Niezwykła niespodzianka dla dziecka. Siedem powodów, dla których warto odwiedzić Legendię

Niebawem koniec roku szkolnego. Zastanawiasz się jak sprawić swoim dzieciom cudowną niespodziankę? Mamy dla ciebie propozycję: Odwiedź Legendię Śląskie Wesołe Miasteczko, gdzie świat magii Bazyliszka przeplata się z zabawą, a szaleństwa na Lech Coasterze można połączyć z mądrą i ciekawą edukacją w multimedialnym centrum Korona Ziemi.

Zobacz film: "Legendia - miejsce przyjazne rodzinie"

1. Zanurz się w świat legend i baśni

W zeszłym roku liczące 59 lat Śląskie Wesołe Miasteczko otrzymało nową nazwę - Legendia. Dzięki inwestorowi ze Słowacji, spółce Tatry Mountain Resorts a.s. wesołe miasteczko w Chorzowie przekształciło się w największy polski park tematyczny.

Z nowymi atrakcjami (Diamond River, Lech Coaster, Bazyliszek) oraz intrygującym pomysłem na jedyne takie w Polsce miejsce, inspirowane lokalnymi i światowymi legendami, Legendia stała się atrakcją nr 1 na Śląsku. Dla wielu osób uchodzi za numer 1 w całej Polsce i co więcej – może spokojnie konkurować ze swoimi europejskimi odpowiednikami.

2. Oddaj się szaleństwu adrenaliny – przyjmij wyzwania Lecha!

Niewątpliwie jedna z największych atrakcji Legendii. Kapitalny rollercoaster Lech, nawiązujący do legendarnego założyciela państwa polskiego. To największy coaster w Europie Środkowo - Wschodniej. Pędzi blisko 100 km na godzinę, śmigając po pętlach, zakrętach i inwersjach.

To nie wszystkie atrakcje z nutą adrenaliny. Warto poszaleć na takich urządzeniach jak Sky Flyer czy Circus Hoppala. Każde z nich to niesamowite emocje związane m.in. z licznymi przeciążeniami i obracaniem się o 360 stopni, dzięki czemu przejażdżka może wywołać u nas wrażenie bycia pilotem odrzutowca.

3. Genialny Bazyliszek i spływ po "diamentowej rzece"

Bazyliszek to nowość 2018 roku i zarazem pierwsza atrakcja typu interactive dark ride w Polsce. Z przygody w świecie Bazyliszka mogą korzystać całe rodziny. Idealna zabawa dla dziecka – angażująca, z elementami rywalizacji, która zarazem pozwala poznać historię tego mitycznego stwora z dawnych opowieści.

W fantastycznej scenerii i trzymającej w napięciu legendzie o Bazyliszku rozgrywa się laserowy paintball. A zadaniem waszej rodziny będzie ocalenie wioski przed potworami. Trzymajcie się mocno, nie patrzcie mu w oczy! Bazyliszek nadchodzi….

Po tej grze warto kontynuować rodzinną zabawę na Diamond River. Szczególnie teraz, w upalne dni, przejażdżka po diamentowej rzece nie tylko dostarczy nam radości, ale również orzeźwienia. Warto się bacznie przyglądać, bo a nuż “Skarbnik” - legenda ze śląskich kopalni odkryje przed wami diamentowy skarb. Nie czekajcie ani chwili, pora w drogę!

4. Widoki warte milion dolarów

Zobaczysz je z Legendia Flower, jednej z naszych najciekawszych atrakcji. To drugi największy diabelski młyn w Polsce, który w ubiegłym roku przeszedł spory lifting zmieniając swoje oblicze. Odświeżone wagoniki uniosą was aż na wysokość 40 metrów, z których widać praktycznie cały Śląsk. Jeszcze wam mało…?

To zapraszamy do naszych odlotowych samolotów. Karuzela została zaprojektowana i zbudowana przez polskich inżynierów w latach 60. XX w. Do dziś wywołuje zachwyt i uśmiech. Ogromne samoloty fruwają nad parkiem, utrzymywane na 4 linach. Możemy polatać z prędkością 55 km/h i to przez 12 minut.

Jeżeli poczuliśmy pęd powietrza i dotknęliśmy nieba, to warto również odwiedzić multimedialne Centrum Edukacyjne Korona Ziemi, gdzie można wybrać się w podróż dookoła świata i poznać najwyższe szczyty globu.

5. Zielona oaza radości w centrum miasta.

Legendia jest pełna wszelkiego rodzaju karuzel i miejsc zabawy dla starszych i młodszych, dla dużych i małych. Ale nie tylko one tworzą unikalne miejsce w centrum aglomeracji. Wiele osób z pewnością będzie pod wrażeniem położenia w największym miejskim parku w Polsce - Parku Śląskim, gdzie znajdziecie również m.in. Obserwatorium i legendarny dla kibiców stadion tzw. "Kocioł czarownic".

W Legendi dba się o zieleń i przyrodę, dlatego ogrodnik naliczył tutaj ponad 800 gatunków roślin i drzew. Mile zaskoczy was otwarta przestrzeń i miejsca do wypoczynku położone nad wewnętrznym jeziorem parkowym. Można też skorzystać z naszych łódek i popływać po akwenie.

6. Dla rodziców i dla dzieci i cena nie do pogardzenia - czyli, nic tylko próbować

Właściciele Legendii zadbali o to, aby zabawa była niezwykła, niezapomniana i przede wszystkim niedroga.

Dzięki różnym opcjom cenowym wybierzesz tę najodpowiedniejszą dla siebie. W Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku nie tylko atrakcje są dostosowane do upodobań rodziny, ale i ceny na miarę rodzinnego portfela. Wszystkim sprytnie kupującym szczególnie spodoba się Bilet Sezonowy – do kupienia na https://www.legendia.pl/cenniki/bilet-sezonowy/ dzięki, któremu można skorzystać ze wszystkich atrakcji bez limitu przez cały sezon! Nie zapominajcie tylko zapakować ze sobą wygodnych butów, płaszcza przeciwdeszczowego do starcia z diamentową rzeką i… dużych pokładów dobrego humoru.

Artykuł sponsorowany

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.