Trwa ładowanie...

Zabawy wspierające rozwój twojej córki

Zobacz film: "Ciekawe gry i zabawy dla całej rodziny"

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze. Dba o jego rozwój i stara się uczynić go szczęśliwym. Jakie zabawy i formy aktywności warto zaproponować dorastającej dziewczynce?

W dobie wielu poradników dla rodziców trudno odnaleźć się w gąszczu sugestii dotyczących wychowania. Wiele z nich radzi, jak dbać o rozwój przedszkolaka i ucznia. Okazuje się bowiem, że wybór odpowiedniej formy spędzenia czasu wcale nie jest taki prosty.

Obecnie sklepy z zabawkami pełne są rozmaitych gadżetów dla dzieci. Czy jednak faktycznie te wszystkie kolorowe przedmioty są im potrzebne? Okazuje się, że nie. Wystarczy, by w dziecięcym pokoju znalazły się zabawki uniwersalne, ponadczasowe, które pozwalają na naukę kreatywności.

1. Zabawki dla dziewczynki

Córki najczęściej staramy się wychować na grzeczne i uczynne. Od najmłodszych lat uczymy je opiekuńczości i empatii. Ich ulubioną zabawką jest zazwyczaj lalka, którą można przebierać, kąpać, karmić. Na szczęście coraz częściej pozwalamy dziewczynkom bawić się również samochodzikami. Staramy się przełamywać stereotypy. To bardzo dobrze, gdyż w ten sposób pozytywnie wpływamy na rozwój naszego dziecka.

W pokoju dziewczynki nie powinno też zabraknąć klocków. Budowanie z nich doskonale wpływa na poprawę koncentracji, pobudza wyobraźnię i uczy kreatywności. Dawniej i ta zabawka była zarezerwowana wyłącznie dla chłopców. Na szczęście czasy te bezpowrotnie minęły. Na sklepowych półkach znaleźć można zestawy dedykowane dziewczynkom. Znajdą się tu propozycje dla dzieci uwielbiających zwierzęta czy też tych, które zafascynowane są światem magii.

2. Sport dla każdego

Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna dla rozwoju każdego dziecka. Nie tylko przyczynia się do poprawy zdrowia, ale też wpływa na pozytywną samoocenę i koncentrację. To niezwykle ważne elementy prawidłowego rozwoju. Jak zatem zachęcić naszą pociechę, by każdego dnia znalazła czas na sport?

Warto przede wszystkim być dla dziecka dobrym przykładem. Po pracy można razem wybrać się na wycieczkę rowerową lub na rolki. Raz w tygodniu dobrze jest pójść na basen. Choć na początku organizacja aktywnej formy rozrywki może okazać się dla nas trudna, z czasem zobaczymy, że z utęsknieniem będziemy oczekiwać na moment wspólnej zabawy. Jeśli nasza córka uwielbia tańczyć, zabierzmy ją na profesjonalny kurs. Być może to właśnie jest jej prawdziwą pasją! Warto ją pielęgnować, wspierając dziecko w drodze po sukces.

Wiele z przywołanych wcześniej zabaw jest uniwersalnym sposobem na rozwój dziecka. Każdy człowiek jest jednak inny. Jeśli poznamy zainteresowania córki, warto je umacniać. Gdy więc okaże się, że nasza pociecha doskonale czuje się w kuchni, pozwólmy jej gotować. Zaprośmy ją do wspólnego pieczenia, róbmy razem zakupy, przeglądajmy książki kucharskie w poszukiwaniu inspiracji.

A może mamy w domu prawdziwy muzyczny talent? Zastanówmy się, w jaki sposób możemy go rozwijać. Warto dowiedzieć się, czy w pobliżu miejsca zamieszkania działa jakiś dom kultury, w którym prowadzone są zajęcia muzyczne. Zapytajmy dziecko, czy chciałoby w nich uczestniczyć. W ten sposób nie tylko damy mu możliwość rozwoju, ale też podkreślimy, jak bardzo jest ono dla nas ważne. Dla malucha nie ma bowiem niczego lepszego od zainteresowania rodziców.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.