Trwa ładowanie...

Panna młoda nie zaprosiła siostry na ślub z powodu autyzmu. Rodzice oskarżyli ją o egoizm

 Maria Krasicka
21.10.2021 13:33
Panna młoda nie zaprosiła siostry na ślub z powodu autyzmu
Panna młoda nie zaprosiła siostry na ślub z powodu autyzmu (GettyImages)

Podczas planowania ślubu przyszła panna młoda podjęła bardzo trudną decyzję. Postanowiła nie zapraszać swojej siostry, która urodziła się ze spektrum autyzmu, ponieważ takie wydarzenie mogłoby być dla niej męczące i niebezpieczne. Jednak rodzice nie przyjęli tego dobrze i oskarżyli córkę o egoizm.

spis treści

1. Zaproszenia ślubne

Przyszła panna młoda opublikowała na Reddicie post, w którym opisała trudną sytuację rodzinną, w jakiej się znalazła. Kobieta ma siostrę Annę, która urodziła się ze spektrum autyzmu. Jej stan jest na tyle poważny, że nie komunikuje się werbalnie i nie panuje nad swoimi ruchami.

"Co gorsza Anna upodobała sobie mojego narzeczonego i nie daje mu żyć. Kiedy byliśmy w domu moich rodziców, próbowała złapać go za ręce, pocałować, a kiedy próbowaliśmy jej wytłumaczyć, że powinna dać mu odrobinę przestrzeni, zaczęła wszystkich bić – tłumaczy panna młoda. - Próbowaliśmy z nią rozmawiać, wytłumaczyć, ale niewiele możemy zrobić, ponieważ Anna nie jest w stanie tego zrozumieć" – dodaje.

Zobacz film: "Depresja u dzieci"

Dlatego też kobieta podjęła bardzo trudną decyzję i zaznaczyła w zaproszeniu dla rodziców, że będzie lepiej dla wszystkich, jeśli Anna tego dnia zostanie w domu.

Przygotowania do ślubu
Przygotowania do ślubu (GettyImages)

2. Brak wyjścia z sytuacji

Niestety rodzice nie zareagowali dobrze na tę prośbę. Decyzja córki wbiła ich w fotel i nazwali ją "samolubną". Zapowiedzieli, że w ogóle nie będą uczestniczyć w jej ślubie. Ponadto zaznaczyli, że jest im przykro, że stawia "obcego" mężczyznę ponad rodzinę. Mimo to nie zgodzili się na żadne propozycje rozwiązania tej sytuacji.

"Zasugerowałam, żeby obejrzeli ślub online, a oni powiedzieli, że to niesprawiedliwe i że zasługują na to, by w nim uczestniczyć osobiście – przyznaje. - Zapytałam, czy w takim razie mogłabym wynająć opiekę dla Anny na ten dzień. Wtedy z wyrzutem zaczęli wypytywać, co z nią zrobię po ich śmierci" – dodaje.

Kobieta powiedziała rodzicom, że zawsze będzie wspierać siostrę, ale nie zamierza rezygnować z własnego życia. Jeżeli będzie taka konieczność, umieści ją w domu opieki.

3. Opieka na czas ślubu

Użytkownicy byli w szoku, czytając post panny młodej. Przyznali, że z całego towarzystwa to rodzice sióstr zachowują się najmniej dojrzale.

"Mam syna ze spektrum i wiele razy musiałam odmawiać zaproszeń, ponieważ wiem, że to nie jest dobre miejsce i czas na tak agresywną socjalizację. Nigdy nie postawiłbym mojego syna w sytuacji, w której wiem, że sobie nie poradzi, a oczekiwanie od innych, że będą umieli się odnaleźć, jest nie fair" – zaznaczyła jedna z użytkowniczek.

Dzięki komentarzom pod postem przyszła panna młoda uzyskała wiele pomocnych rad. Zamierza zrobić, to, co zazwyczaj robią rodzice małych dzieci zabierając je na wesela – wynająć opiekunkę i pokój dla siostry. Planuje również przeprowadzić poważną rozmowę z rodzicami, ponieważ muszą zrozumieć, że wstępując w związek małżeński, zakłada własną rodzinę i nie będzie mogła być już opiekunką dla siostry.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.