Trwa ładowanie...

Mama pracuje z wanny. To zdjęcie podbiło internet

Kobieta siedzi w wannie i pracuje, a obok, na podłodze bawią się dzieci. Zdjęcie przedstawiające tę sytuację stało się hitem w internecie. Opublikowała je Heidi Metcalfe Lewis, mama, która podczas pandemii musiała łączyć obowiązki zawodowe z pracą w domu. Fotografia stała symbolem mam, które doświadczyły podobnych sytuacji.

Zobacz film: "Przekarmianie dzieci"

spis treści

1. Praca i opieka na dziećmi

Heidi Metcalfe razem z mężem i dwójką dzieci mieszka w Silver Spring w Stanach Zjednoczonych. Kobieta pracuje jako dyrektor ds. komunikacji i sprzedaży korporacyjnej w dużej księgarni. Gdy wybuchła pandemia koronawirusa, **kobieta musiała pogodzić pracę zawodową z opieką nad dziećmi. Placówki edukacyjne były zamknięte przez wiele miesięcy.

Heidi podkreśla, że nie mogła pozwolić sobie na wolny dzień w pracy. Postanowiła więc, że zajmie się roczną córeczką i kilkuletnim synkiem sama, w domu. Połączenie opieki nad małymi dziećmi z wymagającą i angażującą pracą nie było łatwe, ale udało się. Heidi podkreśla jednak, że musiała pójść na wiele ustępstw i kompromisów. Jakich? Doskonale pokazuje to opublikowane zdjęcie.

Zdjęcie Heidi podbiło internet
Zdjęcie Heidi podbiło internet (tweetter.com)

Na fotografii widać, jak Heidi siedzi w wannie, a obok niej, na podłodze, bawi się jej syn. Chłopiec ma rozłożone zabawki.

"Zdjęcie opowiada historię mojego roku, ponieważ musiałam wykonywać pracę, która rozwinęła się podczas pandemii, pracując w domu i opiekując się z mężem dwójką małych dzieci. Nikt nie zapytał rodziców, czy moglibyśmy uczyć dzieci w domu, ale zrobiliśmy to - dla bezpieczeństwa naszej społeczności, dla zdrowia nauczycieli i personelu oraz dla naszego kraju. Ale nie można nie doceniać ogromnych kosztów, jakie ponieśliśmy" - mówi Heidi.

2. Symbol pracujących mam

Zdjęcie Amerykanki wywołało falę komentarzy w sieci. Mamy, które, podobnie jak Heidi, zmuszone były połączyć obowiązki zawodowe z opieką nad dziećmi, są zachwycone. Twierdzą, że obrazek doskonale oddaje to, co działo się w wielu domach na całym świecie. Jednoczesna praca i pilnowanie dzieci nie idzie bowiem ze sobą w parze.

Kobiety podkreślają, że mamy musiały wykazywać się ogromem cierpliwości i spokoju, by nad wszystkim zapanować.

Fotografię Amerykanki na Tweeterze zauważyła Reshma Saujani, założycielka i dyrektor generalna Girls Who Code oraz mama dwójki dzieci. Kobieta prowadzi Plan Marshalla dla mam. To inicjatywa, której celem jest wsparcie kobiet w powrocie do pracy. Dzięki niej zdjęcie wywołało burzliwą dyskusję nad wsparcie rodziców oraz nad systemem opieki nad dziećmi w ogóle.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.