granicy polsko-białoruskiej wita się ze swoimi dziećmi. "Miała być niespodzianka, a było wzruszenie najbliższych" - czytamy.

Zobacz film: "Ojciec ocalił córkę przed rekinem"

spis treści

1. Rodziny na granicy polsko-białoruskiej

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej od kilku miesięcy jest bardzo napięta. Tylko od sierpnia (czyli od momentu, w którym Białoruś zaczęła przyjmować migrantów z Syrii i Afganistanu) odnotowano ponad 35 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy. Dlatego też we wrześniu wprowadzono stan wyjątkowy w 183. miejscowościach województwa podlaskiego i lubelskiego w pasie przygranicznym.

Początkowo stan wyjątkowy został wprowadzony na 30 dni, jednak z czasem się okazało, że trzeba będzie go przedłużyć. Na wniosek Rady Ministrów został on wydłużony o kolejne dwa miesiące.

By wesprzeć Straż Graniczną w działaniach mających na celu ochronę granicy Unii Europejskiej (przypomnijmy, polski rząd zrezygnował z pomocy Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej Frontex), na granicę zostały wysłane służby wojskowe i policyjne.

2. Powrót ojca ze służby

Jednym z policjantów, stacjonujących na granicy był Zbigniew Niewiadomski z OPP Poznań, który niedawno zakończył służbę. Wielkopolska policja opublikowała wzruszające nagranie z jego powrotu do rodziny.

Widać na nim, jak mężczyzna wchodzi do domu, chcąc zrobić niespodziankę swoim dzieciom. Zaskoczone maluchy od razu rzucają się w objęcia taty i cała trójka nie kryje łez wzruszenia.

"Powrót do domu ze służby na granicy. Nasz kolega, Zbigniew Niewiadomski, OPP Poznań. Miała być niespodzianka, a było wzruszenie najbliższych" - czytamy na profilu.

3. Relacje ojca z dziećmi

Relacje ojców z dziećmi są niezwykle ważne w wychowaniu i wsparciu prawidłowego rozwoju malucha. Obecność taty daje dziecku poczucie bezpieczeństwa, siły, pewności siebie i odwagi. Ponadto dla chłopców ojciec stanowi wzór do naśladowania, natomiast dla dziewczynek wzór relacji z mężczyzną.

Jednak nie tylko dzieci czerpią korzyści z posiadania ojca. Są również panowie, dla których bycie tatą jest spełnieniem najskrytszych marzeń. Mogą z dumą uczestniczyć w życiu dziecka, jego pierwszych krokach, uśmierzaniu bólu po utracie pierwszego zęba czy radzeniu sobie z pierwszymi problemami.

Współcześni ojcowie deklarują, że spędzają więcej czasu z dziećmi, niż oni spędzali z własnymi ojcami. Wynika to przede wszystkim ze zmiany modelu rodziny. Niegdyś to ojcowie byli jedynymi żywicielami rodziny, a matki zajmowały się domem i wychowaniem dzieci. Obecnie zarówno dochód gospodarstw domowych, jak i wychowanie dzieci są owocem pracy obojga rodziców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.