Trwa ładowanie...

Nietypowy pochówek. "Wciąż możemy ją przytulić"

Avatar placeholder
20.01.2024 17:27
Postanowili uczcić zmarłą córkę w nietypowy sposób. "Możemy choć odrobinę zatrzymać przy sobie"
Postanowili uczcić zmarłą córkę w nietypowy sposób. "Możemy choć odrobinę zatrzymać przy sobie" (TikTok )

Życie Kaylee i Jake’a Masseyów z Idaho w USA wywróciło się do góry nogami, gdy u ich córki Poppy zdiagnozowano rzadką chorobę genetyczną. W kwietniu zeszłego roku dziewczynka zmarła, a rodzice w nietypowy sposób postanowili uczcić jej pamięć.

spis treści

1. Tragiczna śmierć Poppy

Poppy miała zaledwie dziewięć miesięcy, kiedy zdiagnozowano u niej TBCD, czyli rzadką postać dystrofii powierzchownej rogówki. Choroba genetyczna jest tak rzadka, że większość lekarzy nawet o niej nie słyszała.

Rodzice nie zdawali sobie sprawy, że dziewczynka jest chora, aż do czwartego miesiąca życia, kiedy zauważyli, że jej wzrok nie rozwija się prawidłowo. Po wielu miesiącach konsultacji i poszukiwań, w końcu usłyszeli diagnozę.

- Po przeprowadzeniu najbardziej zaawansowanych testów genetycznych na rynku, otrzymaliśmy najbardziej przerażającą wiadomość: okazało się, że Poppy cierpi na zaburzenie genetyczne. Była wówczas 38. dzieckiem na świecie, u którego je zdiagnozowano - powiedziała Kaylee w rozmowie z "People".

@poppy_and_kaylee Quick answer- her body went from small spots of pneumonia to only one of her lungs having maybe 25% function. Her seizures were so frequent and almost impossible to control. Leukodystrophys cause the body to not function like a healthy body. Her muscles, organs, and brain couldn’t recover or heal. #leukodystrophy #leukodystrophyawareness #tbcd #tbcdawareness ♬ original sound - Poppy&Kaylee
Zobacz film: "Kobiety nie znają nadal swoich praw po poronieniu #dzieciutracone"

W chwili narodzin Poppy rodzice nie mieli pojęcia, że ich córeczka urodziła się z jednym z najrzadszych zestawów genetycznych. Rezonans magnetyczny wykazał, że ośrodek mózgu Poppy ledwo się uformował.

2. Rodzinna tragedia

Rodzice byli przekonani, że Poppy zostanie z nimi na dłużej, choć średnia długość życia dzieci z tego typu zaburzeniami wynosi od trzech do pięciu lat. Niestety dziewczynka zmarła na OIOMie pół roku po diagnozie, gdy miała zaledwie 15 miesięcy.

Śmierć Poppy nastąpiła w wyniku powikłań TBCD. Doszło do problemów z oddychaniem, infekcji dróg oddechowych oraz zapalenia płuc. Rodzice nie mogli pogodzić się z jej śmiercią i nie potrafili jej pożegnać.

Kaylee i Jake nie chcieli tradycyjnego pochówku, rozważali więc kremację. Chcieli mieć Poppy blisko, ale martwili się, że pozostała dwójka dzieci może stłuc urnę lub po prostu obawiać się jej obecności w domu.

Masseyowie postanowili zapamiętać córkę w niekonwencjonalny sposób. Zdecydowali przekształcić jej szczątki w kamienie. Pomogła im w tym firma specjalizująca się w tworzeniu pamiątek po zmarłych.

@poppy_and_kaylee After 3 months, our daughter is finally home. We share this to validate the hard decisions after death. #funeralhome #partingstones #childloss #childlossawareness ♬ original sound - Poppy&Kaylee

3. Cząstka zmarłej córki

Kaylee i Jake otrzymali pudełko. Poziom staranności, który firma włożyła w przygotowanie pamiątki, przekroczył ich wszelkie oczekiwania. Dołączona była również ręcznie napisana karteczka.

W poście na TikToku para wyjaśniła powód swojej decyzji. Rodzice opisali, dlaczego ze wszystkich dostępnych opcji zdecydowali się właśnie na kamienie. Ich odpowiedź wzruszyła wiele osób.

@poppy_and_kaylee Floppy Poppy 🥰 #hypotonia #hyponiaawareness #agenesisofthecorpuscallosum #getknockeddown ♬ Tubthumping - Chumbawamba

- Wydawało się to bardziej namacalne, a mając w domu dwójkę innych dzieci, nigdy nie chcieliśmy mieć czegoś, co mogłoby się stłuc. Mamy wrażenie, że wciąż możemy ją przytulić i choć odrobinę zatrzymać przy sobie. W przyszłości możemy jednak rozrzucić jej prochy - podsumował Jake.

Dominika Najda, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze