Trwa ładowanie...

Pierwsza taka loteria ślubna w Polsce

 Ewa Rycerz
29.04.2017 16:08
Pierwsza taka loteria ślubna w Polsce
Pierwsza taka loteria ślubna w Polsce

Organizujesz wesele i chcesz zapewnić swoim gościom wspaniałą zabawę, a jednocześnie pomóc potrzebującym? Wykup losy Fantowej Loterii Ślubnej. Jest szansa, że twoja rodzina i znajomi wygrają fantastyczne nagrody.

- Proponujemy parom wykupienie losów. Narzeczeni mogą wybrać ich wzór i kolor. Te losy rozdaje się później gościom przy stole jako podziękowania za udział w uroczystości, układając np. przy winietkach. Losy są też spersonalizowane, co znaczy, że widnieją na nich: data ślubu oraz imiona młodych małżonków – mówi Marcin Czekan z Fundacji Szcześliwe Dzieciństwo.

Jeden los kosztuje 2,5 zł.

1. Pierwsza taka loteria w kraju

Loterię prowadzi lubelska Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo, która od lat pomaga potrzebującym dzieciom. Pod swoją opieką ma ok. 2,5 tys. chłopców i dziewcząt w różnym wieku. Funduje im posiłki, pomaga w nauce, wysyła na wakacje. Dochody z Fantowej Loterii Ślubnej będą przeznaczone na Fundusz św. Brata Alberta, z którego finansowane są właśnie wakacyjne wyjazdy 80 dzieci z ubogich rodzin.

Zobacz film: "Żelazo w ciąży"

Przeczytaj także:

Skąd jednak wziął się na nią pomysł? - Od kilku lat zauważamy, że pomaganie staje się na ślubach modne. Młodzi ludzie zbierają słodycze i pluszaki, a później przekazują je do domu dziecka. Popularne jest też wręczanie podarunku gościom weselnym. My postanowiliśmy to połączyć – wyjaśnia Marcin Czekan.

Do wygrania w loterii jest ponad 200 nagród.
Do wygrania w loterii jest ponad 200 nagród. (loteriaslubna.pl)

Losy, które goście weselni znajdą przy swoich talerzykach są w formie zdrapki. Po jej zdrapaniu oczom gości może ukazać się jeden z czterech symboli: książka, kosmetyk, gadżet bądź sprzęt AGD. Każdy z tych znaczków wskazuje, jaką nagrodę gość otrzyma.

- Mamy do wyboru ponad 100 książek, rozmaity sprzęt, kubki, koszulki, zestawy biżuterii i przeróżne kosmetyki. Osoba, która zdrapie los i wygra nagrodę może ją sobie wybrać ze specjalnie przygotowanej przez nas listy – wskazuje Czekan.

Przeczytaj także:

Może się też zdarzyć, że los będzie pusty. Choć oznacza to, że te taka osoba nic nie wygrała na weselu, to ma nadal szansę na nagrodę główną w całej Loterii. - Wszystkie puste losy zebrane podczas 2017 roku wezmą udział w losowaniu nagrody głównej – wysokiej klasy smartfona – zauważa Marcin Czekan.

2. Spore zainteresowanie

Fantowa Loteria Ślubna ruszyła na początku 2017 roku. Do tej pory Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo z Lublina udało się zrealizować kilka zleceń. - Młodzi ludzie są bardzo zadowoleni z naszego pomysłu. Podoba im się. Do tej pory sprzedaliśmy już ok. 1000 losów. Zdarza się, że pary przesyłają nam później zdjęcia lub filmiki z wesela i opowiadają, że nasza loteria wywołała u ich gości ogromny entuzjazm – mówi Czekan.

I dodaje, że Fundacja chciałaby, by takie pomaganie na weselach stało się jeszcze bardziej popularne. - To dobrze zainwestowane pieniądze – zachwala.

3. Filantropia w modzie

Trend, zgodnie z którym para młoda decyduje się zorganizować pomoc dla osób potrzebujących i "wykorzystać" do tego swoich gości zatacza coraz szersze kręgi. Wiele par już na zaproszeniach pisze, by zamiast kwiatów, osoby obecne na ślubie przyniosły w prezencie pluszaki, ubranka dla dzieci czy książki dla najmłodszych. Po przyjęciu zapakowane paczki "młodzi" wiozą np. do wybranego domu dziecka.

Kilka lat temu zrobili tak Joanna i Jacek z Gdyni. - Zebraliśmy ok. 20 maskotek i kilka książek. Wszystko przekazaliśmy dzieciom w domu dziecka. Do dziś pamiętam tę wdzieczność w ich oczach - wspomina mężczyzna.

Judyta z Lublina za mąż wychodzi w sierpniu. Właśnie jest na etapie wyboru zaproszeń. O loterii ślubnej dowiedziała się kilka dni temu. Razem z narzeczonym szybko zdecydowali, że kupią losy dla swoich gości. - To fantastyczny pomysł. Dzięki temu dzieciaki z Fundacji pojadą nad morze i nie będą musiały siedzieć całych wakacji w domach. Miłe, a kosztuje tak niewiele - cieszy się dziewczyna.

Więcej o tym, jak kupić losy na Loterii przeczytasz tutaj.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze