Trwa ładowanie...

Pielęgniarka opublikowała zdjęcia noworodka z wadą wrodzoną. Została zwolniona

 Maria Krasicka
04.10.2021 17:10
Pielęgniarka opublikowała zdjęcia noworodka z wadą wrodzoną. Została zwolniona
Pielęgniarka opublikowała zdjęcia noworodka z wadą wrodzoną. Została zwolniona (GettyImages)

Amerykańskie media obiegła informacja o skandalicznym zachowaniu jednej z pielęgniarek pracujących na oddziale intensywnej terapii noworodków. Podczas nocnego dyżuru kobieta miała pod opieką dziecko, które urodziło się z wadą wrodzoną. Postanowiła podzielić się jego zdjęciami w mediach społecznościowych. Władze szpitala szybko zareagowały.

spis treści

1. Skandaliczne zachowanie pielęgniarki

Sierra Samuels, pielęgniarka na oddziale intensywnej terapii noworodków w szpitalu Jackson Memorial Hospital w Miami, udostępniła w mediach społecznościowych zdjęcia noworodka z wytrzewieniem. Jest to wada wrodzona, która polega na tym, że powłoki brzuszne się rozszczepiają, a jelita znajdują się poza ciałem dziecka.

Kobieta postanowiła również podpisać zdjęcia w "zabawny" sposób:

Zobacz film: "Oddychaj czysto - webcast z dr hab. n. med. Wojciechem Feleszko"

"Moja noc była świetna, a potem boom! – napisała. - Twoje jelita powinny być w środku, a nie na zewnątrz, skarbie! #gastroschisis" – dodała.

Fragment zdjęć opublikowanych przez pielęgniarkę
Fragment zdjęć opublikowanych przez pielęgniarkę (Facebook)

2. Konsekwencje zachowania

Kiedy władze szpitala dowiedziały się o incydencie, kobieta została natychmiast wezwana na rozmowę. Jak informuje rzecznik Lidia Amoretti, została ona od razu wysłana na przymusowy urlop do czasu rozwiązania dochodzenia w sprawie.

Sierra Samuels
Sierra Samuels (Facebook)

Regulamin szpitala zawiera zapis o tym, że wszyscy jego pracownicy mają regularnie przechodzić szkolenie w zakresie polityki prywatności, a każde naruszenie będzie traktowane poważnie:

"Pracownicy, którzy naruszają zasady prywatności, podlegają postępowaniu dyscyplinarnemu, w tym zawieszeniu lub rozwiązaniu".

Tak też się stało w przypadku Sierry Samuels. Po zdobyciu wszelkich dowodów, które obciążały pielęgniarkę, została ona zwolniona z pracy tydzień później, ponieważ publikowanie zdjęć pacjentów bez upoważnienia jest naruszeniem ustawy, która ma na celu ochronę ich danych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze