Trwa ładowanie...

Najciekawsze wspólne pasje mamy i córki

Zobacz film: "Ciekawe gry i zabawy dla całej rodziny"

Relacja między mamą i córką jest wyjątkowa. By jednak pozostała taką na długi czas, trzeba o nią dbać. W jaki sposób? Choćby poprzez wspólne pasje.

spis treści

Dzieci bardzo często obserwują dorosłych. Lubią wkraczać do ich świata, poznawać go na swój sposób. Wystarczy przypomnieć sobie, z jak wielką radością małe dziewczynki przymierzają ubrania z szafy mamy lub z gracją wkładają na swoje małe stópki o kilka rozmiarów za duże buty na wysokim obcasie. To mamę poproszą o pierwszy makijaż lub pomalowanie paznokci. Czy to jednak jedyne propozycje na wspólne spędzenie czasu?

Oczywiście, że nie! Możliwości jest tu całe mnóstwo. I wcale nie trzeba ograniczać się do czynności typowo kobiecych. Wskazane jest nawet, by pozwalać córce na przełamywanie stereotypów. Jeśli ma ochotę bawić się samochodami, warto jej na to pozwolić. Być może to właśnie motoryzacja okaże się w przyszłości jej prawdziwą pasją.

1. Wspólne odkrywanie świata

Wiele możliwości daje wypoczynek na świeżym powietrzu. Jeśli rodzina ma do dyspozycji ogród, a mama z wielkim oddaniem go pielęgnuje, być może uda się zaangażować do pracy również dzieci. Wspólne sadzenie roślin czy podlewanie kwiatów może stać się codziennym rytuałem, na który mama i córka będą czekać z niecierpliwością.

Dziewczynkę warto również zaangażować do wspólnego zbierania owoców i warzyw, jeśli znajdują się one w ogrodzie. To może być świetny początek do wspólnego gotowania i pieczenia.

Mama z córką mogą również razem wybrać się na zakupy. Nie chodzi jedynie o buszowanie po sklepach odzieżowych, ale o kupowanie produktów, po które sięgamy na co dzień. W ten sposób uczymy swoją pociechę obowiązkowości oraz przedsiębiorczości. Ponadto kształtujemy właściwe nawyki żywieniowe, czytanie etykiet oraz sięganie po zdrowe produkty.

2. Czas na wspólną zabawę!

Każdy z nas, dorosłych, miał w dzieciństwie ulubioną formę zabawy. Niektórzy uwielbiali układać puzzle, inni godzinami mogli rysować, a jeszcze inni – zachwycali bliskich imponującymi budowlami z klocków. Dlaczego by nie przypomnieć sobie tych form rozrywki? I dzisiaj są one dostępne, a co więcej – w o wiele ciekawszej formie. Spędzając czas z dzieckiem, można więc powrócić do czasu swojego dzieciństwa, a przy okazji świetnie bawić się ze swoją pociechą.

Jeśli mama z pasją oddawała się niegdyś układaniu puzzli, warto wybrać się z córką do sklepu i wspólnie wybrać odpowiednią układankę. W podobny sposób można dokonać zakupu klocków. Warto sięgnąć po zestawy tradycyjne, ponadczasowe. Wśród kolorowych pudełek znajdziemy te dedykowane dziewczynkom, które z pewnością spodobają się również ich mamom.

3. Mamo, zabierz mnie w podróż…

Coraz więcej rodzin preferuje aktywność na świeżym powietrzu. To wspaniała moda, która przyczynia się nie tylko do poprawy zdrowia, ale też sprzyja nawiązywaniu lepszego kontaktu międzypokoleniowego.

Sport należy więc uczynić elementem cotygodniowego rytuału. Warto, by mama z córką wybrały się na wycieczkę na rowerze lub na rolkach. W ten sposób uda się im spokojnie porozmawiać, a przy tym miło spędzić ze sobą czas. Być może to właśnie sport okaże się ich wspólną pasją.

Można również zdecydować się na intensywny trening pod okiem trenera. Taniec lub zumba są doskonałym sposobem na pozbycie się nagromadzonych w ciągu tygodnia emocji. Do takiej aktywności warto zaprosić nastolatkę!

Mamę i córkę łączy szczególna więź. Nie można jej do niczego porównać. Mama jest dla swojej córki pierwszą przyjaciółką i powierniczką, służy jej radą i pomaga w trudnych chwilach. Taka relacja oparta na solidnych fundamentach daje młodej dziewczynie poczucie bezpieczeństwa i akceptacji.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

mgr Magdalena Rachubińska
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.