Trwa ładowanie...

Zrobił tatuaże na skórze czaszki, żeby pomóc córce

Gareth Hickenbottom-Marriott ma na skórze swojej czaszki tatuaże symbolizujące jego miłość do córki. Pierwszy, przedstawiający implant ślimakowy, wytatuował sobie dwa lata temu. Niedawno mężczyzna poprosił o wykonanie rysunku specjalistycznego sprzętu, który ratuje życie małej Briar. Dziewczynka cierpiąca od urodzenia na zespół Goldenhara dzięki temu nie czuje się samotna. To najprawdopodobniej najbardziej wzruszająca historia, jaką dzisiaj przeczytasz.

Zobacz film: "Tatuaże – dlaczego je sobie robimy?"
spis treści

1. Z miłości do córki

Mężczyzna po raz kolejny zdecydował się na wytatuowanie na swojej czaszce czegoś bardzo wyjątkowego. Na jego skórze widoczne są elementy medycznego sprzętu, który zapobiega gromadzeniu się płynu w mózgu. W ten sposób Gareth chciał pokazać córce, co dzieje się wewnątrz jej głowy. Druga strona czaszki od dwóch lat przedstawia implant ślimakowy - narzędzie, dzięki któremu mała Briar słyszy.

"Pomyślałem, że dobrze będzie, gdy Briar zobaczy, co ma w swoim ciele" - dodał ojciec dziewczynki.

Ojciec Briar wcześniej wytatuował sobie implant ślimakowy
Ojciec Briar wcześniej wytatuował sobie implant ślimakowy (Facebook @Leanne Hickenbottom-Marriott)

10-latka zmaga się z rzadką chorobą zwaną zespołem Goldenhara. Cierpi na nią jedno na 50 tys. dzieci na świecie. Schorzenie objawia się niedorozwinięciem uszu, nosa, podniebienia miękkiego i szczęki. Najczęściej chorzy nie mogą jeść ani pić. Widzą bardzo niewyraźnie.

Zobacz również:

Unia Europejska uderza w polskie matki. Chodzi o urlop macierzyński

Tej choroby nie da się raz na zawsze wyleczyć. Mali pacjenci mają jednak szansę na lepsze życie. Istnieje wiele możliwości, które usuwają problemy dzieci. To m.in. operacje i zabiegi chirurgiczne modyfikujące organy. Takie właśnie musiała przejść 10-letnia Briar. Dziewczynka słyszy tylko dzięki 21 operacjom, które przeszła.

Mężczyzna ma nowy tatuaż - przedstawiający sprzęt ratujący życie dziecka
Mężczyzna ma nowy tatuaż - przedstawiający sprzęt ratujący życie dziecka (YouTube)

2. Życie z zespołem Goldenhara

Dzięki zainstalowaniu w środku jej głowy specjalistycznego mechanizmu, dziewczynka może funkcjonować jak inne dzieci w jej wieku. Lekarze ze Szpitala Dziecięcego w Birmingham podjęli się takiej operacji, by obniżyć ciśnienie wewnątrz czaszki dziecka. W ten sposób zahamowane zostało również gromadzenie się płynu w mózgu.

Pomysły na rodzinne spędzanie czasu
Pomysły na rodzinne spędzanie czasu [9 zdjęć]

Wspólne rodzinne wyjścia, wyjazdy oraz spędzanie razem popołudnia i weekendu są fundamentem wzajemnych

zobacz galerię

Co czuła mała Briar, gdy zobaczyła kolejny tatuaż ojca? Na początku była wstrząśnięta. Teraz mówi, że dzięki temu już nie czuje się samotna.

Mała Briar zmaga się z zespołem Goldenhara
Mała Briar zmaga się z zespołem Goldenhara (YouTube)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.