Nie szczepią dzieci i nie posyłają do szkoły. Małżeństwo naturalsów prosi o wsparcie

Nie szczepią dzieci, nie posyłają ich do szkoły. Wychowują bez granic. Adele i Matt Allen wraz z synem i córką tworzą rodzinę, która chce żyć w zgodzie z naturą. Dokładnie za 100 tysięcy dolarów.

Adele i Matt Allen mieszkają w Brighton w Anglii. Są rodzicami 5-letniego Ulyssesa oraz 15-miesięcznej Ostary. Nazywani są także prekursorami nowego trendu w wychowywaniu dzieci – rodzicielstwa samowystarczalnego. Polega on na podążaniu za naturą.

Polecane wideo:

Małżeństwo nie stosuje więc chemii, dla swoich dzieci chce tylko tego, co ma związek z naturą. Nie ma więc mowy o posyłaniu dzieci do szkoły, nauce pisania i czytania czy wizytach u lekarza, a także o szczepieniach.

Adele urodziła dwójkę swoich dzieci siłami i drogami natury, a każdy poród był lotosowy. Oznacza to, że po wyjściu z łona matki, pępowina łącząca dziecko z łożyskiem nie została przecięta. Adele cierpliwie czekała, aż sama uschnie.

Trwało to 6 dni. Aby zapobiec zakażeniom i zneutralizować nieprzyjemny zapach rozkładającego się łożyska, kobieta włożyła je do worka wypełnionego lodem i posypywała solą oraz płatkami róży.

Ale to nie wszystko. Adele karmi swoje dzieci piersią, zarówno pięcioletniego syna, jak i córkę, która ma prawie pół roku. To dzieci – nie mama – zdecydują, kiedy przestaną ssać pierś.

Kobieta jest przekonana, że kobiece mleko może zastąpić leki i zbudować odporność. Leczy nim np. zapalenie spojówek. Uważa też, że stosowanie kremów z filtrem jest zbędne, a promienie słoneczne są potrzebne do syntezy witamy D w organizmie.

Ani Ulysses, ani Ostara nie chodzą do przedszkola. Nie muszą więc rano wstawać – wieczorem córka Allenów chodzi zazwyczaj spać pierwsza, syn – kładzie się wtedy, kiedy ma na to ochotę. Czy dzieci się uczą? Oczywiście, ale w domu. Rodzice wprowadzają je w naturalny świat zwierząt i roślin. - Chcemy, żeby mieli kontakt z naturą. To  jest ważne, a nie jakieś plastikowe zabawki – mówi Adele.

I trudno w tym miejscu się z nią nie zgodzić. Richard Louv w książce "Ostatnie dziecko lasu" pisze, że deficyt obcowania z przyrodą, coraz bardziej powszechny na świecie, jest jedną z przyczyn zaburzeń emocjonalnych i behawioralnych u dzieci. Widzi nawet w tym podłoże ADHD.

Ulysses i Ostara wychowują się – jak twierdzą ich rodzice – bez granic. Nie obowiązują ich żadne ograniczenia wychowawcze. Rodzice twierdzą, że muszą być niezależni i samowystarczalni, aby zapewnić dzieciom wszystko, czego potrzebują. Dlatego założyli w sieci profil, na którym proszą o datki pieniężne. Potrzebują 100 tysięcy dolarów.

Po co taka suma? Rodzina chce wyjechać do Kostaryki i kupić tam skrawek ziemi, na którym mogliby spokojnie żyć uprawiając rośliny. Na razie na ich konto wpłynęło 100 dolarów.

Ewa Rycerz, 8 miesięcy temu

Relacje z dziećmi

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Relacje z dziećmi
Relacje z dziećmi

Relacje dziecka z macochą

Relacje dziecka z macochą

Relacje dzieci z rodzicami nie należą czasem do najłatwiejszych, a co mówić o relacjach pasierbów z macochą. Przybrana matka musi radzić

Relacje z dziećmi

Niebezpieczne zjawisko wśród coraz młodszych dziewczynek

Niebezpieczne zjawisko wśród coraz młodszych dziewczynek

Presja piękna Co do tego nie ma wątpliwości - małe dziewczynki od najmłodszych lat żyją pod presją bycia piękną, szczupłą i seksowną - zanim jeszcze dowiedzą się, co to ostatnie słowo oznacza. Za sprawą mediów z roku na rok ta presja rośnie. Dziewczynki...

Relacje z dziećmi

Szczęśliwa rodzina

Szczęśliwa rodzina

Relacje dzieci z rodzicami zmieniają się wraz z upływem czasu. W okresie przedszkolnym maluchy zazwyczaj patrzą na opiekunów bezkrytycznie, są oni dla nich głównymi autorytetami.

Relacje z dziećmi

Rozmawianie z dzieckiem

Rozmawianie z dzieckiem

Dziecko warto zachęcać do mówienia o sobie, nawet gdy maluch się złości. Komunikacja z dzieckiem bywa trudna, ale zawsze jest możliwa.

Relacje z dziećmi

Jak naprawdę wygląda bycie rodzicem?

Jak naprawdę wygląda bycie rodzicem?

Trudy rodzicielstwa Lubisz oglądać rodzinne fotografie, na których dzieci są uczesane, mąż ma idealnie uprasowaną koszulę, ty nienaganny makijaż, a (...) , na których znajdują się jej dzieci, wzbudziły wielkie zainteresowanie...

Relacje z dziećmi

Jak być lepszym rodzicem? Kilka rad

Jak być lepszym rodzicem? Kilka rad

, że dziecko cię nie słucha i ogólnego zmęczenia - przeczytaj ten poradnik. Pamiętaj - nie ma rodziców idealnych, a wychowywania można się nauczyć. Zacznij (...) słuchać dziecka Czasem rodzice narzekają, że dziecko...

Relacje z dziećmi

Najgorsze matki na świecie!

Najgorsze matki na świecie!

swoje małe dziecko jak kogoś, kto nie potrzebuje opieki. Dla niektórych mam ważniejsze jest dobre zdjęcie niż bezpieczeństwo własnego malucha. Zobaczcie (...) , że na świat przyszło długo oczekiwane dziecko. Jeszcze...

Relacje z dziećmi

Pięć błędów, jakie może popełnić mama

Pięć błędów, jakie może popełnić mama

Każda z mam popełnia błędy Każde dziecko jest inne i każda mama jest inna. Wychowuje dziecko tak, jak potrafi najlepiej. Często jednak zdarza (...) „chwytaj dzień", „ciesz się chwilą" i „żyj tu i teraz" to banały. Wstajesz...

Relacje z dziećmi

Czy kolejność urodzenia ma znaczenie?

Czy kolejność urodzenia ma znaczenie?

rodzajów inteligencji, a przynajmniej tej, która badana jest na testach IQ, pierworodni mają pewną przewagę (około 3 punktów). Pierwszym dzieciom rodzice (...) się drugie, trzecie i kolejne dziecko, rodzice nie mają...

Relacje z dziećmi

Rodzice z poczuciem humoru

Rodzice z poczuciem humoru

Staw czoła rodzicielstwu Posiadanie dzieci to cudowne doświadczenie i prezent od losu, który jednak czasem przyprawia o ból głowy. Jednak lepiej (...) są dobre dla dziecka? Blokada rodzicielska Z takimi oryginalnymi...