Trwa ładowanie...

Narodziny czworaczków są prezentem na święta

Małżeństwo Miller z USA nie było zaskoczone, gdy lekarz powiedział im, że w brzuchu Kortney rozwija się więcej niż jedno dziecko. W rodzinie kobiety już wcześniej pojawiały się ciąże mnogie. Para myślała jednak o bliźniakach, a nie o czworaczkach. Takie narodziny zdarzają się raz na 700 tys. ciąż. Przyjście na świat trzech synków i córeczki to dla nich najpiękniejszy prezent na nadchodzące święta Bożego Narodzenia.

Zobacz film: "Kiedy rozpocząć trening czystości?"

1. Ciąża mnoga

Kortney i Justin Miller to para 23-latków, którzy od samego początku spodziewali się mnogiej ciąży. Takie przypadki pojawiały się wcześniej w rodzinie Kortney. W siódmym tygodniu ciąży, gdy dziewczyna wybrała się na badanie USG, nie była więc zbytnio zaskoczona pytaniem lekarza o wieloraczki.

23-latkowie z USA mają teraz pięcioro dzieci
23-latkowie z USA mają teraz pięcioro dzieci (Today)

Para myślała jednak raczej o bliźniakach. Wiadomość o czworaczkach rozwijających się w łonie Kortney była dla nich szokiem. I nie tylko dla nich. Według lekarzy szanse na naturalne poczęcie czworaczków wynosiły 1 do 700 tys.

- Nigdy nie myślałam, że to mogą być czworaczki. Gdy się dowiedziałam, moja mama była ze mną. Nie była zdziwiona. Od razu powiedziała, że w naszej rodzinie to już tradycja – mówi Kortney.

Niezwykła sesja zdjęciowa bliźniaczek syjamskich
Niezwykła sesja zdjęciowa bliźniaczek syjamskich [6 zdjęć]

Maria Clara i Maria Eduarda to bliźniaczki syjamskie z Salvadoru w Brazylii. Na zdjęciu mają trzy miesiące

zobacz galerię

Kobieta po badaniu była szczęśliwa, ale i przestraszona. Para ma już czteroletniego syna – Bentlee. Nie wyobrażała sobie, w jaki sposób poradzi sobie z wychowaniem piątki dzieci.

Personel medyczny już od 15. tygodnia ciąży Miller przygotowywał się do tego rzadkiego porodu. Spotkania lekarzy z rodzicami czworaczków odbywały się regularnie. Analizowano każdy problem, który mógł wyniknąć podczas zabiegu.

Przeczytaj koniecznie

2. Narodziny czworaczków

16 grudnia 2016 roku Kortney udała się na kontrolę do swojego ginekologa. Był to 29. tydzień ciąży. Lekarz podczas badania zdecydował o natychmiastowym cesarskim cięciu.

Brandon przyszedł na świat jako pierwszy. Następnie do brata dołączyli Brayden, Bryant oraz Kenlee.

- To nasze prezenty świąteczne, cała rodzina jest wspaniała. Ten poród to było coś, czego prawdopodobnie już nigdy więcej nie zobaczę w moim życiu. To było ekscytujące doświadczenie – powiedział po porodzie lekarz.

Czworaczki przyszły na świat dzięki cesarskiemu cięciu
Czworaczki przyszły na świat dzięki cesarskiemu cięciu (Facebook)

Noworodki nie wymagają dodatkowego tlenu podawanego przez rurki. Zaczynają także pić mleko z piersi. Jednak dopóki nie staną się będą silniejsze, muszą zostać na oddziale intensywnej terapii noworodków. Dzieci znajdują się obecnie w Szpitalu Piedmont Newnan w Georgii, w USA. W domu ze zniecierpliwieniem czeka na nich starszy brat.

Szczęśliwa mama czworaczków wyszła już ze szpitala. - Pozostawienie dzieci w szpitalu było dla mnie trudne. Święta planujemy jednak spędzić wspólnie, nawet jeżeli oznacza to częste odwiedziny na oddziale noworodków – dodaje Miller.

 

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.