Trwa ładowanie...

Jedz na śniadanie produkty, które obniżają ciśnienie

Owsianka to doskonałe źródło błonnika i witamin.
Owsianka to doskonałe źródło błonnika i witamin. (iStock)

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Wystarczy kilka drobnych modyfikacji, by dało nam nie tylko energię na cały dzień, ale również uchroniło przed poważnymi problemami ze zdrowiem.

spis treści

Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć. Wysokie ciśnienie to choroba, która prowadzi do problemów z sercem i innych zdrowotnych zaburzeń. Dieta jest jednym z najprostszych sposób, aby się przed nimi uchronić.

1. Śniadanie na nadciśnienie

Zdradzamy kilka sekretów na mądre śniadanie, które w krótkim czasie nauczy nas lepiej się odżywiać.

Zobacz film: "Przez miesiąc jadła na śniadanie owsiankę"

Tak, tak owsianka. Wielu, z niewiadomych względów, wspomina owsiankę, jako koszmar z dzieciństwa. Dobrze przyrządzona może być i smaczna i odżywcza. Najzdrowsza jest taka, którą zrobisz samodzielnie. Płatki owsiane są bogate w błonnik, a to pozwoli Ci szybciej uzyskać uczucie pełności, a później zapobiec przejadaniu się w ciągu dnia.

Dobrym pomysłem jest namoczenie płatków na noc w mleku. Rano możesz do nich dodać owoce, orzechy albo osłodzić je za pomocą miodu. Jeśli zdecydujesz się na gotowe produkty, zawsze sprawdzaj ich skład. Wiele z nich zawiera bardzo dużo cukru.

Jogurt i odtłuszczone mleko są doskonałym źródłem wapnia. To jeden z kluczowych składników mineralnych wspomagających organizm w walce z nadciśnieniem tętniczym. Pamiętaj, że większość jogurtów smakowych zawiera ogromne ilości cukru. Najlepszym rozwiązaniem jest jogurt naturalny, który możesz uzupełnić własnymi produktami. Jeśli dodasz do niego owoce, musli albo miód - będzie słodko i pożywnie. To również dobry pomysł na szybką przekąskę w ciągu dnia.

Owoce są źródłem cukrów prostych – to niezaprzeczalny fakt. Zawierają też błonnik, witaminy i minerały, dzięki czemu są świetnym pomysłem na śniadanie. Banany i pomarańcze są bogate w potas, który pomaga obniżyć ciśnienie. Banany i jagody możesz połączyć na przykład z płatkami zbożowymi lub owsianymi i posiłek gotowy. Błyskawicznie i pożywnie.

Siemię lniane, chia, pestki dyni mają wręcz zbawienny wpływ na układ pokarmowy. Również zawierają potas, witaminy, składniki mineralne i dobre tłuszcze. Łatwo wprowadzić je do codziennej diety. Nasiona możesz dodać do smoothie, płatków albo jogurtu.

Podobnie jak wiele owoców, zielone warzywa liściaste, takie jak jarmuż, szpinak, rukola, sałata, są doskonałym źródłem potasu. Lepiej więc sięgnąć po zielony listek, niż po suplementy w postaci tabletek. Jeśli nie masz ochoty na sałatkę z jarmużem, możesz przygotować omlet ze szpinakiem lub wykorzystać zielone liście i wypić pożywne smoothie.

Smacznego!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze