LEGO® - Kreatywność i niekończąca się zabawa

Artykuł sponsorowany

W każdym dziecięcym pokoju powinno znaleźć się miejsce na klocki. Są one uniwersalne i ponadczasowe, a dodatkowo – jak żadna inna zabawka – rozwijają kreatywność i wyobraźnię.

Najczęściej zabawki te kojarzymy z chłopcami. Dzisiaj jednak każdy znajdzie coś dla siebie wśród kolorowych zestawów. Świetne propozycje dla dziewczynek ma w swojej ofercie firma LEGO®.

1. Dlaczego dziewczynki powinny bawić się klockami?

Klocki są doskonałym narzędziem do rozwijania kreatywności. Rozbudzają wyobraźnię, a przede wszystkim pozwalają na pożyteczne spędzenie czasu.

Z zestawem „Szpital w Heartlake” serii LEGO® Friends® można przenieść się do trzykondygnacyjnego szpitala po brzegi wypełnionego sprzętem medycznym. Znajduje się w nim profesjonalna waga i łóżeczko dla noworodka, a także aparat do wykonania zdjęcia rentgenowskiego. Jest również helikopter i ambulans. Przy ich wykorzystaniu dziewczynka może wymyślać różne historyjki o leczeniu chorych i opiekowaniu się nimi. W ten sposób uczy się empatii, opiekuńczości i zaradności.

Nie od dziś wiadomo, że dzieci bardzo lubią zwierzęta. Ich figurki często pojawiają się wśród zabawek. By jednak nie było nudno, warto zwrócić uwagę na zestawy klocków LEGO®, które pozwalają na coś więcej, np. naukę. Któż nie chciałby choć na chwilę zostać prawdziwym instruktorem psów? Z zestawem „Przedszkole dla szczeniąt w Heartlake” to możliwe. Małe pieski będą miały okazję przebiec tor przeszkód znajdujący się w ogrodzie. Z kolei po intensywnym treningu czas na kąpiel, posiłek i odpoczynek.

Zobacz film: "Zabawa z LEGO®"

Zestawy z serii LEGO® Friends® są niezwykle praktyczne. Umożliwiają wymyślanie sytuacji, które na co dzień spotykamy zarówno w naszej rzeczywistości, jak i w programach telewizyjnych. Z ich pomocą o wiele łatwiej wytłumaczyć maluchom np. konieczność opieki nad zwierzętami lub kwestie związane z pobytem w szpitalu.

2. W świecie magii

Wśród nieco starszych dziewczynek bardzo popularne są klocki LEGO® Elves®. To one pozwalają im przenieść się do magicznego świata elfów i goblinów. Tu wszyscy mogą puścić wodze fantazji – zarówno dziecko, jak i dorosły. Zabawa za każdym razem może przybierać inny kształt. Raz przynosi zwycięstwo Emily Jones, mądrej i kreatywnej dziewczynce, innym zaś razem – królowi goblinów, rządnemu władzy elfowi.

Scenariusz pisze samo dziecko. To od jego wyboru zależy los bajkowych istot. Wymyślanie historyjek to doskonałe ćwiczenie słownictwa oraz wyobraźni. Ponadto wspomoże ćwiczenie koncentracji, rozwijanie logicznego myślenia czy związków przyczyno-skutkowej.

Klocki LEGO® to w zdecydowanej większości zestawy modułowe, zatem dziecko może je składać i przebudowywać na wiele różnych sposobów. Tu nie ma ograniczeń. Jest tylko dziecięca wyobraźnia, która rozwija się właśnie w ten sposób. Dziecko może łączyć ze sobą elementy z poszczególnych zestawów i udoskonalać je w oryginalny sposób.

Układanie klocków uczy rozwiązywania problemów i poszukiwania właściwych dróg dojścia do zamierzonego celu, a także poszerza zainteresowania.

Zabawa tego typu nigdy się nie nudzi. Jest bowiem niepowtarzalna. Dziecko może samo decydować o jej przebiegu, nic go w tym nie ogranicza. To sprawia, że chętnie sięga po kolejne zestawy. Czasem spędza na układaniu wiele godzin. Nie marnuje ich na oglądanie telewizji, ale poświęca na naukę poprzez zabawę. Nic zatem dziwnego, że dzieci uwielbiają klocki. Dorośli również chętnie towarzyszą swoim pociechom w układaniu. Z przyjemnością wchodzą do świata ich wyobraźni, poznają go i stają się jego częścią.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.